Jump to content
wieen

Преден парктроник

Recommended Posts

Имам проблем с един от сензорите на предния парктроник зумера постоянно пищи все едно има нещо наблизо. Искам да попитам някой колега имал ли е подобен проблем и дали ако трябва да сменя някой сензор дали трябва да се сваля предната броня и има ли по лесно решение. Благодаря :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление трябва да свалиш бронята. Няма друг начин за подмяна на сензора/сензорите. Но преди да престъпиш към смяна провери всеки поотделно дали работи, като заставаш точно пред конкретния сензор и приятел гледа/слуша дали се задейства или не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че той постоянно е задействан все едно има нещо близко до него 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога когато се намокрят сензорите правят така, на мен ми се е случвало. Опитай да го удариш с длан така, че ако има вода вътре да се разпръсне или остави колата на слънце. Също така може сензора да е напръскан с боя, ако са боядисвали бронята. В такъв случай трябва внимателно да се почисти гуменото кръгче между вътрешната и външната част на сензора. Опитай първо с това и едва тогава ако не се оправи тръгвай да го сваляш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много често и аз го наблюдавам същото когато е мокра колата на преден десен датчик. Странното е,че го срещнах на 3 различни Хонди които имах тогава под ръка-Акорд 8 и Легенд. На следващо палене....нищо,също предположих,че е датчик но и при трите все преден десен  😃

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От август 2020 съм собственик до сега така не ми е правила. Понеже тези дни валя доста дъжд и от там си мисля че ми направи този проблем. За боядисването не съм я пипал аз 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах същия проблем с преден десен парктроник онзи ден. След каране в силен дъжд с висока скорост. Пусках системата само докато връщам назад, тъй като ме дразнеше пищенето и я изключвах после. Така до вчера, наложи се пак да я включа и съответно запищя отново веднага и както си пищеше изведнъж спря и се оправи от самосебеси. Явно са му били нужни 4-5 дни да изсъхне датчика. И с ВД 40 го пръсках уж да дръпне влагата преди това - не помогна, само си се оправи.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не стане с почистване или изсушаване (съмнява ме да се е намокрил датчика - защото е залят доста добре ), може да проверите за прекъснато кабелче. 

Сваляте бронята и търсите от датчика назад, къде е прекъснато едното от двете кабелчета, захранващи датчика. Кабелчетата са  привързани са към гредички от шасито, правят чупки и влизат в  гофре, но са доста опънати и на места се търкат и прещипват с други елементи. 

Външно може и да е здрава изолацията им, но вътре жичките да са прекъснати. 

Научих го лично, по трудния начин, след смяна на уж дефектирал сензор с нов (преден десен). Новия работи два дни нормално и започна да свири и той. При смяната му, съм наместил кабелчетата и прекъснатото е започнало да дава връзка, но от вибрации и дупки, пак се беше разкачило и датчика започна пак да пищи. 

Свалих бронята и открих проблема - беше прекъснат там където кабелчето влизаше в едно гофре. 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има прекъснат кабел на датчика, той не трябва ли да мълчи, вместо да пищи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, при мен пищеше (CR-V 3) и при вас, би трябвало да е също така. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам но ме домързя да сваля бронята за един датчик. Сега два три дни пече слънце и изсъхна и спря да пищи явно е бил мокър надявам се да се е оправил 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен вчера ми се случи, без да е валяло. Преден ляв писна и после се оправи. Днес след цял ден дъжд някой от двата средните пишеще при всяко потегляне. Избързах ги и ги минах със сгъстен въздух и се оправи 🤔🙄

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би с времето силиконовото пръстенче се спича и влиза водичка и от там и фалшивите сработвания.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да и при мен преден датчик пищи около 30 сек после спира, преден десен също показва на таблото, после пак и така 2 -3 пъти и спира то много вода се изля последните дни, днес пак жесток порой, преди дъждовете не се появяваше този проблем... ;) :D

Редактирано от Nicholson

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...