Jump to content
Yozko

Модул за дневни-къде???

Recommended Posts

Здравейте колеги

Става въпрос за Акорд 6 1.8i 2001година. 

Още като я купувах предишния собственик ми каза че при стартиране на двигателя се включват късите на някакъв процент. Имало монтиран модул за тази цел. До преди една дедмица всичко беше ок когато забелязах на един светофар че карам без светлини. Ръчно се включват, но от модула не. Та започнах да търся модула за да му погледна бушона евентуално. Тук модул там модул-няма модул. Не мога и не мога да го намеря. Рових се под капака, под волана около пасажера не намирам нищичко. Свързах се и със стария собственик и той така я е взел и не знае къде е модула.

Моля да ми дадете насоки има ли въобще такъв модул и къде да го диря. Вашите коли как са и къде са им модулите.

Благодаря предварително на всички отзовали се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модула се слага отделно и не е оригинален на колата.Аз на всички коли съм слагал такъв откакто е задължително да се кара на фарове.Обикновено го монтират около бушонното табло и представлява кутийка малко по-голяма от кибрит.Може да е закрепен някъде,а може и да е свободно висящ между кабелаците.Погледни дали има кабел вързан отделно за бушона на късите и по него ще намериш въпросния модул.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
5 hours ago, Yozko said:

Здравейте колеги

Става въпрос за Акорд 6 1.8i 2001година. 

Още като я купувах предишния собственик ми каза че при стартиране на двигателя се включват късите на някакъв процент. Имало монтиран модул за тази цел. До преди една дедмица всичко беше ок когато забелязах на един светофар че карам без светлини. Ръчно се включват, но от модула не. Та започнах да търся модула за да му погледна бушона евентуално. Тук модул там модул-няма модул. Не мога и не мога да го намеря. Рових се под капака, под волана около пасажера не намирам нищичко. Свързах се и със стария собственик и той така я е взел и не знае къде е модула.

Моля да ми дадете насоки има ли въобще такъв модул и къде да го диря. Вашите коли как са и къде са им модулите.

Благодаря предварително на всички отзовали се.

Прилагам и няколко снимки

20210527_154300.jpg

20210527_154426.jpg

Редактирано от Yozko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 5/27/2021 at 10:48 AM, zograffa said:

Модула се слага отделно и не е оригинален на колата.Аз на всички коли съм слагал такъв откакто е задължително да се кара на фарове.Обикновено го монтират около бушонното табло и представлява кутийка малко по-голяма от кибрит.Може да е закрепен някъде,а може и да е свободно висящ между кабелаците.Погледни дали има кабел вързан отделно за бушона на късите и по него ще намериш въпросния модул.

Много търсих колега но нито по бушоните нещо е пипано, нито мога да видя някъде този модул. Надявах се да се справя сам, но явно пак на майстор ще се ходи.

Днес отворих капачката на късите и ми направи впечатление че след цокъла на фара има 10см кабел и след това с изолирбанд се свързват други кабели от страната на дългите. Не съм развивал за да видя по-подробно. Дали има връзса с модула който търся или си е фабрично така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам колега,но повече не мога да помогна.Тук нещата вече опират до творчеството и фантазията на предишния майстор.Явно обаче не е бил толкова майстор щом се е налагало да пипа кабелите на фаровете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този модул обикновено се монтира  под волана, от ляво, някъде зад падащото чекмедже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съм го монтирал под кутията с предпазителите в двигателния отсек. То всъщност цялото е кутия с две отделения. Горното си го снимал; под него има още едно. Държеше се на пластмасови щипки, по спомен. Отвори го и погледни дали и при теб не се крие там модулът.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При моя акорд (2001) изглежда почти невъзможно да се добера до отсека под бушоните. Дали можеш да ме насочиш как се стига до там. Гледам има 2 болта които държат цялата кутия, но като ги развих почти не помръдва и не мога да стигна до долния отсек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...