Jump to content
VilioJDM

Незаключваща се врата !?!

Recommended Posts

Здравейте колеги 

Accord CL9 Type S 2005

Със дистанционното се заключват всички врати без шофьорската.

от вътре където е на вратата копчето пак така трябва да я заключа ръчно и тогава си мигат мигачите и си светва вътре червената лампа... от какво може да е ?!? 
 

 

да ползвам същата тема 

Къде се намира този СД чейнджър и възможно ли е да нямам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Актуатор. Това им е слабо място. И да, може да нямаш, но не знам къде се намира. На някои коли е в багажника. :D

Редактирано от nunezz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Цитат

Къде се намира този СД чейнджър и възможно ли е да нямам...

Намира се точно зад процепа в който влиза диска, т.е. дискът влиза директно в чейнджъра.  Възможно е да нямаш, не всички имат и все пак ако  имаш такъв трябва да го пише около дисплея, освен това след като вкараш диска на самия дисплей се появява картинка и надпис кой № диск си вкарал в момента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, CCord написа:

Намира се точно зад процепа в който влиза диска, т.е. дискът влиза директно в чейнджъра.  Възможно е да нямаш, не всички имат и все пак ако  имаш такъв трябва да го пише около дисплея, освен това след като вкараш диска на самия дисплей се появява картинка и надпис кой № диск си вкарал в момента.

Ами имам вкарам диск обаче не ми изписва така както викаш гледал съм и по клипове че пише 1-2-3 ... иначе на копчетата ми пише диск + диск -

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, nunezz написа:

Актуатор. Това им е слабо място. И да, може да нямаш, но не знам къде се намира. На някои коли е в багажника. :D

Този активатор е закачен някъде за бравата предполагам нали ? Втора ръка или нов ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да, за бравата е закачен, предвид че им е масов проблем(износва се една зъбчатка в него) аз не бих рискувал с втора ръка, играчка си е свалянето и качването и предпочитам да не го правя втори път. Повече от година съм с този https://www.aliexpress.com/item/4000232798539.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dOWcyPd работи перфектно. Внимавай като сваляш болтовете на бравата при мен бяха запекли, прецаках единия и се наложи да го разпробивам. Хубаво е да се използва ударна отвертка ще ти спести ядове.

Редактирано от iliyanK20
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заради това си ползвам форума🤘🏼🤘🏼
 

Във фейса само умници 


Благодаря ви много приключих по темата :))

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Някъде във форума бях, чел мнение, че се прецаква някакво ниско омово съпротивление и ако се смени нещата се получават. За съжаление не успявам да открия моята маймунка, която смених поради описания проблем. Аз също съм с китайче за 15 лв и няма драма. Колкото до гайките, по-добре направо си купи 3 бр иноксови и си ги смени с имбусни.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със съпротивлението е интересно, трябва да видя дали пазя стария, да го погледна пак. Разглобявах го, но не си спомням да е имало съпротивление вътре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го разглобявах и помня, че всичко си му беше наред. Зъбните колелета бяха здрави, но нямаше сила. На празен ход под напрежение работеше, но във вратата НЕ. Къде го затрих идея нямам, но четох такова мнение от колега във форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето, какво съм чел.IMG_20201108_153823.thumb.jpg.a0e4cb48e7716a3de730dd34ca96eb24.jpg

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз поръчах ново 20 кинта днеска е тука 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

От къде го поръча? Дай линк ако е от интернет. Предварително благодаря :)

Редактирано от emod
Не цитирай предходходния пост, на който отговаряш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@VilioJDM

Колега, отвори старата машинка и виж дали това от снимката е коректно описано. Вчера търсих моята в гаража и я няма а ми е любопитно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Правилно е описано, така се прави ама е много пипкава работа. Едната жичка е запоена върху въпросната пластина,която  трябва да се отстрани, но са много тънки жиците и се късат и трудно се прави. Аз конкретно две моторчета направих, две си купих от алито за по 30 - кинта и съм ок за сега, над 3-години.

Редактирано от emod
Не цитирай предходния пост, на който отговаряш.
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 27.05.2021 г. at 9:25, Г.Писаров написа:

От къде го поръча? Дай линк ако е от интернет. Предварително благодаря :)

Не бях влизал извинявам се 

от аутоплюс ... но във алито ги има пак по 16-17 лв

аз го взех на 17 от аутоплюс .... 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също си взех на 15лв от Алито.. смяната е лесна, но трябва да знаеш как. Работи идеално. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ми се появи еднократно проблемът с отключването на вратата, се поразрових и намерих това ръководство за ремонт. Също и обсъждане по темата в австралийския форум; Може да е от помощ на някого, който иска да разчита на собствените си две ръце и съдържимото между ушите, вместо да дава 20лв. за нов :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех китайче за задна дясна врата обаче не стана. Ето снимка на двете - това със зеленото е оригиналното. На китайчето човката отгоре му е закривена по различен начин и не пасна. По нашите сайтове за части намирам само като китайското. Идеи?

 

 

20210305_163220.jpg

20210718_140350.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Някой да ти ремонтира старото. Но с по горните примери , когато четките липсват (което е в 80% от случайте), колкото и да се чисти и маха позистора или байпасира , успеха ще е нулев.

 

Относно Алитата , нека припомним следното : От тук нататък нещо и 20 ст. да струва, плащаш още поне 16 лв. 😉 Освен ако не дойде от Европейски съюз. 

Редактирано от docev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А няма ли как да вземеш човката от оригиналното и да я сложиш на китайското.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Човката не, но май ще сменя направо моторчетата. Дано и старото се отвори лесно без бой :) Всъщност май и човката или квото е там ще може да се свали. Дано само не се счупи оригиналното при отваряне. И все пак ми е интересно защо има такова разминаване.

20210718_162850_2.jpg

Редактирано от webster
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Без бой няма да стане . Залепено е. И е трошлива пластиката за разлика от Китайското. Леко и внимателно с един секач с почукване, се разлепя. Всъшност не е толкова трошлива , щото е бялата която е гъвкава. Не като при ЦРВ жълтавата.

Редактирано от docev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...