Jump to content
Боря

Лампа двигател вса и удивителен

Recommended Posts

Здравейте колеги, днес по време на движение се появиха 3 интересни лампи на колата - check engine, vsa и "!". След което акордът не може да ускори над 2 000 оборота, едвам на 4та предавка качва до 2 500 оборота. Акорд 7 2,4 190 магарета, газ няма, не е имала никога. Моля за помощ с 7дея за проблема, въпреки липсата на диагностика просто идните дни няма как да стигна до сервиз, заради ангажименти. Благодаря Ви, поздрави! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си и маслото

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите, маслото е мн малко под горната граница, но ако е то няма ли да светне лампата на Аладин? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип , да. Но при мен се случи чек и вса с удивителен. При масло малко над Мин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, благодаря 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Смятам че проблема е в  това което ти е писал колегата  aleksandur в преден пост. Колата е в авариен режим и няма да вдигне повече обороти или да върви повече. Трябва сервиз и комп за грешките които са довели до включването на авариен режим.

Успех .

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сензорът, на газ педала!
Нещо бърникал ли си скоро из колата?
Дроселът, да са ти чистили?

Gesendet von meinem VTR-L09 mit Tapatalk

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, не ме съм пипал там никога, гледам да не си създавам допълнителни главоблъскабици😂

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
7 hours ago, Боря said:

но ако е то няма ли да светне лампата на Аладин?

Колегата, предполагам, говори за спирачната течност. Датчика е разположен така, че ако течността наближава минимума, светват ABS, VSA и удивителен. В твоя случай, най-добре да се зкачи на диагностика - иначе гадаем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долях масло има няма 300 гр, и четох в някакво руско ръководство, че е хубаво да се повери капачката на резервоара, както и направих след което потеглиха и чека магически загасна, не знам дали беше от капачката, тъй като ми се струва странно, за сега все още не. Е светвала 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странна работа :huh:. Доливаш масло и отваряш капачката на резервоара и се оправя. Е такова нещо не бях чувал и виждал( без грам ирония го пиша). В крайна сметка дано се е оправила колата.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

 

И на мен ми е странно, но реших да споделя, нямам си на идея дали е от това, просто и на такса информация попаднах и реших да пробвам, но без диагностика само можем да си говори.м

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oт капачката на резервоара е, не е била затегната. Чест проблем. Доливането на масло няма нищо общо с изгасване на индикаторите в случая.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така смятам, а каква е идеята да става така? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Quote

Директива 98/69/ЕО на Европейския парламент и на Съвета от 13 октомври 1998 г. относно мерките, които следва да се приемат срещу замърсяването на въздуха от емисии от моторните превозни средства и за изменение на Директива 70/220/ЕИО на Съвета (3 ), изисква въвеждането от 2000 г. на бордова диагностична сиситема (БДС) в автомобилите с бензинов двигател и лекотоварните автомобили с цел мониторинг на работата на системата за контрол на емисиите на превозните средства, които се намират в движение.

Грубо казано - заради изпаренията на бензина. Има много писано по въпроса - пример .

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Е, днес същата работа се случи, явно капачката на резервоара е било просто съвпадение, днес карах повече километри с проблема и уста овий, че над 2,500 оборота не дига при натискане на педала на газта придърпва, а като я издуя на 1ва скорост забива главата в земята

Редактирано от Боря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Боря написа:

Е, днес същата работа се случи, явно капачката на резервоара е било просто съвпадение, днес карах повече километри с проблема и уста овий, че над 2,500 оборота не дига при натискане на педала на газта придърпва, а като я издуя на 1ва скорост забива главата в земята

 

Здравейте,

 

Прочетох темата и личното ми мнение е, че трябва да закачите колата на диагностика. Щом свети индикация за проблем, то най-вероятно е засечен от ECU на колата.

След прочитане на грешките, ще можете да се насочите по-конкретно към дадена хипотеза, всичко преди прочитането на грешките са догадки и предположения, все пак затова тези коли имат диагностични букси.

 

За четене на грешки на мотора при K24 дори най-обикновен четец с ELM327 чип и телефон с Андроид би свършил работа. Имайте предвид, че за четене на грешки от ABS и VSA трябва Хонда диагностика.

 

Поздрави,

Мартин

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кола, благодаря за изчерпателни отговор, днес закупих най-обикновена диагностика и излезе следния проблем, прикачен по-долу, наистина с по този начин е най-точната проверка. Прилагам снимка от диагностиката, явно ще се сменя потенциалметърътScreenshot_20210529_123553_com_ovz.carscanner.thumb.jpg.2c9bb195365c750d13d35f1aa5ba9120.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


https://a.aliexpress.com/_mPOakF7

Това ще ти свърщи работа, но ще го почакаш доста. Потърси във фейсбук групите на Хонда, дали някой не продава

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако попадне на бройка. Аз попаднах на дефектна. Когато се появиха си бях взел, за да видя какво е изпълнението. Ми.... ДЪРВО.

https://forums.hondabg.com/topic/109709-engine-check-vsa-system-check/?tab=comments#comment-1057550842

https://forums.hondabg.com/topic/112491-светва-engine-check-vsa-system-check-error-p2138/?tab=comments#comment-1057578269

https://forums.hondabg.com/topic/102938-влизане-в-авариен-режим/?tab=comments#comment-1057531845

 

Редактирано от docev
  • Нагоре 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря Ви за информацията, ще потърся нов сензор в Бг, а ако няма от китайците, @docevпрочетох@docevпрочетох цитираните теми, предлагаш ли все още почистване на сензора, тъй като не знам дали ще го оправя сам, колеги по-нагоре бяха постна ли линк към руски сайт, но самото почистване не ми стана ясно как точно да стане без да повредя всичко в него. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@docev Чел съм темите, който си цитирал, но те са доста стари. Китайците постоянно се усъваршенстват. Аз лично не съм поръчвал, но съм слагал на моята потенциометър от Китай за да го отхвърля като проблем свързан с Адаптивния ми круиз контрол. За да ти се случат нещата ти трябва и едно ЕЛМ устройство, защото шанса да успееш да го поставиш правилно от първия път е нищожен. Като го закачиш даваш на контакт и натискаш газта до края. И ако не светне грешка си ОК, но ако светне, чистиш грешката и коригираш позицията на потенциометъра. Ето грешката, която записа при първия ми опит.Screenshot_20210530-121027_Messenger.thumb.jpg.f811c64f0532aba9758b26bfdd878873.jpg Във фейса колега е описал точно метода за смяна и евентуалните проблеми с китаеца. 

https://m.facebook.com/story/graphql_permalink/?graphql_id=UzpfSTEwMDAwMDIxOTg1MzUzNzpWSzoyMTI5MDMzMzYwNTYyMzcz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...