Jump to content
Sign in to follow this  
Rocky

Неработеща пръскалка на багажника

Recommended Posts

Привет колеги. Някой сменял ли е помпата на задната пръскалка на багажника на Джаз 1.4 2005г.Видях в нета че  не  са скъпи накъде около 15_20 лева мисля?? И дали ще се справя сам ако си я поръчам?Чистачката върти перфектно и преди два три дена спря да работи помпичката. Не се чува вече  като задам пускане  на вода. Предните са Ок. Благодаря предварително. 

Edited by Rocky

Здравей.

Сменях моята преди години. Сваля се преден десен подкалник. Лесно е, но си набави щипки защото се чупят (или поне аз ги изпочупих :) ) 

преди 36 минути, MegatroniC написа:

Здравей.

Сменях моята преди години. Сваля се преден десен подкалник. Лесно е, но си набави щипки защото се чупят (или поне аз ги изпочупих :) ) 

Благодаря колега :) значи го оставям за смяна в сервиза сл месец като ми сменят маслото, че какъвто съм нервак да взема да изкъртя нещо покрай Калника :) А като цена помниш ли колко беше? Аз гледам накакви за по 50 лева ама са за предните пръскалки. 

Edited by Rocky

Тридесетина лева, но това беше отдавна. Сега цените със сигурност са различни. 
Мога да снимам оригиналната, ако ще е от помощ.

Благодаря ти друже но няма нужда аз ги видях в Нета. По принцип нали трябва да са три когато отпред са две пръскалки и отзад една? 

Edited by Rocky

Трябва да са две помпи, една за предните две пръскалки и една за задната пръскалка. Помпата за задната пръскалка е монтирана на казанчето по-високо от тази за предните. Помпите са три, когато имаш пръскалки и на фаровете.

Говоря по принцип, не съм виждал, как е на Джаза.

• Like 1
  • Upvote 1

Ааа ясно :) ами чужда материя ми е, когато не съм се сблъсквал по този въпрос знаеш :) Благодаря още веднъж за което колега.