Jump to content
valeri1

Обучаване на компютър към нов ключ, изваждане и обучаване на ключ за Сивик 8

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Искам да извадя нов ключ за колата. Както разбрахте от заглавието, става въпрос за Сивик  2009.  https://eshop.soslocksmith.bg/klyuch-honda-civic-3-butona-433-mhz На визия моят ключ е същия. Ще може ли да ползвам този или трябва да се съобразявам с характеристики? Мерси!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, valeri1 написа:

Здравейте, колеги. Искам да извадя нов ключ за колата. Както разбрахте от заглавието, става въпрос за Сивик  2009.  https://eshop.soslocksmith.bg/klyuch-honda-civic-3-butona-433-mhz На визия моят ключ е същия. Ще може ли да ползвам този или трябва да се съобразявам с характеристики? Мерси!

 

Колега, купих си заготовка с електрониката (433 Mhz, 3 бутона както този, който си показал), нарязаха ми го за 10 или 15лв и ми го обучиха за още 20-30лв към колата за има няма 10минути. Всичко да ми е излязло 50тина лева. Това е безбожно скъпо, което си намерил! Мога да предоставя линк към моят ключ ако има нужда ;)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги. Аз имам интерес към заготовката за ключ на Сивика. Ако може линк от колегата "thelastbonbona". А защо трябва да е с три бутона, нашите не са ли с оригинално с два. На ЦРВ-то ми е с три, но там отваря стълклото на багажника, а тука май няма смисъл?

Благодаря предварително!

Редактирано от cucy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, cucy написа:

Здравейте, колеги. Аз имам интерес към заготовката за ключ на Сивика. Ако може линк от колегата "thelastbonbona". А защо трябва да е с три бутона, нашите не са ли с оригинално с два. На ЦРВ-то ми е с три, но там отваря стълклото на багажника, а тука май няма смисъл?

Благодаря предварително!

 

Извинявам се - 2 бутона са да! По инерция го приех ха.

 

Заготовка ключ с 2 бутона  <- Линк (Тествано и работи, в момента го ползвам!)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега. Само още един въпрос: В обявата от линка пише някакъв код на чипа, дали става със сигурност всички сивици с такъв ключ, защото аз този код не го намирам някъде в надписите по оригиналния ключ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, cucy написа:

Мерси колега. Само още един въпрос: В обявата от линка пише някакъв код на чипа, дали става със сигурност всички сивици с такъв ключ, защото аз този код не го намирам някъде в надписите по оригиналния ключ?

ID46 е типът на чипа, който ползват нашите коли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 23 часа, cucy написа:

Мерси колега. Само още един въпрос: В обявата от линка пише някакъв код на чипа, дали става със сигурност всички сивици с такъв ключ, защото аз този код не го намирам някъде в надписите по оригиналния ключ?

Ето ги номерата колега, търси на кутийката или на самия модул:

 

s-l1600.jpg

s-l1600 (1).jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 7.08.2019 г. at 9:00, xm_net написа:

Ето ги номерата колега, търси на кутийката или на самия модул:

 

Според мен колегата имаше предвид номера на чипът, който е описан от продавача, не серийните номера на ключа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя какво се случва. Поръчах си ключ, който дойде от Китай за по-малко от 10дни (направо ми изкараха акъла тия китайци), нарязаха ми го и го обучиха за 50кинта. За сега работи "безпричинно" 😉 Всичко ми излезе около 65лв, иначе искат над 180кинта за такъв ключ.

Благодарности на колегата "thelastbonbona"

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, cucy написа:

Да споделя какво се случва. Поръчах си ключ, който дойде от Китай за по-малко от 10дни (направо ми изкараха акъла тия китайци), нарязаха ми го и го обучиха за 50кинта. За сега работи "безпричинно" 😉 Всичко ми излезе около 65лв, иначе искат над 180кинта за такъв ключ.

Благодарности на колегата "thelastbonbona"

 

Радвам се колега! Дано продължи да работи, че и моят е от там хаха :D + Ако питаш мен повечето ключарнички пазарят от същото място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Може ли да си обуча сам ключа или ттрябва да е при ключар-поръчах си по интеренет,но не се получава.Колата я ползваме рядко в Германия,а до България пътуваме с новата.Ключар от В.Търново ми поиска да ми програмира ключа без колата за 250лв,но без гаранция дали ще работи.Друг така ми наряза новия ключ само за 30лв че не отваря нищо,и не влиза даже в ключалката....Honda civic hybrid 2006

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш сам да си обучиш само бутоните за централното, но не и чипа, за него си трябва ключар или колега, който си разбира от работата и има необходимите джаджи за тая работа.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Обучението само с колата ли трябва да е или може и без нея само с оригиналния ключ?

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, cucy написа:

Можеш сам да си обучиш само бутоните за централното..........

 

Можеш ама на всички други , но не и на Сивик 8+

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, docev написа:

Можеш ама на всички други , но не и на Сивик 8+

Може и на сивик 8, на моя точно така ми го обучи ключара, дава на контакт 5-6 пъти натиска бутоните и готово и чак след това включи компютъра да обучи и чипа.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, смених компютъра и сега зеленото ключе за имобилайзера постоянно мига и не мога да запаля. Някой знае ли къде може да се обучи компютъра(и дали това въобще е възможно), пробвах при ключар но не можахме да го хакнем.

Колата е 1.8 бензин 2009-та.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключарят се опитва да презапише ключът оново а не да обучи иммото към новият компютър. Трябва ти някой с Хонда тестер да го направи.  Все някой специалист в Плевен ще се намери.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

може и в Габрово и Велико Търново да ми препоръчате някой. Крайния вариант е да отида до представителството на Хонда в София и там да ги сдвоят.

Редактирано от nikolay1443

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Плевен имаш точния майстор, аз от Търново ще идвам при него .На Сан Стефано 26,фирма Антибъг, не ти трябва друг, там ще ти решат проблема.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми донесоха ключа за колата от Плевен, без да ходи там автомобила, ми направиха ключ с чип,без бутоните за отваряне на вратите,ключа е за резервен, защото има само един, та, ключа отключва ръчно от бравата на шофьора, познава чипа, колата пали и се кара, при нужда,може да се добави  и бутоните за дистанционно отваряне.Доволен безкрайно от майстора и цената 70 кинта.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
On 5/18/2021 at 9:24 PM, stivenj said:

В Плевен имаш точния майстор, аз от Търново ще идвам при него .На Сан Стефано 26,фирма Антибъг, не ти трябва друг, там ще ти решат проблема.

за ключове става антибъга, ама за програмиране на ЕКУ - не. Ходихме с него до шарп сервиза, там освен че нищо не направиха, брикнаха компютъра и сега за нищо не става най-вероятно.

За програмиране на имобилайзер - само в Хонда София

Редактирано от nikolay1443

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто не си попаднал на точният човек в Плевен. Не може да няма в целият град специалисти които да знаят кое как става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...