Jump to content
JHM

Косачка за трева

Recommended Posts

Здравейте, бихте ли препоръчали добра косачка за трева?Двоумя се между акумулаторна(с батерии) и с кабел,за площ от 60кв.м.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази площ, нещо до 120-130лв ще ти свърши работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние сме с електрическа с кабел от лидл мисля, че я взехме. Преди това бяхме с бензинова коса, но евтина китайска и 1-2 пъти се е прецаквал цилиндъра и буталото, а уж сместа е с повече масло точно щото са зле. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Спрях се на тази и май ще е тя?

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам Bosch rotak 34 вече над 10 години. За това време е окосила общо около 10 декара и още работи перфектно.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, JHM написа:

Спрях се на тази и май ще е тя?

На тази цена е супер.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех я с 0%,за 6мес.,срещу 32лв.:tooth:!

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние сме на вилата с Гардения за 160 кинта на промоция бензинова ,аз като я ползвам давам газ до откат със стоманената корда ,ножа не слагам ,че е камънист района и хвърчат яко и е опасно ,свако ми се чуди как изцърцорвам 3 кила бензин за 500 квадрата плевели .Ние я купихме на партия с него ,давам яко газ ,че да реже като хората ,миреше ми на трабанта на татко от преди 40 години като я форсирам ,слагам 40 грама масло на литър бенз ,първия път ми се откачи ръката да опъвам масура като шантав 30 минути дo кат запали ,ама то имало  помпичка на карба да подкачи горивото ,вече знам .Купихме и бензинова дърворезачка ,голям кеф са тез машинки като ги форсирвам ,ама без очила не ги ползвайте ,свако,на втория път косачката му метна камък точно в окото и лежа в болницата ,ама го оправиха ,запотяват се очилата вярно ,ама без тях е опасно .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четиритактова Хонда 160 кубика ползвам. Доволен.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само бензинова Хонда! Какви са тези извращения другите. Аз заради косачката си купих CR-V-то.

Няма толкова злобна машина. Лошото е, че не произвеждат вече от тази като моята. Корубата на ножа е от синтетика, много здрава. Днешните са ламаринени и след 4-5 година стават на дупки от ръжда. Изтарикатиха се и японците. И те не харесват вечните неща вече за съжаление.

Моята е дърта, но абсолютно безпроблемна и коси като дзвер-тръняк, корени, камъни.. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като искаш нова косачка Хонда с пластмасова коруба си взимаш Inventiv. Реално е Хонда с друго име и пластмаса коруба. И оригиналната Хонда и Inventiv-а се правят във Франция. Зависи какво се коси, но аз препоръчвам задължително да има опцията мулчиране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 7 часа, nupi написа:

Само бензинова Хонда! Какви са тези извращения другите. Аз заради косачката си купих CR-V-то.

Хубаво,ама тя струва половин CRV...:D💴!

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е купи си стара, що Нова? 200-400 лв вземаш самоходна та перфектна Хонда?!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самата истина, моята хонда я взех за 25 лева, уж неработеща. Искаше настройка на запалването. 10 минути работа. Ако търсиш-намираш.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно видях темата, понеже и ние имаме, няма и декар земя на балкана и никне трева, плевели и всякакви такива нещица , сега с тези дъждове и аз се сдобих преди няма и месец, с бензинов тример или моторна коса ..(Глава с корда, нож за рязане на по дебели стебла..:)

Така ..Моторната коса е китайска някаква Moller беше на маление на 160лв от 250..1.8kw 52 кубика...Взех мощна Китайска защото тази мощност на доказаните марки като Щил и Хускварна коси са около или над 1000лв 

За цените от 300-500лв Щил или хуск са някакви слаби по 25кубика и не ми вдъхнаха доверие , не отричам че не са здрави...

Относно китайските тримери има много хубави отзиви ,но първо трябва да се проверят някои неща преди да се работи с нея Все пак е Made in China..и много нямаме доверие на китайците, а като се пренебрегнат някои неща ,техниката се чупи и после сме разочаровани..

Преди да я сглобите в трабата има вал които вал има от двете си страни шлици това назъбеното, задължително се минава целия вал заедно с шлиците с литиева грес , такава за машини или мотори до 120° топлообменна.. Редукторите отпред има едно болтче се развива там обикновено трябва да има Заводска смазка ,но както казах на китайчетата не може да им се има доверие и се инжектира от 5 до 10 грес с спринцовка, защото като загрее главата се протъркват шлиците и стават луфтове и косата става негодна , същото важи и за задния редуктор на които се закрепя др краи на вала ,заедно с мотора там се вкарва грес в дупката с работата и топлината се разнася по компонентите...Моето съотношение масло бензин е 30мл на 1 Л бензин , стандартно от 20 до 30мл не по малко . Всеки тример е различен и четете мануала Това руското малсо което ви го пробутват с тримера не го слагайте . Използвайте масла на Щил, Орегон, Хитачи..Бензин 95, не по голям октан ще стопи буталцето. Ако е нова не е палена след като запалите оставете 3-5 Мин работа на място , първото косене не вдигайте Макс обороти , оставете да смаже хубаво частите ...След 2-3 резервоар не я щадете :) След като сте укосили , изпразнете резервоара на косата, запалете и оставете наличното гориво да си го изгори в карбуратора, отнема няколко секунди. Чел съм мн за тези машинки и са ми на сърце..За това е тази лекция . Хубаво масло , яка смазка и правилна експлоатация, по нщ не отстъпват от по скъпите. Един последен съвет , горивния филтър който се намира в резервоара на косата го сменете с Щил защото дунапренчето които тои има във филтъра обикновено заводските имат само мрежата ,но не и серцевината, слабо място са и двете маркучета , който свързват карбуратора с резервоара, струват стотинки !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...