Jump to content
Младен9112

CBR F 4 карбуратор Нормално ли е?

Recommended Posts

Колеги, здравейте, имам въпрос към някой с Хонда цбр. Карбураторния ф 4 при градско каране когато е топло и спиране на светофар пуска перка, но вдига градуси малко под червеното няколко мм. на горе не качва. При потегляне охлажда, до средата, другия варянт е седи си на средата при тръгване вдига пак до там и веднага след това сваля, но перката работи казаха ми, че е нормално ама все пак да питам 😀 нормално ли е някой идей някой с такъв мотор? С този мотор съм от скоро и ме притеснява. Снимката е за внимание на нея мотора е студен както се вижда 😀

FB_IMG_1619893070042.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си антифриза може и датчика за перката да видиш на какви градуси се задейства   . Като цяло и моя загрява в сф и пуска перката но това август. Но все още не са големи жегите  за твоя. Все пак е малко притеснително. Би трябвало при включване на перката  видимо да падне температурата.

По спомен ф4 е само с водно, няма маслен радиатор за допълнително охлаждане ?

Виж в някой от мото форумите или в фб софия райдърс там ще има хора с такива мотори и  поглед как се държат в сф.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора сменил съм го антифриз казват, че е нормално но мисля да сложа още една перка има място неговата си е много малка, иначе доста ми грее датчика е гледан пуска си перката но продължава да качва градуси тръгна ли слизат 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе  е само с воден не знам много хора казват че това е нормално 110- 115 градуса четох и в английски форуми ама за мен не е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и така да е нормално, аз съм карал ф4 на един приятел около 1000км но все извън градско и мотора си държеше на средата с 2 ва души .  Важно е да не влиза в червеното. Има ли наранявания по радиатора. При мен имаше нараняване на масления и го смених  от естетична гледна точка, но мисля че сега  държи по -ниска температура.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извън седи на среда само градско вдига въпроса е че уш е нормално ама мен ме притеснява

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...