Jump to content
Varz

Странна находка по окачването

Recommended Posts

Колеги, не знам дали темата е за тук, но все пак да пробвам.

 

Днес докато си сменях гумите попаднах на следната находка отпред вдясно, това до маншона на снимката  👇 Прилича на нещо като кълчища, обаче е намотано много свободно, та се чудя възможно ли е някой майстор да го е слагал и защо.

От миналата година насам там са пипали само като ми работиха по спирачките, и изрично бях помолил ако намерят нещо по окачването за смяна да ми кажат, тогава отговора беше "Всичко е ОК". След това единствено съм сменял гуми (тогава в сервиз) - все щяха да го забележат.

 

Лошото е, че отдолу има омаслено и се чудя сега ако го махна да не протече по-сериозно. То е ясно, че ще я водя да я гледат, ама ако някой знае какво е това ще е от полза :)

IMG_20210501_132857.jpg

IMG_20210501_132917.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата най-вероятно е прав за сезала, а този маншон е за смяна задължително. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, кажи, че не си си сменил гумите без да махнеш това кълбище. Може би докато се е мотало на полуоста е освободило скобата, която държи маншона, и оттам и греста е заизлизала.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 1.05.2021 г. at 19:31, kvd74 написа:

 

Не съм, точно затова и питам за да разбера дали то е причината за омасляването или е слагано за да го спре.
Явно всеобщото мнение е, че случайно е попаднало там. На мен продължава да ми е странно как трябва да съм го настъпил, че да се намотае само и то толкова пъти ...

Ще го разкарам утре и ще огледам как да закрепя положението, че по празниците е сложно :/

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махаш сезала и ако скобата я няма, слагаш една свинска опашка (кабелна връзка). Избърсваш добре маншона и търсиш за скъсване. Ако няма само нова грес и свинската опашка ще ти решат проблема.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога стават такива неща,аз закарах една котка от Бургас до Сливен и обратно.Беше се навряла някъде до интеркулера и няма вадене.По магистралата мрявчене,пристигам в Сливен,първата автомивка и яко пръскане отдолу под всички кори,мълчи и не мърда.От там в сервиз на подемник,пак мълчи,пичовете викат няма нищо,ровиха,гледаха няма.Тръгвам на обратно-тишина,викам си излязла е,и на първия светофар в Бургас да видиш врещене.Хората пресичат,гледат странно,а онова врещи и се къса.В крайна сметка,колата една вечер пред гаража и гадината се изпари.Така,че понякога стават такива неща,трудно обясними.Весели празници.

  • Хаха 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Омаслено е, но не е толкова страшно. След празниците ще си го оправиш. Ако нещо има при завой разбитите карета тракат и ще си го чул, така че ще изкараш тия дни.

Хайде весели празници и бъдете здрави И безавариино:honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...