Jump to content
granik

Поставяне на улуци

Recommended Posts

Здравейте! Искам да поставя улуци, на четирискатен покрив. По правилата е нужно ,на всеки скат да има водосточна тръба. Водосборните кутии,ще са в ъглитите на отстояние от ъгловите снадки . Но не мога да се ориентирам , наклона на малкото парче улук от ъгловата снадка към водосборната кутия, противоположен ли трябва да е на наклонът на основния улук на ската? Дефакто водосборната кутия и от двете страни ли трябва да е в най ниската точка ? Ако съм обяснил неясно се извинявам предварително.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kato ми правиха покрива всеки скат е с наклон към отделен водосток 4 бр. Но при мен два от скатовете са доста дълги и имам и по средата им водостоци. Та от 4 ската станаха 6 водостока .

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, granik написа:

Но не мога да се ориентирам , наклона на малкото парче улук от ъгловата снадка към водосборната кутия, противоположен ли трябва да е на наклонът на основния улук на ската?

Би трябвало да имат някакви стандарти и лимити,но по добре да вземеш мнение от специалист.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има водосборна кубатура, според квадратурата на покрива. Броят и обемът на кутиите и  месната им зависи не от наклона на пакрива, а от площта му.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, granik написа:

...... водосборната кутия и от двете страни ли трябва да е в най ниската точка ? 

Принципно да - логиката е такава.

Но всичко зависи от: - големината и колко разчупен е самия покрив, както и от дължината на отделните стрехи и големината на отделните скатове. От там се преценява/пресмята, колко и къде ще се монтират водосборни кутии - съответно водосточни тръби, като се преценява и посоката на отичане на водата от съответните скатове, а от там и съответните наклони към въпросните кутии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, @granik явно вече си е определил мястото и броя на водосборните казанчета. 

И пита това:

На 23.04.2021 г. at 17:32, granik написа:

 Дефакто водосборната кутия и от двете страни ли трябва да е в най ниската точка ? 

Да, късите парчета олук, и всички олуци, от всички страни, трябва да са с наклон към съответния водосток (водосборното казанче). 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...