Jump to content
HristoHB

Свързване на бутони от волана към нова мултимедия

Recommended Posts

Здравейте. Въпроса ми е за CRV 2005 с мултиволан и свалена фабрична медия. Свалих старата мултимедия и сложих нова. Може ли някой да ми каже кои кабели идват от копчетата на  волана към плеъра.Доколкото знам не ми е необходим canbus модул за тази година CRV, ако греша моля да ме поправите. Ще прикача снимки на старата медия и на оригиналната букса от колата. 

IMG_20210404_111644.jpg

IMG_20210404_111649.jpg

5g0EicWbkzbxmkMe2oLwaA.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И новата мултимедия , Е....? 

И....трябва ти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мултимедията е Erisin. Намерих решение на проблема от стар пост по темата. Благодаря много на колегата споделил информацията. Ще кача снимка кой кабел управлява медийните бутони на волана. 

IMG_20210416_130624.thumb.jpg.5aaeeb3d346642595215b1bb9373fc39.jpg Кабела е червено-зелен.

Ако администратора реши нека да изтрие поста ми. 

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той кабела е ясен , но медията ти трябва да има в нея явно управление което да е съвместимо. Аз навремето като слагах Клариона (просто CD) преди 7 г. купувах приставка специална за да работят бутоните. Дано стане така както си го замислил.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с допълнителен модул и обикновен плеър. 

 

Тази мултимедия да не би да има висящи кабели?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ви дам линк от къде я поръчах. 

https://www.aliexpress.com/item/4000322047797.html

Дойде за 7 работни дни, за сега съм много доволен. Звука през оригиналните говорители на CRV-то е супер. Допълнително си взех от БГ ISO кабел. 

1-384.thumb.jpg.25ab999c2749fa62c2491a38a429028b.jpg

 

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагайте вече 9 инча мултимедии, 7  не ви ли малеят 😀

1.jpg

Редактирано от atastar
снимка
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я взех най-вече заради характеристиките спрямо цената 🍻

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, atastar написа:

Слагайте вече 9 инча мултимедии, 7  не ви ли малеят 😀

1.jpg

 

Ако живеехме в колата , да слагаме да гледаме клипове и телевизия, ама за 5-10 мин градски не са ни нужни. А да караш и да гледаш филм пък си е .... ( не знам какво стана и от къде излезе и как стана така , ама не съм виновен.)

  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 17.04.2021 г. at 16:53, docev написа:

 

Ако живеехме в колата , да слагаме да гледаме клипове и телевизия, ама за 5-10 мин градски не са ни нужни. А да караш и да гледаш филм пък си е .... ( не знам какво стана и от къде излезе и как стана така , ама не съм виновен.)

 

Изтръпвам при мисълта, че някой докато шофира ... гледа телевизия или филми, независимо дали е на 9 или 7 инча. С шеговития си пост исках само да съм полезен за тези които са решили да слагат нова мултимедия , да се знае, че китайците предлагат и 9 инчова за нашия модел Honda. И ако говорим за безопасността, все си мисля, че когато се използва  пръста  по дисплея заради  радиото, аудио плеър-а  или  навигацията, на по голям екран е за предпочитане. А пък на който му е голям, си има и функция "разделен екран".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към автора: Да докладва после дали се е получило с управлението от волана че ще е интересно за всички дали наистина се получава без допълнителен модул. 😉

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз това се чудех, дали не са оставени на снопчета, но като видях в линка и ми се поизясни. :)

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години като монтирах моята навигация, намерихме кои кабели са за бутоните на волана, самата навигация  имаше вариант за упправление. Трябва обаче да избереш кои опции ще ползваш и да си ги обучиш през навигацията, защото има 10-15 опции, и само 4 копчета.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих я същата мултимедия след като прочетох този пост, и след малко консултации с HristoHB (за което му благодаря) вече е монтирана в колата :). За парите си е супер, има си всичко. На старата мултимедия радиото много ми пръщеше и си мислех, че проблемът е в него, но сега и на новата виждам, че пак не добре се ловят станциите, най-вероятно е от антената. Без антена нищо не лови, след като включа антената започва да хваща някакви станции, което ме навежда на мисълта, че стоковата ми антена работи и не е прекъсната някъде. Някой имал ли е проблем със стоковата антена или пък да ми предложите да си взема нещо афтърмаркет, което работи добре.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си усилвател за автоантена, проблема е от мултимедията не от антената. И аз като монтирах моята медия пред къщи не хващах нищо, но на същото място със стария Alpine хващам 12 станции.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам пръщене или каквито и да е неприятни звуци без или със антената.С оригиналната медия обхвата беше трагичен.Още на втория тунел на магистрала Люлин на излизане от София приключвах с всякакъв радиосигнал 😁 сега излизат 3-4 станции по Струмската магистрала. Не правя реклама. Не ме разбирайте погрешно. Просто казвам какви са фактите в моят случай. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 17.04.2021 г. at 9:07, atastar написа:

Слагайте вече 9 инча мултимедии, 7  не ви ли малеят 😀

1.jpg

колега аз също си монтирах такава медия но хич не съм доволен от звука,ти какво ще кажеш за твоята

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да си доволен. Марковите за това са скъпи. Китаеца буха там квото му падне да жужи и това е. Оригиналното СД при мен на Фейса беше Пионер . Сложих Кларион за 400лв и усетих разликата в + веднага щото ОЕМ-ското дори Пионер си беше дървено. За звук и това което искате да имате ..... 1500 ще стиганат....... Ама после ще трябва и адаптрчета за нови говорители, суббас плосък между седалките ...... още 2 пищялки на най задните колонки насочени напред ........ Абе 2000 хилки..... + Суббас (колкото си го избереш)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 15.05.2021 г. at 8:51, Kritars написа:

колега аз също си монтирах такава медия но хич не съм доволен от звука,ти какво ще кажеш за твоята

 

 

Доволен съм от моята,  усилвателя е с TDA7851, DSP 30 EQ, за мен си вади приличен звук. 8 ядрена, 32GB, Андроид 10, 9 инча IPS, добър радио чип ST7708 с RDS, 4G SIM карта, IGO, камера, гаранция 1 година, европейски склад- за 200 долара си заслужава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята също е китайска същите данни включително усилвателя след малко настройки на DSP свири доста добре имайки в предвид че оригиналното озвучаване на ЦРВ2 не може да се отличи с добра акустика.

 

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20.04.2021 г. at 23:09, HristoHB написа:

Получава се без никакви ядове 😀 С единственото условие новата медия да потдържа тази функция и да има изведен кабел за това🍻

 

На мен ми предстои същата интервенция, въпросът ми е малко глупав, но само левите копчета от волана ли са активни? Или може и десните да се обучат за мултимедията?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Десните копчета, са ти за съвсем друго !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, Emicha написа:

Десните копчета, са ти за съвсем друго !

 Знам, въпросът е може ли да се ползват за мултимедията, а не за круиз контрол, тъй като така или иначе тази функция не я ползвам и са ми непотребни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...