Jump to content
libol

Как да демонтирам долната част на задната седалка

Recommended Posts

Привет! 

Искам да демонтирам долната част на задната седалка, за да стигна до резервоара, как да го направя, без да счупя нещо? Има ли болтове някъде или само се дърпа нагоре? Първо отпред или първо отзад се почва? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всичките си седани, които съм разглобявал досега, е имало по два болта, които минават през скоби/уши от седалката и я фиксират за пода. Намират се в областта на закопчалките на коланите, но трябва да се разтвори процепа между седалките, за да се види.

 

Отпред се държат на две скоби, които се вадеха само с дърпане на 7-мата, но на 9-тата трябва да се освободят с отвертка.

 

Нещо такова:

56333d1501303829-rear-seat-removal-seat1

56334d1501303829-rear-seat-removal-seat2

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два пъти съм ги свалял заради шумоизолацията. Потвърждавам горната снимка на Злати, дърпат си скобите и седалката се освобождава но не съм сигурен дали ще може да се вдигне на горе без да се махнат облегалките защото по спомен точно по средата има една скоба която се държи от винт в купето от страната на облегалката. Лесно е няма да се плашиш, просто ги издърпай и опитай да я повдигнеш ако не иска не напъвай а свали облегалката и тогава седалката. Това е за Акорд 8 комби.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 22 часа, Митко Йотов написа:

средата има една скоба която се държи от винт в купето от страната на облегалката.

Има болт...:)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък нещо тези скобички не искат да захванат след едно сваляне - щракат, обаче като дръпна седалката нагоре се вади и без да съм дръпнал щифта.

Има ли някакъв чалъм - дърпа се щифтчето предварително или направо ги натискаш със седалката да щтракнат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам спомен дали го дърпах преди да натисна но май го дърпах и след като влезни май помагах на щифта да захапе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...