Jump to content
Владислав

Honda Ridgeline

Recommended Posts

Здравейте 

От доста време съм фен на вашият форум и със интерес чета и се образовам от вашият огромен опит по въпросите на Хонда . 
Бих искал ако някои от вас има желание разбира се и се е сблъсквал или притежава Honda Ridgeline да сподели впечетленията си от този невероятен екземпляр . Най вече се интересувам дали има резервни части на нашият пазар или всичко трябва да се поръчва от Америка или Канада или ......

Благодаря ви предварително 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятен автомобил,особено някой по- последни години.Щом питаш за него значи си прочел доста. Бях решил да си взема такъв миналата година.Обиколих всичките 9 обяви и нямаше един читав.Единствения вариант е да си внесеш сам такъв и то от Канада.Има много опасни места по цялата процедура ако не си опитен,затова потърси специалист и ако може не давай пари напред.Втори вариант.Купи го от тук но прави архив на всички снимки през последните 3-4 месеца от търговете в Канада.Така ,като го купиш от тук ще знаеш колко е въртян през таван  :).Тукашните джамбази се мислят за велики.Купят за 5000 долара  и тука ти го дават на промоция за 20000 лв. Джипа не можеш да го познаеш ,че е от тотална щета ,докато не го подкараш и почнат да падат кит и ламарини.Забрави да купиш ударен и да го реставрираш тук.Части няма никакви ,а преден капак,калник и фар с доставката ми излезе 4500 долара.Подръжката е лесна ако спазваш препоръките за обслужване,с ремонтите е малка драма..Подръжката на година излиза 1600-2000 лв,но кефа цена няма.С нашия бензин разхода е малко големичък,но като имаш крави и ранчо се понася. Газифицирането е проблем ,макар че съм слагал газ ,но не съм доволен.По-старите ,които нямат гасене на цилиндри по-биват.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро утро

Благодаря ви колеги за изчерпателните отговори .!

За придобиването на такъв автомобил имам само два варианта или нашият пазар( мошенници и лъжци със самочувствие както пише и колегата) или фирма която да го внесе от Канада или Америка но най вече подръжката в България ме притеснява защото да имаш таккъв страхотен екземпляр и да неможеш да му се наслаждаваш всекидневно е грехота и безмислено

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
10 hours ago, Митко Йотов said:

Това от къде мислиш да го вземеш?

Добро Утро колега

Имам само два варианта от България или внос чрез фирма от Канада

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак безмислено не е.Имам един дето се ползва по предназначение...строителна фирма.Мъкне работници,гипсокартони...такива неща.Ремонт досега не съм правил,като изключиш едно ПТП,което го вдигна за 2 месеца на трупчета. Факт е че това бижу носи бая багаж и драпа през кал яко.Ти за какво ще го ползваш?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей 

Аз си правя сметка да го използвам за почти същите дейности като твоя познат за пренос на строителни материали и всякакви други по тежки и обемисти товари . Имам къща в планината ба която започвам ремонт а и както може би добре знаеш ако имаш имот освен апартамент винаги ти се налага да мъкнеш нещо .

Освен това за мен след дълго обследване на повечето пикапи това е оптималният вариант между автомобил и пикап съчетава всичко -

комфорт , достатъчна мощност и проходимост разбира се дори и за излети извън пътя можеш и без проблем да натовариш и така любимите от мен планински велосипеди и да се по кефиш в планината без излишни допълнителни багажници и не ба последно място доста ми харесва защото е Хонда ,а както ти се изрази 

‘’ кеф цена няма,, 

но ако трябва да съм реалист а съм такъв търся нещо до 2009 година защото честно казано не мога да отделя повече финанси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да погледнеш и Тойота Такома. Мисля, че е от същия клас като Ridgeline. Двигателя носи на газ и е много здрава. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей

Аз може би не съм те разбрал правилно за което се извинявам пикапът твои ли е или на някои друг?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно! Това е твоята кола.Носи много,катери се яко и гори 2 пъти по-малко от Тойотата и Форда. Това е единствената Хонда на която можеш да закачиш царски болт.Търсиш нещо 2011-2012 година. Не колата не е моя ,а на мой приятел и клиент,който смени Тойота Тундра с Хонда.И двете съм ги газифицирал и затова знам разликите. С Тойотата всички празни курсове ти излизат златни,в сравнение с Хондата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей

Гледал съм Toyota Tacoma и highluks но не ми харесват особенно , но ти благодаря за полезната информация

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей

Търся нещо от годините 2006,2007,2008до 2009 включително защото има само една която се предлага на нашият пазар 2012 но тя е 18 000 € което ми идва в повече

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз си вкарах едно Црв от Канада преди няколко месеца.Посочвам коя кола да се играе и за колко на търг,като преди това ми е изпратен фаил с описание на щетите на автомобила.Търга се играе през 100 долара,ти посочваш максимума който си склонен да дадеш.След като се спечели се плаща цената на  колата ,таксата по търга,вътрешен транспорт и доставката,после идва чакането.Аз чаках 3 месеца,защото хванах празниците по нова година.С митници не съм се занимавал,човека който ми я доставя има грижата,аз само превеждам цената на митото и ддс по сметката на митниците.Колата дойде и нямаше никакви изненади.Относно цената с която да играеш няма никаква закономерност,днес има търсене за такава кола и цените са супер високи.Утре няма интерес и колата не може да мине застрахователния минимум.Иска да не се бърза.Аз играх  1 месец и около 15 коли докато спечеля моята.Съвета ми е кола само от застрахователи, много коли са с минимални  щети на малко км.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!

Много ти благодаря за изчерпателната информация която в моя случаи е доста полезна аз най вероятно ще предприема същият ход като теб внос от Канада защото подразбрах че автомобилите от там са по пригодими за европеиските условия като части ( може би греша) + това на нашият пазар нещата са трагични

Редактирано от emod
Не цитирай предходния пост

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...