Jump to content
xrinik94

Бавно отчитане на моментен разход

Recommended Posts

Здравейте, вчера имах посещение в сервиз в който си харесах услуги за проверка на катализатор и реглаж на преден и заден мост. Обадиха ми се и ми казаха, че са направили реглаж, проверили и катализатора, но резултата показал, че е задръстен на около 90%. Предложиха ми услуга carbon cleaning/водородно почистване за 1 час, съгласих се. След шофиране вчера и днес обаче забелязах, че показването на моментния разход става със забавяне от порядъка на секунда и половина от натискането/отпускането на педала, като преди това мигновено се отчиташе на екрана. Сблъскъвали ли сте с подобен проблем, мнения от какво може да е, какво трябва да се погледне, пипне ? Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен моментния разход идва с леко забавяне. Аз не виждам как мигновено може да ти го изчисли, още преди да е "тръгнала" колата, след като настъпиш педала. Мисля, че е нормален известен delay. 

 

Да попитам.. След процедурата на водородното почистване, на колко % ти е запушването на катализатора сега? 

Редактирано от Ceco85

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами примерно на този клип ако се заслуша човек внимателно кога подава и отнема газ ще забележи, че доста бързо се отчита.



 

А за второто измерване ми казаха, че се правело след почистването + като се изразходил пълен резервоар с бензин с една добавка която ми дадоха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен и тук има забавяне, защото в момента, в който настъпиш, разхода ще е на макс независимо, че колата е на 4К оборота, а той всъщност се напълва чак, като колата стигне 6-7К оборота. 

 

Кажи си впечатленията после, като замериш запушването на катализатора и дали си заслужава водородното. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че бавно реагира, а бавно се пълни и спада статус бара, което е странно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бавното запълване и спадане явно е нормално, при мен винаги е било така. Но забавената реакция на статус бара ме учуди, интересно дали нещо от електрониката може да се регулира/коригира ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той този на клипа е егати мазохиста на автомата и мотора и после пипа ми маслото.

  • Харесвам 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...