Jump to content
bonsata

Нова внос Хонда проверка в сервиз

Recommended Posts

Здравейте,

 

Едно 10на години бях изневерил на марката и сега искам да се завърна с Civic 8 gen 1.8 ... гледах внесена от Италия машина и ми се иска да и направя преглед в сервиз, ходова част, да я включат да видят двигателя. Навремето ходех при Омбре, дали там все още е ок...или Бултрако...не знам загубил съм връзката, та да помоля за съвет. Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте,
 
Едно 10на години бях изневерил на марката и сега искам да се завърна с Civic 8 gen 1.8 ... гледах внесена от Италия машина и ми се иска да и направя преглед в сервиз, ходова част, да я включат да видят двигателя. Навремето ходех при Омбре, дали там все още е ок...или Бултрако...не знам загубил съм връзката, та да помоля за съвет. Благодаря
Колега щом е от Италия може да и провериш километрите по италианския номер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 7.04.2021 г. at 9:57, bonsata написа:

 

 

Здравейте,

 

От скоро ми хвана окото този модел на хонда и мисля да се насоча към мотора 1.8, но при малко по задълбочено търсене се натъкнах на проблем в блока , за моделите от 2006 до ранните модли на 2009 . Проблема е в пукнатини на блока на двигателя и течаща охлаждаща течност, от хонда гаранционно ги променят(подменят  целия блок), първо 8 години, а след това са удължили гаранционната подмяна до 10 години. Тосет в най-добрия варянт ако е 2009 то до 2019 е имало тази възможност.

Въпроса ми е колко разпространен е този проблем, и можем ли по вин номер да проверим в Хонда дали блока на колата която купуваме е бил подменен?

Ако колата се закара в сервиз дали ще могат да го хванат този проблем преди покупка. (ако се е появил за конкретния ексемпляр разбира се )

 

 

това е една от статиите на които се натъкнах (https://www.consumerreports.org/cro/news/2014/03/free-engine-replacement-for-2006-2009-honda-civics/index.htm).

 

Ще съм благодарен на отговори, понеже това е нещо което наистина ме спира, а нов блок на 12 годишна кола "нов внос"- е, не мерси. 

Другата възможност ми е 2.2 дизел

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 8.04.2021 г. at 8:40, goodybg написа:
На 7.04.2021 г. at 9:57, bonsata написа:
Здравейте,
 
Едно 10на години бях изневерил на марката и сега искам да се завърна с Civic 8 gen 1.8 ... гледах внесена от Италия машина и ми се иска да и направя преглед в сервиз, ходова част, да я включат да видят двигателя. Навремето ходех при Омбре, дали там все още е ок...или Бултрако...не знам загубил съм връзката, та да помоля за съвет. Благодаря

Колега щом е от Италия може да и провериш километрите по италианския номер.

 

Проверих ги в Италианската система, последният технически преглед е януари и са реални, но не съм наясно доколко в Италия тех.преглед е читав 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@r_w

Тази статия е за модели, за американския пазар! Интересно ми е, някой знае ли за такива случаи при европейските модели, понеже аз не съм чувал за такива проблеми тук?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, четох доста коментари за хора от Англия. Все пак мога да греша, но ако наистина е само за американския пазар това е супер.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...