Jump to content
Honda_Z

Оценка застрахователи

Recommended Posts

На колко са ви оценени 10-ките по каско? Моля, който се отзове тук, да пише година, стойност и застраховател. Не мисля, че е чувствителна информация за някого.

 

Моята дилема е, че застрахователят ми (ЛевИнс) оценява един такъв сивик 2017 твърде високо според мен. Но нека се натрупат няколко мнения и ще споделя моята база за сравнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ноември 2019, 1.5 турбо Екзекютив, нова от Бултрако.

Алианц. ГО също е при тях (но май няма значение).

Първоначално - по фактура, 56К

11.2020 (подновяване, без щети) - 50К

Процентното число мисля се върти около 4.

Редактирано от scyberboy
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

34 хил. през 2021 година, трето каско на автомобила. Тарифно число 4,38%, отстъпки по полицата 30%. Плащам реално на 3,07%. Самоучастие в щета 150 лв. Работя за тази компания и затова ще и спестя името.
P.S. Няма ползвани някакви привилегии ако това си помисли някой.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря @scyberboy@BBW

 

Причината за питанката ми беше следната:

 

С предишния акорд драмата винаги беше да ми я обезценят възможно най-малко при подновяване, защото оценката беше започнала да изостава от пазарното ниво.

 

Но сега имах обратния случай, че при първоначално сключване на полица искаха да я оценят между 40 и 45 хиляди лева. 2017 сивик хеч. Което ми се виждаше неприлично много над пазарната цена, но най-вече защото щеше да трябва и да си плащам на тази база. В крайна сметка се навиха на 36. Устройва ме.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 4.06.2021 г. at 21:49, BBW написа:

34 хил. през 2021 година, трето каско на автомобила. Тарифно число 4,38%, отстъпки по полицата 30%. Плащам реално на 3,07%. Самоучастие в щета 150 лв. Работя за тази компания и затова ще и спестя името.
P.S. Няма ползвани някакви привилегии ако това си помисли някой.

Можеш ли да дадеш малко информация за такива отстъпки от полици ? Само за служители ли са, има ли начини и физически лица да се възползват, каква е практиката ?

 

Питам, защото Каското в БГ се изчислява абсурдно и не е базирано на нищо, освен цената на колата.

В западните държави за каското има значение:

1. Системи за сигурност и автономно спиране

2. Дизайн на брони (колко елемента трябва да се сменят при различни тип удари)

3. Дали колата е гаражна (в Германия те проверяват дали е, ако си писал че е)

4. Опция за самочуастие при щета (първите Х лева по щетата си ги покриваш ти)

 

За тези се сещам, има и други предполагам...

Изобщо има ли изгледи да се случи нещо подобно и тук, или ще си караме на процент от оценката ?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отстъпките са си достъпни за всички. Въпросът е човекът срещу теб да може да ги предложи.. 

 

Отстъпките и завишенията зависят от политиката на компанията и профила на клиента и автомобила - години, адрес, история. При различните застрахователи са различни тарифните числа и размера на отстъпките, но като сума за плащане нещата са близки. 

 

Системите за сигурност не намаляват цената. Броните също не оказват влияние. Дали ще застраховащ А8 с алуминиев преден капак или Дъстер с железен, базата определяща цената е годината на произвоство. 

Опцията за самоучастие - аз си покривам първите 150 лева в щета, разликата до целия размер го плаща застрахователя.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...