Jump to content
p-pleven

HRV 1999 г. Не запали тази сутрин

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

Надявам се да сте в добро здраве!

 

Притежавам Honda HR-V 1999 г. 1.6 108 Hp + газ от година и половина. Доволен съм изключително много от автомобила като цяло.

 

Вчера сутринта не запали. Обичайно 2 секунди въртене и запалва от първия път, независимо от температурите. Ако не се лъжа, веки път се чува едно "чукване" при завъртане на ключа, когато паля.

 

Вчера сутринта не чух хова "чукване", стартера си въртеше, но не запали. Повторих 2-3 пъти и се откзах, понеже акумулатора започна да пада. Вечерта пробвахме с друг акумулатор - пак без резултат, но моя приятел, който ми асистираше, забелява "просветване" подобно на искра в областта на капачката на делкото. Сякаш не стига и ток до свещите.

Днес ще поръчам капачка.

 

Моля за вашето мнение за евентуални други проблеми, които може да водят до това състояние.

 

Благодаря предварително на всички отговорили!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, p-pleven написа:

....

Днес ще поръчам капачка.

...

И палец!

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не свети зеления ключ на таблото. Багодаря за насоката, не знаех за този вариант.  Хубаво е, че имам два ключа ако се наложи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали си капачката, става за 2 минути. Аз имах същият проблем преди 1 седмица. Имаше окисления по вътрешната страна на капачката на палчетата. 

@5 GTT щом има ток до палеца не е имобилайзър 100%

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Смених капачката и палеца - имаха окисляване. Макар да запали след почистване със старите, сложих нови. Този проблем е решен и почти месец всичко е наред.

 

Другото, което се появи днес е, че гасне веднага след първоначално палене. За да не изгасне е нужно да подам газ. Прави го на студен и топъл двигател. След това гасне и на газ и на бензин.

Подкарах я, и по нанадолнището изфорсирах няколко пъти, после покарах и на бензин и... се оправи. Не знам как ще е довечера, когато е студена.

 

Някакви идеи за това поведение?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...