Jump to content
mkoev

Откраднат катализатор

Recommended Posts

Здраейте колеги,

 

Вчера установих, че сам ми откраднали катализатора докато колата си стои паркирана до нас. Тръбата си виси и се подават кабелчета, свети check engine :((

Колата е Сивик 2004, 1.6, 110к.с.  Въпросът ми е някой имал ли е подобен проблем и какви са стъпките за оправянето му. Казаха ми за резонаторно гърне, че може да се сложи. Това ще направи ли колата много по-шумна? Ще има ли проблем минаването на преглед? 

 

Редактирано от mkoev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти случка.

Напиши в търсачката на форума "катализатор" и ще ти покаже теми за това, както и такива с решение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мерси колега, но това го направих още сутринта. Повечет мнения са да се сложи гърне като някои споменават и за алтернативни/неоригинални катализатори.  В Ebay.co.uk намерих такива алтернативни, коити са между 60 и 80 паунда.  В България или поне в Румъния няма ли такива алтернативни марки?  

Ето нещо такова намерих в ebay:

 

https://www.ebay.co.uk/itm/Catalytic-Converter-Type-Approved-fits-HONDA-CIVIC-Mk7-1-6-01-to-05-BM-Quality/333096699947

Редактирано от mkoev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя го бяха изтърбушили. Отидох тук (понеже гледам си от варна) и ми сложиха нов керамичен за 160лв. Колата мина канал в кат без проблем. С новите закони по-добре сложи катализатор. 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте момчета, мерси много за бързия отговор.

 

На колегата DDimitrov даже сутринта му писах на лични, защото видех, че е от Варна и скоро са го търбушили. 

 

@WingMan, мерси много. И аз съм по-навит да сложа неоригинален , че да ми е мирна главата с тия новите закони. Чакам срядата да видя дали на моргата ще имат катализатори и ако нямат ще гледам с тия керамичните. 

 

Мерси много. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...