Jump to content
seisivan

Спирачен цилиндър

Recommended Posts

Здравейте

имам първи сериозен проблем с хондата и ми е необходим съвет. Днес минах 3та инспекция която всъщност трябваше миналата година да мина понеже колата е 2017та но поради здравословен проблем не бях в състояние. След смяна на спирачна течност за първи път на колата навръщане към къщи усетих странен шум откъм педала на спирачката при натиск и пускане. Върнах се незабавно в Хонда сервиза в Германия и главният монтьор вдигна капака и установи, че шума се чува в отсега на мотора и по точно каза че идвал от главният спирачен цилиндър. Тъй като няма гаранция смяната ще ми струва 800 евро- (колата не е карана около 7 / 8 месеца). Някой имал ли е подобен проблем и възможно ли е от тази помпа да е проблема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трета инспекция, ще рече, че  колата е на около 60 х. км.? 

Ако да, едва ли проблема е в спирачната помпа, нищо че "Ханс-Меркел" се е произнесъл, а Не е и ясно, какъв е шума, от твоето описание. 

Отиваш за обслужване - нямаш проблем, сменят ти спирачната течност - опа появява се проблем. 

Еми да си оправят бакиите, а не да те мародерстват с 1000+ €... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата не е карана. Само на около 10х км е и по ме съмнява точно заради това да се е счупил този цилиндър ако е счупен де. Иначе в сервиза им казах, че за мен не е нормално колата след смяна на спирачна течност да се счупи. Те отговориха, че проблема е бил в старата течност. Имала е много вода и боклуци и сега с новата се чува този шум. Освен това имали няколко подобни случая с този модел....все пак за мен не е нормално кола на 10 000км да прави такъв проблем но както казах единственото ми обяснение е да е станало от много стоене в гаража....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече става още по-интересно - Кола на 10 х. км. .....

Сп. течност (сигурно оригиналната), имала много вода и боклуци, :) - това звучи несериозно , още по-несериозно звучи, да счупи спирачната помпа на 10 х.км.

Да допуснем ,че гумичките са се скапали примерно, защо не ти сменят само комплект гумички, а те хвърлят в музиката за нова помпа.

Запиши въпросния шум , ако можеш и го пусни тук. 

Да не би да не са я обезвъздушили както трябва? Колата спира ли нормално? Ако да, защо не покараш малко така, може и да изчезнат, въпросните шумове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колата спира нормално. Вчера я покарах доста, но разлика няма. Тази сутрин като я запалих около 1 до 2 мин нямаше проблем и после пак се започна. Чува се все едно пружината на педала не е смазана и скърца но явно не е от нея, защото я пръсках със спрей, а и шума се чува като вдигна капака и се натисне спирачката. Малко се замислих защото в сервиза бяха сигурни че е от главният цилиндър само с едно вдигане на капака и натискане на спирачката няколко пъти

Редактирано от seisivan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че идва от тази част под казанчето шума. Чува се даже при изгасен мотор при натискане на спирачката докато педала не стане твърд. Струва ми се че и педала е малко по мек...

20210320_175513.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странен шум, за първи път чувам нещо подобно. 

Има ли въобще спирачна течност в това казанче? 

Все едно, гумичките жулат на сухо. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има спирачна течност да. Незнам какво има в този цилиндър но или е някаква пружина която е заминала или нещо гумено уплатнение според мен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, при смяната на спирачната течност, са объркали нещо и въпросната помпа е засмукала въздух. По мекия педал, може да се дължи точно на това. 

После колкото и да обезвъздушават колелата, няма да има ефект. 

Аз, бих си обезвъздушил първо помпата, а след това цялата система и мисля че нещата биха се оправили. 

Не че не е възможно, да се е прецакала помпата, но за 10х.км.,това би било вероятност  1:500000.... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 23 часа, Emicha написа:

Да допуснем ,че гумичките са се скапали примерно, защо не ти сменят само комплект гумички, а те хвърлят в музиката за нова помпа.

Ти сериозно ли? В Хонда сервиз да сменят гумички?! Те са над тези неща.

Преди време исках да сменя спирачна течност на Джетата и довереният ми майстор (небезизвестния Ифидик) ми каза - "За какво ти е? Най-много да се прецака помпата". Прав е бил, както винаги.

Редактирано от inspektora
  • Хаха 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено- и аз повече няма да я сменям...

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, inspektora написа:

Ти сериозно ли? В Хонда сервиз да сменят гумички?! Те са над тези неща..... 

Бе, сериозен съм си аз..... 

Що да не ги сменят, ако ги има по партиен номер, като резервна част. 

Иначе разбирам, шегичката, че са "над тези неща". 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, seisivan написа:

Определено- и аз повече няма да я сменям...

Извени ме колега, но какво повече няма да сменяш?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирачна течност- иначе поръчах въпросният главен цилиндър и като пристигне ще отида да го сменят. Надявам се да стане за 1 до 2часа за да не се налага да им оставям колата там. Нямам им доверие какво ще правят с нея

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искай си стария. Иначе си сменяй спирачната течност. А колко е сметката за смяна на спирачна течност в Essen?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,ти си знаеш ,но аз бих поискал и второ мнение, а ако трябва и трето пък дори и 800 евра да не са проблем.

Представи си хипотетично,че проблема не се реши след смяната ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на спирачна е около 50 евро, а иначе един приятел който има сервиз в България потвърди, че най вероятно е цилиндъра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този ход на спирачния педал (от видеото) поне за мен е твърде голям, особено за второ и трето натискане при загасен мотор.

Звукът може да се чува в зоната на цилиндъра, но да е от нещо друго опиращо в педала. На видеото се чува отчетливо и в купето. Поне педала и маратонката ти са сухи - иначе звучат като мокри.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от педала. Отначало и аз във него се усъмних, но смених обувките, пръсках и смазвах пружинката му, но ефект нямаше. Освен това, ако е от педала нямаше да се чува като вдигна капака при мотора. Надявам се поне да не е от него че цилиндъра е поръчан вече. Иначе честно казано и на мен хода на педала ми се струва по-голям от нормално, може би цилиндъра да изпуска нз...Днес не съм я карал аз имам 2ра кола и мисля да не карам хондата докато не дойде новият цилиндър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това може да се случи в Германия, без, да ме учуди!
Honda Heinen в Есен е Кофти адрес!
В Бохум има по-надежден сервиз, на марката.
Дино Дросингер се казва състезателят/собственик.
Успех в решаването, на проблема

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото. Определено няма да ходя вече при Heinen, но там я купих и досега само инспекции са правили и не съм имал оплаквания досега...ще видя сега как ще мине ремонта но следващият път съм в Бохум

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hattinger Str. 983 e адреса нали? Drössiger даже работят и събота, а шефовете в Heinen, Понеделник до Петък до 16ч....

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, seisivan написа:

Смяната на спирачна е около 50 евро, а иначе един приятел който има сервиз в България потвърди, че най вероятно е цилиндъра

То, че е "цилиндъра" да кажем съм съгласен. Но пак казвам и смятам, че според мен нищо не му е счупено, а просто са го изпуснали, при смяната на сп. течност и е засмукал въздух. 

Само да го обезвуздушат него, после и колелата и педала ще си дойде и шума ще изчезне и т. н. 

Това е според мен. 

Само внимавай после, ако не се оправи, да не ти кажат, че трябва да смениш и сервото, после  Abs модула, после каквото им дойде на акъл..... Че те обичат да сменяват. :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с Емо.

Как е възможно в Бултрако спирачната течност да е около 60 лв, за труд още толкова по спомен което прави 120 а в Essen да е около 100 лв тоест по малко. Този сервиз определено не е Хонда и колегата seisivan ако продължи да го посещава ще бере и други ядове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва, да се внимава с този сервиз!
Повече са заинтересовани от продажбите, на коли Хонда и повечко Киа, отколкото от сервиза.
От БГ училището в Есен има още трима с гаранционни Хонди(2хЦРВ и един Акордеон), ще им спестим изненадите.
На жена ми, и предлагаха нова кола, защото спирачният (преден десен) апарат беше заминал.
Варелите с масло, някога бяха, на Тотал, вече са на Q8.
Миналият месец, поръчах трансмисионно масло, за моите Акорди, предложиха ми само наливно(неизвестно какво).
Това са моите впечатления от сервизът.


Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ясно- ами и на мен това ще ми е последното ходене там и после  при Drössiger. Иначе още чакам да дойде въпросният цилиндър...

Редактирано от seisivan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Малък update. След като днес ми съобщиха, че цилиндъра ще дойде най рано след 2 седмици, сторнирах поръчката и отидох в Бохум при другият сервиз на Хонда, който ми препоръча колегата- обясних им положението и ми дадоха час за вторник  да видим какво cа направили тук в Есен тези некадърници

Редактирано от seisivan
  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 3/24/2021 at 1:56 PM, seisivan said:

 да видим какво cа направили тук в Есен тези некадърници

Тоест излезе това което си написъл за тези от Есен.

Или просто опит да ду изкарат едни пари и то немалко, като ти сменят въпросния цилиндър,ако го сменят.

Мисля че си се отървал от някъква схема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Проблемът е решен. Големи благодарности на колегата който ми препоръча Drössiger. Пичовете предледаха всичко и казаха че не са сигурни дали е цилиндъра и ми предложиха преди да сменяме скъпи части да сменим пак спирачната течност. Смениха я и проблемът изчезна.....
Това са добри новини!
Honda Heinen Essen, бяха на път, да ме откажат от марката.

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калпазани и мошеници има навсякъде.

Важното е че проблема е решен с "малка кръв".

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Днес доста я покарах, даже преди малко пак я препалих в гаража. Всичко е тип топ, както си беше, хода на педала също се оправи. Хайнен са мошенници от класа...

Редактирано от seisivan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И днес я покарах около 30км градско,няма проблем :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
И днес я покарах около 30км градско,няма проблем
Карай я още 300 000,без ремонти и посещения в сервизи(освен консумативи)!
Най-добрият сервиз, е този в който, не влизаш.
Дано се срещнем, някой ден, да пием по една Българска бира в Есен!

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси подобно само да отмине корона и ще се видим да почерпя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...