Jump to content
HistamineSHOT

Обтяжната ролка ли е?

Recommended Posts

Здравейте,

въпросът ми е това достатъчно ли е, за да съм сигурен, че ми е за смяна обтяжната ролка. Не го прави винаги, но основно при загрят двигател и натоварен пистов ремък.

https://youtu.be/gt2eSkgSnMM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш метална или дървена пръчка колкото пръста, допираш я до гайката на ролката и ухото си  и слушаш...Допираш и до други недвижещи се места около ремъка...чува се ясно от къде е.

Иначе сваляш ремъка и на ръка я проверяваш за луфт/шум...

Това са начините... 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Работата е там че не ролката е виновна а самия обтегач, то даже и се вижда, а ако се снима от правилната страна ще се види още по-ясно. Не изключвам проблем и в лагера на ролката разбира се.

Редактирано от CCord
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше същото като звук и ход. Смених обтегача. Ролката си бе ок, но пружината му бе омекнала.

Взех от морга с уговорката че ако за 3 месеца се разтрака - връщам. Вече 5 години е на колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
41 minutes ago, ceco_accord said:

При мен беше същото като звук и ход. Смених обтегача. Ролката си бе ок, но пружината му бе омекнала.

Взех от морга с уговорката че ако за 3 месеца се разтрака - връщам. Вече 5 години е на колата.

С идеята, че оригиналната е по-здрава ли? Намирам INA за около 150лв, не е болка за умиране ако издържи поне 50хил. км.

Питам сериозно ако има смисъл за втора употреба бих помислил, но това не си ли е консуматив?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, консуматив е доколкото с годините пружината стеснява зоната си на еластична деформация и омеква.

Същото се случва и с пружините на рамената на чистачките при зимното държане отворени от предното стъкло Губят сила, а хората си мислят че перата им мажат щото са стари - не че и това не се случва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, Dennis написа:

Здравейте,

въпросът ми е това достатъчно ли е, за да съм сигурен, че ми е за смяна обтяжната ролка. 

100% си за обтегач.

Смени го комплект с ролката. На  INA нещата са хубави.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
43 minutes ago, Митко Йотов said:

100% си за обтегач.

Смени го комплект с ролката. На  INA нещата са хубави.

Това исках да чуя. Знам, че става въпрос за обтегач с ролка, не се изразих правилно. Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такава и 30К не е мръднала.IMG_20200505_174224.thumb.jpg.bd83072d3a03ce9a10f17c5848ed5628.jpg

При мен имаше чукане при натоварване на ремъка. Преди това бях сменил лагера на оригиналната ролка за тест, та нея си я запазих за всеки случай.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, ceco_accord написа:

Същото се случва и с пружините на рамената на чистачките при зимното държане отворени от предното стъкло Губят сила, а хората си мислят че перата им мажат щото са стари - не че и това не се случва.

 

Сменял ли си тези пружини на рамената на чистачките? Аз се интересувам от подобрения в този аспект.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм, но на предното Акорд 7 комби натягах задната, понеже натискаше слабо.

Сваля се и се мести огънатата зона на телта (куката).

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени се обтегач заедно с ремъка по препоръка на майстора, че не му харесал нещо как изглежда.

Обтегач INA - 135лв

Ремък Continental - 45лв

Труд - 55лв 

Общо - 235лв

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремъка най-вероятно не е трябвало да сменяш..., Майстора да има как и двигателя ще каже, че не му харесва...

Труд 55 кинта...? Ако един път си правил/гледал смяната, вече може да го направиш за 10 мин сам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
56 minutes ago, JapCar said:

Ремъка най-вероятно не е трябвало да сменяш..., Майстора да има как и двигателя ще каже, че не му харесва...

Труд 55 кинта...? Ако един път си правил/гледал смяната, вече може да го направиш за 10 мин сам...

Знам още преди да я закарам гледах клипове със стъпките и предполагах, че е за 20лв работа, но явно моят си взима скъпо, а и нямам никакви инструменти. Ще се замисля за в бъдеще...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се чувства сега мотора? Обтегача с ролката ли смени?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
9 hours ago, Митко Йотов said:

Как се чувства сега мотора? Обтегача с ролката ли смени?

Да, по-нагоре един колега е качил снимка - точно това взех и аз. Сега всичко утихна и си е както трябва.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...