Jump to content
Legal

Препоръки за летни гуми.

Recommended Posts

Здравейте, идва време да си купя летни гуми размер 205/55/16

Колата е Сивик, 2.2, 2006г.

До сега, летните бяха DUNLOP SP Sport Blu Response, но вече са на 5 г и мисля за нови.

Препоръчайте ми, тихи, комфортни гуми.

 

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Континентал. Бриджстоун. 

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм много доволен от Hankook k125 ventus prime 3. Моите са 17-ки, но не вярвам да има разлика в представянето :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди една седмица си купих kumho ecowing es31 91h 205 /55/16 на 85лв бройката чисто нови, ами за тея пари са перфектни. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А по същество (абстрахирайки се от конкретните избори на хората), отговорът би бил следният:

Тиха лятна гума е тази със само надлъжни канали и евентуално финни диагонални каналчета по периферията на протектора.

Обикновенно е с по-мека смес, тоест по-бързо износване, особенно при високи температури. Всяка нова гума има Евро етикет, където има и стойност за шум - гледай цифрата да е 68-69 децибела.

Комфортна е гумата с висок % височина (като твоя 55) и тегловен индекс не надвишаващ описаното в спецификацията на колата (табелката на прага). На нея има и скоростен индекс. Обикновенно и 2-та са леко завишени. с цел приемлива управляемост при пълна кола.

Чети тестове за гуми. Реномираните издания вече представят новите продукти, където се отчитат повече от задължителните (по Евро стандарт) стойности. Там можеш да прецениш за себе си тежестта на всеки от основните параметри.

Но, най-добрите гуми не са тихи и комфортни, така че преценявай и стилът си на шофиране, както и какво очакваш от колата.

 

  • Харесвам 2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли дали може да се мине на 15 цола зимни гуми, или не,задължително 205/55/16.?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че 15ки няма да ти съберат спирачните апарати - поне отпред.. 16ката си влиза аха аха :D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първо и второ поколение фабрично дават и 15-ки. Та, не виждам защо не да станат. А тези 205/55/16 пише ли ги на табелката на вратата? Защото гледам, че дават 185/55/16...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, dimkaraganchev написа:

За първо и второ поколение фабрично дават и 15-ки. Та, не виждам защо не да станат. А тези 205/55/16 пише ли ги на табелката на вратата? Защото гледам, че дават 185/55/16...

Цената на 185/55/16 е  малко по скъпа от 205/55/16 , моята идея беше изцяло да мина на 15, но явно няма да стане, колегата по- горе е написал причината, това ще е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм виждал някой с 15ки, извинявам се ако греша..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...