Jump to content
Kapanec

Евро категория

Recommended Posts

Здравейте колеги . Забелязах ,че в големия талон не ми е отбелязана евро категорията на автомобила и ми се струва ,че ме набутват по тоя начин с годищния данък .Колата е Хонда Cr-v 1999г 2000 куб,150 к .Каква евро категория ми е автомобила !!! Благодаря предварително за отговорите .

Редактирано от Kapanec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо конете би трябвало да са 147. А евро категория е 2.

  • Благодаря 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е евро 2 имали смисъл да ходя и да се разправям с Бг администрацията !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен ситуацията е същата.

Данакът за Евро 2 и без евро категория е един и същ. Не си губи времето. 

Друг е въпросът, защо CR-V '99та година на пропан-бутан го водят по-замърсяващо (и съответно с по-висок данък) от някоя нафтова печка 2008г.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото според чичо законодател си сложил тая газова, ЩОТ си нЕмаш друга работа, а иначе бръмчиш на бензин. А бензина доказано е по - голям замърсител от дизела.

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не заемам страни, но данъка не отразява само замърсяването. А кое е по-замърсяващо няма как да се каже обективно без конкретни измерители. Такива общи изказвания са безполезни.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Spoiler
40 minutes ago, Pavel_Pavlov said:

Не заемам страни, но данъка не отразява само замърсяването. А кое е по-замърсяващо няма как да се каже обективно без конкретни измерители. Такива общи изказвания са безполезни.

Поста ми беше замислен като груб сърказъм, ама не ми се получи. (А защо не мога да го редактирам, е въпрос за друга тема...или повече четене в някоя друга тема..:)

Едно време върлуваше мнение, че дизела е по-чист защото има по-добро КПД, по-добро изгаряне и икономия, а оттам е и по-екологичен двигател. 

Тези смятат, че не е така. Може би някой институт, някъде другаде, е отчел други резултати. Аз съм избрал тази истина и съм щастлив. Засега съм намерил оптималния за мен вариант - не цапам много, не харча(пари/километри) много, не вися по сервизите много, щот си карам бензиновата Хонда на газ и не се бъркам на другите.

Каквото и да си приказваме, реалноста ни връхлита с висока скорост, и трябва да свикваме с мисълта за електричките. Обаче въобще не си въобразявам, че нашите Оправници ще ми взимат по-малко пари, защото съм пазел природата.

 

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, dimkaraganchev написа:

Скоро ще разберем кой замърсява повече...

Тук, в България - мисията е невъзможна:)

Тук приоритет е лапането на едни пари (примерно за някакви стикерчета), отколкото реално да се мери и види кой и колко замърсява. 

Винаги ще се намери начин, да се манипулират данните - изобретателна нация сме... 

 

п. п. Извън протокола - ако имате познат човек на прегледите, питайте го, с кой от двигателите  (бензин или дизел) му е по-трудно да "докара" нормите, за да мине прегледа, дори и със сегашните измервателни уреди. С новата уж предвидена апаратура, ще е веселба. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Emicha понеже 9г. правих емисии тестове за ГТП, при дизела по-лесно се мами системата, особено ако пропуснеш да боднеш OBD кабелчето към машината. Дори и да го бодна, повечето дизели имат рев лимитър (кязано по нашенски), който опорочава теста, т.е. не мога да отчета действителното замърсяване.

 

При бензина, било със, или без OBD, лъгането на машината е почти невъзможно. Ако искаш да манипулираш - "качваш" друга кола без OBD четец, ама в наши дни, с тия камери ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...