Jump to content
stivenj

Неразрешим проблем с предните стъкла сивик 8 1.4

Recommended Posts

Здравейте колеги , много съм нов на сивик от три ди се боря безуспешно с предното стъкло на водача, така я взех,като го сваля слиза долу и като вдигна се затваря и веднага слиза около 10 см.Няма оправяне, след многократни опити остана гори и не пипам повече, при нас е сняг и зима , да не остане отворена.Пробвах това със задържане 2-3 секунди на копчето в долно положение и веднага вдигам,горе също задържам 2-3 секунди и същото, пак слиза  малко надолу.2010 г е колата 1.4.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да си ресетнеш модула за стъклата. 

Пробвай това: http://www.hocivic.com/resetting_the_power_window_control_unit-697.html

А тук е показано на видео: 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Като се оправи времето ще го пробвам непременно, благодаря много.

 

Редактирано от emod
Не цитирай предходния пост! Прочети правилата на Форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се е случвало това няколко пъти през годините назад. Не знам от къде и не знам защо. Един път след 3-4 опита да го затворя, просто изгасих колата, ресет на акумулатора и после всичко беше наред. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 15.03.2021 г. at 19:01, Mkilla написа:

На мен ми се е случвало това няколко пъти през годините назад. Не знам от къде и не знам защо. Един път след 3-4 опита да го затворя, просто изгасих колата, ресет на акумулатора и после всичко беше наред. 

Опитах по клипа, но не стана, успях да го затворя някак и се отказах, че вали седмица  и не ми се рискува да остане отворена на улицата.Ще изключа и акумулатора, то ще се загубят доста настройки с това, но ще се оправям някак.Благодаря колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разлика от други коли съм забелязал, че на нашата почти нищо не се губи като разкачиш акумулатора. На моята с навигация трябва единствено да си настроя светлината на таблото и мерната единица на нави-то. И моментния разход на борда губи. Всичко друго като час, навъртяни км, радио станции и тн си ги помни както жена помни кога си сгафил

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@stivenj, предполагам, че е някой от модулите във вратата. Имаше и тема при англичаните но след като го оправих при мен и скоро не се е случвало, не съм се задълбавал повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@stivenj

Можеш да опиташ това, което е казано в началото на пост 3: Windows Reset (клик)

"Firstly, open both doors and try pressing window down for 10s, followed by window up for 10s. If that fails, try the full procedure"

Ето и директен линк от втория пост към service manual-а - клик

Като във видеото (по-горе), но може би по-нагледно :) .

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...