Jump to content
honda_ks

Стърже при палене

Recommended Posts

Здравейте, ще съм благодарен, ако някой даде съвет.

Днес два пъти при първо палене се чу стържещ звук и не запали. При следващото завъртане пали нормално.

И пак - оставям колата за 2-3 часа, въртя, стърже и не пали. Завъртам втори, трети.... път и си пали нормално без стържене.

 

Стартер ли заминава? Днес ми направи проблема на 300 км от дома ми и леко изтръпнах.

 

 

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стартер - четки най вероятно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро не изкарва бендикса достатъчно, за да зацепи в зъбите на маховика.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странното е, че днес нито един път не го направи този номер.
Намерих нов стартер за 160 лв, който не е оригинален, и не знам колко е читав.
Закарах я на сервиз, където не намериха смисъл да се ремонтира, при цена на нов от 160 лв. Директно ми казаха да си купувам нов.

Двоумя се какво да правя. Нещо не ми се сменя оригиналния.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сменяш оригиналния с нов търси да е марка Blu Print или Denso, то е едно и също  - вътре се е стартер на Денсо, (Denso е производителя на оригиналния стартер за вграждане).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Сваляш твоя и оглеждаш. Стартерът би трябвало да е с редуктор, който събира гняс и затяга.

Досега не съм чул за стържене преди запалване, както при теб. По-често стърженето е след палене, бендикса не се връща достатъчно бързо. Както и да е, ако зъбите на бендикса и венеца на маховика са ти ОК - сваляш, почистваш, измиваш, гресираш и си ти. Правил съм го на CR-V 1, повече никога не изхърка.

 

п.п. Стърженето преди палене е по-скоро симптом за износени зъби на бендикса, или венеца на маховика. В този случай стартера започва да се върти преди бендикса да е зацепил в маховика и започва да хърка.

 

п.п.п. Проблемът може и да е в котвата. Ако е направила "косъм" между контактите, стартерът ще започне да върти преди бендикса да е зацепил.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Сваляш твоя и оглеждаш. Стартерът би трябвало да е с редуктор, който събира гняс и затяга.

Досега не съм чул за стържене преди запалване, както при теб. По-често стърженето е след палене, бендикса не се връща достатъчно бързо. Както и да е, ако зъбите на бендикса и венеца на маховика са ти ОК - сваляш, почистваш, измиваш, гресираш и си ти. Правил съм го на CR-V 1, повече никога не изхърка.

 

п.п. Стърженето преди палене е по-скоро симптом за износени зъби на бендикса, или венеца на маховика. В този случай стартера започва да се върти преди бендикса да е зацепил в маховика и започва да хърка.

 

п.п.п. Проблемът може и да е в котвата. Ако е направила "косъм" между контактите, стартерът ще започне да върти преди бендикса да е зацепил.

Благодаря за съвета и мненията. Няма да се справя сам. Ще търся друг сервиз. Ако някой може да препоръча в Пловдив някой със стартери ще съм благодарен.

 

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремонтирах стартера. Смениха бендикс и четки срещу 135 лв с труда. Доволен съм от сервиза в Пловдив. Ако някой го интересува да пише на лични.
Благодаря за мненията.

P.s. Стартера се оказа Valeo.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 29.04.2021 г. at 20:28, honda_ks написа:

Стартера се оказа Valeo.

Значи, е сменян преди това! Оригиналния за вграждане e Denso!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...