Jump to content
excalibur

Разлика между Японска и Китайска сглобка.

Recommended Posts

Харесал съм един Джаз 2009г. но се оказва,че е Китайска сглобка. Проблем ли е това,и има ли разлика в двете сглобки които да ме притесняват?

Редактирано от excalibur

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След над месец гледане на Джаззове 2ра и 3та генерация категорично мога да кажа -да, има разлика и определено не е в полза на китайските. Разлики, по-евтина пластмаса, по-паянтава, ако съдим километрите че са вярни на китайка и японка, китайката е значително по-износена. Тапицериите на седалките са видимо по-плюшени и със сигурност във времето ще се износват много повече. Струва ми се, че има и разлика в тенекиите. НО, за такава кола гледай най-запазената и безпроблемен двигател ;) 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на колегите тук.

Джаз 3-та генерация едва ли е гледал колегата, след като 2-ра ген. започва от 2008г. до 2013г. вкл.

1-ва ген. на Джаз е от 2002г. до 2008г. вкл.

3-та ген. започва от 2013г...

Определено 2-ра ген. е по-добра от 1-ва, след като съм карал чисто нов Джаз 1-ва ген. 10г. със СВТ кутия.

2-ра ген. има по-тропаща коруба отвътре, но модела който аз карам е със спортно окачване и 16-ки джанти, спрямо 14-ки на 1-ва ген.

Нещо по-важно, 2-ра ген. има повече обем в багажника и са махнали лостчетата на предните седалки с които пасажера отзад може да мърда седалката напред-назад (представете си дете как решава да си поиграе с лостчето при движение с висока скорост) - мои приятели са ми правили този номер докато караш с 50-60 да ти дръпнат или бутнат седалката...

Относно икономичност - това е относително, но 2-рата генерация ми харчи по-малко спрямо 1-ва.

И двете коли са стабилни, спират добре, лесно се обслужват и както всяка Хонда са дуракоустойчиви.

Съвет към теб или който и да било друг, гледай купето да е здраво, всичко друго се прави и сменя, купе никой няма да тръгне да сменя...

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...