Jump to content
Palko

Проблем и решение с конденз/вода в мигачите

Recommended Posts

Здравейте :) 
Преди известно време споделих с вас един досаден проблем с вода в стоповете. 
Имах подобен проблем с един от мигачите и искам да ви споделя как го реших.
Лошото при тях е, че са залепени с нещо твърдо и не успях да ги разглобя по никакъв начин. Искам да отбележа, че не са оригинални, а афтърмаркет, оранжеви мигачи. Може би оригиналните могат да се отварят, не знам, нека по-запознатите да споделят !
Материалите , които използвах са :
1. Сешуар
2. Хартиено тиксо
3. Черен битумен силикон (съветвам да ползвате прозрачен)
Понеже мигача не се отваря с нагряване се наложи доста време да обдухвам със сешуара, докато водата не се изпари изцяло. Обдухвах през дупката на фасунгата/крушката.
След това облепих крайщата на външната част с хартиено тиксо за да избегна изцапване със силикона.
Започна едно сериозно измазване отвсякъде за да съм сигурен, че от никъде няма да пропуска въздух/вода в мигача.
Изчаках един ден за да съм сигурен, че силикона е изсъхнал напълно и монтирах обратно.
Интервенцията я направих преди около месец и от тогава не съм имал проблеми :)
ПС: Искам да отбележа, че живея във Варна, всички знаем, че тук е много влажно и такива проблеми може би са често срещани и супер досадни !
ПС2: Според мен мигача с времето от някъде е пропуснал въздух и така се е получил конденза. Интересното е, че само с единия имах такъв проблем 🤨
Надявам се да съм бил полезен и благодаря за вниманието :)
Ако администраторите / модераторите преценят, че не е нужно да има две теми могат да преместят тази част при първата ми тема със стоповете !
Хубав и слънчев ден !


 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако направиш една съвсем лека дупка отдолу на стопа, на фара, или каквото и да е пак няма да се запотява, става като отдушник, тя топлината на крушката изпарява всичко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 15.05.2021 г. at 20:16, 626 написа:

Ако направиш една съвсем лека дупка отдолу на стопа, на фара, или каквото и да е пак няма да се запотява, става като отдушник, тя топлината на крушката изпарява всичко.

Вариант е, да ! 
ПС: Сори за късния отговоор
ПС2: В момента се опитвам да открия и отстраня теч в багажника, от който се събира страшно много вода и всеки ми препоръчва да си направя 2-3 дупки в най-ниските точки , под патерицата, но сърце не ми дава и след всеки дъжд или автомивка събирам вода :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианта вече е много лесен, влез в багажника и на някоя платена автомивка, твой приятел да е пръска с вода. Ако вече несте го направили.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...