Jump to content
gokmop

Golf плебей иска да вземе читава Хонда Акорд 7ма Генерация

Recommended Posts

Здравейте пичаги! 

Нов съм във форума и нищо не разбирам от коли. 7 години търкалям голф 4 1.4 бензин двигател, които пие масло на копеле и няма оправия.  От години се кефя на Акорд 7ма генерация, но поради жена, деца ремонти и "безпроблемния" живот в бг все не можех да отделя кинти за мечтаната хондичка. Започнах работа в София преди 2 месеца и пътувам всеки ден 150 км  (Самоков - София - Самоков) и ми трябва надеждна кола да мога да й сложа една газ и да си карам без да го мисля.  Спрял съм се на бензинов модел по възможност автоматик и искам да му сложа някаква качествена газ. Може ли джедайте във форума да ме посъветват дали 2.0 или 2.4 двигател да търся и какви проблеми създава газта, че ми казаха да питам собственици?

За информация, не съм голям състезател карам си в ограниченията и рядко изпревам. То с този асматичен голф при 110 - 120 имаш чувството, че ще се пръсне двигателя :) Не разбирам от коли, програмист съм, моля не ме хулете :) 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих казАл 2.4 автоматик. Ако е и комби, супер. Да се видиш у багажник, жената ще е доволна. Не че 2.0 ще е немощен, ама Мечо Пух вика "Колкото повече, толкова повече!". За газта не знам, не съм фен, карам си на биндзин.

 

edit:

Не че нещо, ама

Откак съм в Англия (17г) не съм ходил зимата на Самоков. Не знам, как е пътя Самоков - София, ама едно CR-V 2.4 auto ще ти дойде супер.

Редактирано от Krasi-mir
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То с тия зими топли имаше 1 седмица сняг. Иначе го чистят и има супер много трафик зимата за към Боровец. За CR-V не знам, много ме радва Акорда. Не съм фен на джиповете за ежедневни коли. Благодаря за инфото :)

Редактирано от emod
Не цитирай предходния пост

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, aleksandur написа:

Благодаря, точно такава тема търсех по-рано ама не можах да я открия с търсачката.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 22 часа, gokmop написа:

  От години се кефя на Акорд 7ма генерация, но поради жена, деца ремонти и "безпроблемния" живот в бг все не можех да отделя кинти за мечтаната хондичка.

Добре дошъл и честит Ти мерак!

Осигуряваш си достойна сума (ориентировъчна справка в мобилето) и търсиш 2,4 АТ фейслифт / комби (2006-2008) и си щастлив.

Колата е здрава, върви прилично, газта и понася, а ако е комби - имаш и бонуси:

По-дълга колесна база, по-здрав заден мост с отделни ръчна и крачна спирачки, хитро сгъване на задните седалки осигуряващо в багажника ночлег за 2-ма.

Обслужваш я (ако е нов внос и без история) и си караш. Ако после нещо (изобщо) възникне, намираш просветен сервиз и нали си IT - казваш "Аи ти оправи това" и пак си свиркаш. Части има, майстори също - и ако доходите ти са прилични за бранша ти (и фемилито не е с "широки пръсти"), ще си се возите на длъж и шир.

Модела е вече добре познат, има теми из форума, а ако имаш време, може и в моите споделяния да намериш нещо ценно.

Щом си в София, у Фейса има 1 група "Honda Accord Team Bulgaria", поне веднъж месечно се сбират и там на живо може да разгледаш модела, и да ти споделят мнения.

Дерзай и наслука!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не стиснеш зъби още малко и да събереш за 8-а генерация?

Не знам какви са ти плановете, но ако възнамеряваш да пътуваш дълги години, това са много километри и е хубаво да вземеш нещо по-ново, на малко километри, а и 8-а генерация ще ти предложи повече лукс, който не е за пренебрегване при дълги пътувания. 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Доколкото разбрах са с горе-долу едни и същи двигатели. Наистина 8ма генерация е по-красива, но за нещо читаво на бензин май ще ми трябват двойно на парите за 7ма генерация. Та и жената иска 2-ро дете и не мога да съм много ларж. Искам да си пътувам 130 км всеки ден до работа и обратно и уикендите на някакви разходки из БГ. 

Редактирано от emod
Не цитирай предходния пост!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушай си жената(...за децата🙂),пък колата според децата...!

Сериозно го казвам,колега деца трябват,на таз държава.

Взимай според бюджета и семейството да е приоритета(..стана рима🙂)!

От мен..,Accord 7 2.4 с газчица,да ти е евтинко!

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И покажи на жената комбито - то ще я спечели!

IMG_5401.JPG

IMG_5404.JPG

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
On 2/26/2021 at 10:53 AM, gokmop said:

Здравейте пичаги! 

Нов съм във форума и нищо не разбирам от коли. 7 години търкалям голф 4 1.4 бензин двигател, които пие масло на копеле и няма оправия.  От години се кефя на Акорд 7ма генерация, но поради жена, деца ремонти и "безпроблемния" живот в бг все не можех да отделя кинти за мечтаната хондичка. Започнах работа в София преди 2 месеца и пътувам всеки ден 150 км  (Самоков - София - Самоков) и ми трябва надеждна кола да мога да й сложа една газ и да си карам без да го мисля.  Спрял съм се на бензинов модел по възможност автоматик и искам да му сложа някаква качествена газ. Може ли джедайте във форума да ме посъветват дали 2.0 или 2.4 двигател да търся и какви проблеми създава газта, че ми казаха да питам собственици?

За информация, не съм голям състезател карам си в ограниченията и рядко изпревам. То с този асматичен голф при 110 - 120 имаш чувството, че ще се пръсне двигателя :) Не разбирам от коли, програмист съм, моля не ме хулете :) 

Здравей колега,

За пръв път виждам Голфаджия да каже , че му гори масло;), и правилно си се насочил към темата. Дано да намериш това, което търсиш

 

Редактирано от Accord 1,8i LS 2001

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, Accord 1,8i LS 2001 написа:

Здравей колега,

За пръв път виждам Голфаджия да каже , че му гори масло;), и правилно си се насочил към темата. Дано да намериш това, което търсиш

 

Брат няма кво да лъжа :) Всички VAG с по-малки двигатели си пият масло. Говорих със сума ти и хора и ме отказаха да се занимавам изобщо. Затова голфа за жената да кара детето на детска и да си пазарува, а за мен хондичка :)  И аз се надявам да намеря нещо читаво. Другия месец ще тръгна по обиколки да гледам коли. Благодаря за пожеланията :)

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Повечето Хонди също пият масло, но всичко е от неподдържане от предходния/те собственик/ци. Не очаквай да е под литър на 10к в повечето случаи. Ако е седан 2.0 ръчна също е ок. На комбито ще е спънато. Не е истински витек тоя мотор , малко наяжда изпускателен разпределителен вал, но няма проблеми в повечето случаи. Имам такава на 330к километра, все още си е доста добре. Само ти трябва добра газова при разбиращ, опитен монтажник и всичко ще е супер. А... И ако сменяш маслото и останалите  течности редовно няма да имаш проблеми.

Редактирано от ivailopp
  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 26.02.2021 г. at 11:19, Krasi-mir написа:

Бих казАл 2.4 автоматик. Ако е и комби, супер. Да се видиш у багажник, жената ще е доволна. Не че 2.0 ще е немощен, ама Мечо Пух вика "Колкото повече, толкова повече!". За газта не знам, не съм фен, карам си на биндзин.

 

edit:

Не че нещо, ама

Откак съм в Англия (17г) не съм ходил зимата на Самоков. Не знам, как е пътя Самоков - София, ама едно CR-V 2.4 auto ще ти дойде супер.

Проблема не е в зимата, а в черния лед в дефилето ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, gokmop написа:

 

IMG_20210429_170235029.jpg

+

преди 9 минути, gokmop написа:

произведен на 17.7.2006

!=

преди 10 минути, gokmop написа:

Happy end

 

  • Нагоре 1
  • Хаха 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gokmop, акорда изглежда супер. Честит да ти е и много безаварийни километри с него.

Редактирано от Nikky
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, Zlatozator написа:

+

!=

 

 

Е какъв е този негативизъм? Аз се радвам, че спрях да си купувам VW :) Ще си се грижа за нея и ще видим. 

  • Харесвам 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Струва ми се че някой яко те е заблудил че автомобила е  2006 година, или са сменяни броня, преден капак, фарове иии...! може би други неща. Снимай таблото и скоростния лост. 

Това разбира се не е толкова от значение, важното е да е здрава и да си я караш със здраве и без аварии! 

За VW си абсолютно прав, особено ако става дума за ГОУФ🙃

Редактирано от CCord
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, gokmop написа:

Е какъв е този негативизъм?

Няма негативизъм относно покупката. Много дълги и безаварийни километри ти пожелавам!

 

Има единствено скептицизъм относно изтъкнатата дата на производство, предвид че това е префейслифтова 7-ца.

 

преди 51 минути, CCord написа:

може би други неща

... чистачките и рамената им. Искрено се съмнявам, че някой е сменял и тях. Автентичен префейс си е.

 

преди 52 минути, CCord написа:

За VW си абсолютно прав, особено ако става дума за ГОУФ

И ето това сега вече е негативизъм :D

  • Харесвам 3
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , пожелаваме ти много безаварийни километри с Хонда. Казвам го като човек с една Хонда на 330к, една на 310к и една на 80к. Първите две не се знае с колко са връщани. Само малко късмет ти желаем, понеже има и такива които са карани без грижа от първия собственик и съответно там марката не е виновна. Иначе всичко останало е Кеф от точка А до точка Б години наред, комбиниран с много приятно евтин разход на кое и да е гориво. Успех!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...