Jump to content
kristim2002

Аудио система

Recommended Posts

Аз съм нов в света на ходите и търсех Хонда сивик 8ва генерация хечбек, но има някои неща, които не мога да разбера. Първо какви са разликите между сателитната  навигацията и оригиналното радио относно  мощността на високоговорителите, по-висока ли е или не. Така че се интересувам някой да ми обясни каква мощност е sat nav, нормалната и премиума. Тъй като единственото нещо, което бях в състояние да открия, е, че премията има само добавен суб с усилвател за себе си, така ли е? Също така има ли различни говорители или те са еднакви / или има още 2-премиума? Също така искам да разбера къде се намира суба, за да мога да я търся, когато оглеждам кола? И последно, има ли начин да купя оригинален буфер и да подобря оригиналната звукова система до премиум?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 4 вида мултимедия на този модел:

  1. Без навигация преди фейслифт - най-обикновена
  2. С навигация преди фейслифт
  3. Без навигация след фейслифт - вече добавят допълнителни екстри като AUX и USB (които са отделни модули сами по себе си и не е задължително първият собственик да си ги е поръчал)
  4. С навигация след фейслифт - същото като 3., но с навигация.

Premium sound е допълнителен пакет, който представлява едно малко усилвателче, което е скрито някъде из предното табло и същият на брой говорители, но по-добри. За буфера знам в CRV-тата, че има, а за нашите не съм сигурен.

 

На въпроса дали може да си сложиш премиум - да, аз си намерих 4-те говорителя и усилвателя и си ги сложих в колата, както и други колеги. Също така си намерих и фейслифтово СД и си добавих и AUX/USB.

 

Ако трябва да навлизам в детайли - разликата между навигация и без навигация е допълнителните модули на навигацията, по голям дисплей и лицето на мултимедията, но самото устройство вътре (тялото) е едно и също - така че аз си закупих фейслифтово обикновено и му смених панела и всичко си е както трябва.

 

Още едно уточнение - на тези преди фейслифт има вариант да подкараш AUX след малко манипулации - има доста видео, но не може да се подкара USB модула.

 

Колегите да ме поправят ако греша или да добавят още инфо :)

Редактирано от thelastbonbona

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, thelastbonbona написа:

Моя грешка, ако може модератор да го махне :)

 

 

Редактирано от thelastbonbona
оопс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@thelastbonbonaБлагодаря за отговора сега разбрах, но имам още нещо което искам да питам. Модула honda bass works ли е премиум системата или още една екстра?  Вие казахте че е в предното табло а не в багажника и сащо така че 4 говорителя се сменят а не 2. Тоест колко говорителя имат 4 или 6? Иначе аз гледам фейслифтови тест може да има AUX и също така ще разпитам автокъщите за премиум системата да може да си я сложа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bass works е премиум саунд опцията. Общо са 2 пищялки и 4 колонки (по 1 във всяка врата) както си е и оригиналната система, просто са по-добри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли значителна разлика с премиум саунда и дали си заслужава, или е по-добре да се търси качествена мултимедия?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че има разлика, има - аз съм доволен. Не знам каква ще е разликата спрямо афтърмаркет мултимедия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...