Jump to content
dimkaraganchev

Проблем с ППХ

Recommended Posts

Имам странен проблем с ППХ на газ. При спускане по наклон на скорост, колата съвсем леко придърпва. При освобождаване от скорост двигателят понижава оборотите до 0 и поняга гасне. На бензин не го прави. Газаджията не успя да хване проблема. Според него, ГИ е супер. Някой има ли идеи, какъв би могъл да е проблема?

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си маркучите за вакуума,почистване на дросел и стъпковото моторче IACV(EACV) или както се казва.При мен имаше клатене на обороти и се оказа прегоряло маркуче и стъпковото.

Преди 13 часа, dimkaraganchev написа:

...двигателят понижава оборотите до 0 и поняга гасне...

Когато оборотите са 0 винаги гасне ;).

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко хубаво е да го направи, но защо проблема е  само на газ.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, tony® написа:

Когато оборотите са 0 винаги гасне ;).

Имах пред вид, че падат до 0 и се вдигат. Явно трябва повечко да обяснявам...

CARPERA, точно затова посетих газаждията. Включи я на лаптопа си и дълго време се спускахме надолу по Козница. Не успя да открие проблем. След това за около2-3 дни се беше пооправила, но пак започна да го прави.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според теб аз не го разбрах така ли.

Или просто бърза и отговари по инерция.

Проблем щом го има само  на газ си е от газовата.

Погледна  накой от филрите,от мръсна газ да е запушен.

Пробвай при друг,може той да хване проблема.

Но колко хил км е газовата.

Имах подобен проблем с заминал изпарител , в гаранция беше.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, нали цитирах колегата, който се правеше на духовит. ГИ е нов, няма и година още и е на около 8000 км. Миналата седмица смених филтъра на изпарителя. 

преди 6 минути, CARPERA написа:

Имах подобен проблем с заминал изпарител , в гаранция беше.

За проблем с ППХ ли става въпрос?

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблеми като твоите с оборотите.

Клапаните са проверени нали,предната ми газова ги натягаше на 12 хил сериозно.

Отиди при друг газаджия.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, CARPERA написа:

Проблеми като твоите с оборотите.

Пак да питам. Проблеми с оборотите или с ППХ?

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
19 hours ago, dimkaraganchev said:

При спускане по наклон на скорост, колата съвсем леко придърпва. При освобождаване от скорост двигателят понижава оборотите до 0 и поняга гасне. 

Принудителен празен ход,напиши го че да ни разберат и други.

Това е ограденото , не се разбрахме нещо.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Ако не беше пост #9 още да се чудя що е то ППХ. Мислех, че е някаква част от ГИ :D

Първата чертичка на оборотомера не е ли 500об/мин? Стрелката при загасен ДВГ е малко под нея, ама не е 0.

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оборотомера.

1573379764_.thumb.png.05fb96cc8f84b6d78846d26ffcb70246.png

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic
Преди 3 часа, dimkaraganchev написа:

Имах пред вид, че падат до 0 и се вдигат. Явно трябва повечко да обяснявам...

Преди 2 часа, dimkaraganchev написа:

... колегата, който се правеше на духовит.

На загасен ДВГ колко са оборотите-0 и как могат да се вдигнат?При мен се вдигат като завъртя ключа.Стрелката на снимката показва около 500.Имаш проблеми и с оборотите и с ППХ.ГИ щом е нов натискаш газаджиятя или търсиш друг или...

 

 

Редактирано от tony®
  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М-да. Благодаря за компетентните мнения. За съжаление, не са ми от полза...

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 13.02.2021 г. at 0:00, dimkaraganchev написа:

Имам странен проблем с ППХ на газ. При спускане по наклон на скорост, колата съвсем леко придърпва. При освобождаване от скорост двигателят понижава оборотите до 0 и поняга гасне. На бензин не го прави. Газаджията не успя да хване проблема. Според него, ГИ е супер. Някой има ли идеи, какъв би могъл да е проблема?

 

Мразя да се меся , а и не пиша по газовите теми, защото са ми чужди и не са ме интересували, но ще си позволя да споделя едно две неща.

-За да има ППХ, автомобила трябва да се движи с над определени обороти и на висока предавка. Различните производители залагат и различна настройка  за горните условия. Обаче освен ППХ,  двигателя се използва и като МС (моторната спирачка). Та идеята ми е , че това придърпване, може да е и от второто, защото не си имал необходимите обороти, скорост и т.н.. Та забеляза ли когато спускаше, на колко оборота беше и на коя скорост -  просто си разсъждавам на глас, макар да съм сигурен, че знаеш какво е МС:).

-Относно освобождаването от скорост, (когато си на ППХ), според доста капацитети, било съвсем нормално оборотите да ти паднат почти до 0, след което да се стабилизират, а понякога можело и да изгасне колата.  Та точно това поведение, според тях показва, че горивната и запалителна система е била изправна - колкото и странно да ти звучи. За да вкараш двигателя от ППХ , в режим на ПХ (празен ход), това трябва да става в състояние на нормално (не на прекъснато) подаване на гориво, демек първо да подадеш леко газ, за да възстановиш работата на двигателя , пък после да натискаш съединителя и изключиш от скорост. Ако приемеш това за вярно, това означава, че газаджията ти е прав и ГИ ти няма проблем и си е супер.

-А това че на бензин не го прави, може да са били други условията и да не си го хванал, това го предполагам от факта, че и на газ няколко дни ти се е била пооправила, а после пак е почнала. 

Не знам дали не търсиш, несъществуващ проблем, но ако смяташ че имаш, почвай едно по едно - маркучета, клапана, дросела клапани и .....

Пиши ако решиш проблема .

 

 

Редактирано от Emicha

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за намесата. Като написах, че имам проблем с ППХ на Хондата, имах пред вид, че от доста години карам японски коли. В момента, освен Хондата, имам две Примери P11 с двигатели GA16DE (едната е фейслифт) и една Алмера N16 с двигател QG15DE (фейслифт). При нито една от тях не съм забелязал такова поведение. Та, затова...

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих добавил към написаното от колегата Маркони, има ли включена опция в настройките на ГИ " изпускане на налягането в режим cut- off". Защото ако нялягането на газта от редуктора до инжекторите се вдигне много при ППХ, когато липсва импулс към инжекторите, и е включена тази опция, при превишаване на лимита на нялягането зададено в софтуера на ГИ започва определени цикли контролирано отваряне на инжекторите на ГИ, за да се понижи това налягане. Тогава се случват тези неприятни придърпвания. Има още няколко варианта това да се случва, но по-добре колега Димкараганчев опиши компонентите на ГИ- Компютър, редуктор и инжектори,за да ти помогнем адекватно. Хубава вечер. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И както се случва в доста от темите, дори да има развитие накрая няма отговор от запитващия. Какво е свършил, защо, как. За да е полезно и на други. То форумите са затова по принцип. Не да се цъкат минуси за щяло и нещяло. 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако имаше развитие, бих го споделил. Карам си Хондата и не се занимавам с глупости. А ти не се изхвърляй толкова. Че ти си по минусите за щяло и нещяло.

Редактирано от dimkaraganchev
  • Хаха 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 13.02.2021 г. at 0:00, dimkaraganchev написа:

При освобождаване от скорост двигателят понижава оборотите до 0 и поняга гасне.

 

На 13.02.2021 г. at 19:24, CARPERA написа:

Принудителен празен ход,напиши го че да ни разберат и други.

 

Поправете ме ако бъркам, но ППХ няма при освобождаване от скорост.

Възможно е с нещо по/около дросела да има проблем.

 

Редакция:

На 13.02.2021 г. at 0:00, dimkaraganchev написа:

На бензин не го прави

 

Не съм го видял това... Връщам си мнението за дросела. :)

Бранко си го е обяснил по-горе.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...