Jump to content
xatamoto

Сгъваем ключ

Recommended Posts

Докато си ровех из Али-то попаднах на това:

key2.thumb.jpg.a1d6749174c927293276b183d2a05c61.jpg

Харесва ми идеята ключ и дистанционно да са заедно, защото е по-компактно. Така или иначе си направих две копия на оригиналното дистанционно и не ми е проблем да го трансформирам. Предполагам, че карантията му ще се трансплантира без проблеми в китайската кутийка. Нарязването на перото също не би трябвало да е проблем. Обаче ключът е с чип и не виждам начин, по който да се премести чипа, без ключа да бъде безвъзвратно разглобен. Тук идват въпросите ми:

 

1. Някой разглобявал ли си е ключа с цел махане на чипа. Особености на процедурата?

2. Продават се отделно чипове. Ясно ми е, че друг чип ще трябва да се обучи, което ще оскъпи упражнението, но пък така ще си имам трети ключ. Какъв модел/честота чип да търся?

3. За самата операция мисля да се доверя на Явор от ул. Димитър Пешев. Локацията му ми е удобна, има добри отзиви за работата му, но приемам и алтернативни варианти, ако той не успее да помогне.

 

Колата ми е лифтбек и имам само две копчета на дистанционното, но китайците са помислили и за това :)

key.thumb.jpg.68e02f758ce95c439d78cb7d43b589f1.jpgkey1.thumb.jpg.8ea6b4112745bb72a58f835e2ef2ee81.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
16 hours ago, xatamoto said:

Докато си ровех из Али-то попаднах на това:

key2.thumb.jpg.a1d6749174c927293276b183d2a05c61.jpg

Харесва ми идеята ключ и дистанционно да са заедно, защото е по-компактно. Така или иначе си направих две копия на оригиналното дистанционно и не ми е проблем да го трансформирам. Предполагам, че карантията му ще се трансплантира без проблеми в китайската кутийка. Нарязването на перото също не би трябвало да е проблем. Обаче ключът е с чип и не виждам начин, по който да се премести чипа, без ключа да бъде безвъзвратно разглобен. Тук идват въпросите ми:

 

1. Някой разглобявал ли си е ключа с цел махане на чипа. Особености на процедурата?

2. Продават се отделно чипове. Ясно ми е, че друг чип ще трябва да се обучи, което ще оскъпи упражнението, но пък така ще си имам трети ключ. Какъв модел/честота чип да търся?

3. За самата операция мисля да се доверя на Явор от ул. Димитър Пешев. Локацията му ми е удобна, има добри отзиви за работата му, но приемам и алтернативни варианти, ако той не успее да помогне.

 

Колата ми е лифтбек и имам само две копчета на дистанционното, но китайците са помислили и за това :)

key.thumb.jpg.68e02f758ce95c439d78cb7d43b589f1.jpgkey1.thumb.jpg.8ea6b4112745bb72a58f835e2ef2ee81.jpg

някъде беше писано, че не може да стане понеже чипът за имобилайзера не можел да се позиционира правилно при така процедура, но ако някой пък е успял да сподели

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Порових из нета, но не открих описание как се разглобява оригиналния ключ. Засега се насочвам към "скъпия" вариант с нов чип, но и тук греда. Има 4 вида чипове, които са слагани на Хондите в началото на века. Струват стотинки, но все пак не виждам смисъл да поръчвам от всички модели.

На 11.02.2021 г. at 19:53, xatamoto написа:

 

Какъв модел/честота чип да търся?
 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Това гледа ли го?

 

Това чете ли го:

 

От пост #18 до пост #23.

Виж, какво ми отговори Доцев за позиционирането на чипа. Не трябва да е на 90° спрямо металната част на ключа.

В темата, която цитирах съм качил снимка на отворена кутийка на сгъваемия ключ. Като гледам мястото, където трябва да се постави чипа, той ще стои на 90° спрямо острието. Предполагам за това говори и @Accord 1,8i LS 2001 .

 

Онагледявам:

20210220_160637.thumb.jpg.d8370d9e397ff263257c15756b98cd7e.jpg

Червеното е, как ще стои чипа в кутийката.

Зеленото е, как ТРЯБВА да стои.

 

Редактирано от Krasi-mir
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, истече ми времето за редакция.

 

Видях, че съм объркал онагледяването.

Правилното е това

20210220_161823.thumb.jpg.95d9e70ab8ee788fb0c67e96891c55b0.jpg

Червеното е, как ще стои чипа.

Зеленото е, как трябва да стои.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 2/20/2021 at 5:48 PM, Krasi-mir said:

 

Това гледа ли го?

 

Това чете ли го:

 

От пост #18 до пост #23.

Виж, какво ми отговори Доцев за позиционирането на чипа. Не трябва да е на 90° спрямо металната част на ключа.

В темата, която цитирах съм качил снимка на отворена кутийка на сгъваемия ключ. Като гледам мястото, където трябва да се постави чипа, той ще стои на 90° спрямо острието. Предполагам за това говори и @Accord 1,8i LS 2001 .

 

Онагледявам:

20210220_160637.thumb.jpg.d8370d9e397ff263257c15756b98cd7e.jpg

Червеното е, как ще стои чипа в кутийката.

Зеленото е, как ТРЯБВА да стои.

 

да, това точно беше коментирано за позиционирането на чипа/ампула или каквото там е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерна ми се клипчето, но не го изгледах - не мисля да го причинявам това на нормално работещ ключ. Сега обаче го изгледах докрай. Моят ключ не точно същия, но дали и в него е ID46 чипа?

За позиционирането ще гледам да се "кирилизира", ако китайците не са го измислили :)

Благодаря за насоките!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко може. Въпросът е да попаднеш на павилният човек който ще го направи. Обаче от компактна , ще стане като цигарена кутия почти.

Краси, при второто си объркал цветовете . Правилно , по дължината на желязото. Не правилно , 90° спрямо дължината на желязото 😉

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...