Jump to content
Искрен

Проблем с имобилайзер - каско

Recommended Posts

Здравейте, вчера се разиграва следната случка. Жена ми си тръгва от работа и колата върти и не пали(аз не съм в България). Следва пътна помощ, сервиз.... Момчетата проверяват и установяват,че не подава гориво. Проверяват дали има бензин(все пак е жена), бензиновата помпа, датчик.... закачат я за грешки(няма) и решават да звънят на застрахователя(Лев инс). След кандърми от там отговарят, че не носили отговорност. А имено те сложиха въпросното устройство против кражба с изричното условие, че ако не подновя каското за 2 години ще трябва да им го върна. След още кандърми и няколко часово чакане идва човека и пали колата за минути. Тук идва въпроса какво правим ако се случи и сме някъде надалеч... тоя път късмет,че е била в града. Някой имал ли е подобен проблем? При други застрахователи слагат ли подобни устройства ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познати с BMW-та реват постоянно от това.При тях задължително го слагат и не се знае кога няма да запали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и при мен го сложиха задължително, не съм го искал аз. Далеч съм от мисълта,че ще предотврати кражба щом тоя дойде и я запали за няколко минути :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма лошо, в нашата държава да имаш допълнителна защита.

Някои застрахователи, искат допълнителен имобилайзер, но има и такива които не искат.

Всичко зависи от застрахователя, марка, модел и години на автомобила, както и цената му - съответно застрахователната му стойност. 

То вече има и допълнително застраховане, (застраховка на каското), ама малко хора го ползват, като обикновено го правят хора с нови коли, взети на изплащане. 

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен точно в Лев инс не ми искаха да ми слагат допълнителен имобилайзер колата си има не бих им позволил да пипат по кабелчетата. Но при мен каското ми беше избор към SDI. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ми предстои да сключвам каско, може ли малко повече информация за премията и основни изисквания.

 

Говорим за моделите преди фейслифта.

 

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.sdi.bg/zastrahovki/avtokasko/kasko-izbor/  това е моето каско с клубната карта 531лв, без доверен сервиз, добре е да кажеш че имаш 1 ключ , не са ми искали да ми добавят допълнителен имобилайзер.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 2/22/2021 at 1:24 AM, krasimir_01 said:

https://www.sdi.bg/zastrahovki/avtokasko/kasko-izbor/  това е моето каско с клубната карта 531лв, без доверен сервиз, добре е да кажеш че имаш 1 ключ , не са ми искали да ми добавят допълнителен имобилайзер.

 

Може ли да ми пишеш, ако искаш на лично, колко ти е стойността на застраховката? Предстои ми да си купя CRV 3 и мислех да се възползвам от същите параметри. Къде е твоята и искат ли гледане в сервиз? Има ли шанс в един ден да е готова? Мерси!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12500, в LEV ins ,  там ми беше най-ниска премията, в това каско избор избираш дали да е доверен сервиз или експертна оценка и сам си определяш стойноста на застраховката, така нареченото маркиране е задължително за да ти опишат забележките ако за това питаш, не за един ден а за няколко часа аз като я правих.

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами сменяйте си батериите в тези допълнителни имобилайзери де.

Какво мислите че са вечни ли?

На всичкото отгоре това е на принципа на Кейлес фунция която има постоянно лъчение или през интервал, от което се хаби батерията по бързо.

Тук малко ми напомня на БМВ специалистите дето идва и ми вика : -Трябва да ми направиш ключ за вратата, че ако ми откаже дистанционното , да отключа.  Гледам ключът (сапунче) вземам го . Натискам бутончето. Изваждам желязото и....  -Това, пробвал ли си го на вратата дали става..... Шах с пешката.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там е работата че не дистанционното отказва а китайската чикийка дето я водят имобилайзер. ;) На мен ми бяха сложили на сивика и не изкара много, сега го ползвам за резервни части.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и това е проблем също. Ако се слагат маркови продукти няма проблем , ама ние нали искаме все тънко.....тънко...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...