Jump to content
Legend91

Защита от скоростни камери, радари, ARH S1 лазери

Recommended Posts

Колеги,  виждам че в Playstore има множество приложения, където всеки може да регистрира скоростна камера или радар и предупреждават според базата си от данни.  Някой ползва ли такова приложение? Ефективни ли са в България?

 

Бтв,  КАТ вече поставя автоматизирани камери на триножник където им се хареса.  Новата глоба за превишена скорост в града е 100 😮 лв

Редактирано от Legend91

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приложението с най-много активни потребители в бг е waze. И поддържа желаните от теб функции. Но без интернет е безполезно...

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих и waze и това:

Screenshot_20210203-223208.thumb.png.98873784af04063beda358c79bd9cd48.png

Radarbot

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един въпрос,  видях че навигацията на waze всъщност е доста добра,  но не видях начин да се добавят или видят предварително скоростните камери.  Поддържа ли тези функции?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Legend91 написа:

Още един въпрос,  видях че навигацията на waze всъщност е доста добра,  но не видях начин да се добавят или видят предварително скоростните камери.  Поддържа ли тези функции?

Няма как да ги има,поради простата причина ,че си менят местоположенията.

Ту под салкъм (акация),ту в храста:no:.

Виждал съм,как добре работят хората с тази навигация в голям мегаполис и наистина е добра.Само трябва,всеки да допринася,като отбелязва  трафик птп и др.

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, Legend91 написа:

Още един въпрос,  видях че навигацията на waze всъщност е доста добра,  но не видях начин да се добавят или видят предварително скоростните камери.  Поддържа ли тези функции?

Има такава функция. Всеки потребител може да добавя камера, полицейски пост, препятстие по пътя, спряла кола ..., както и всеки може да потвърди дали все още е там органа. Погледни оранжевото къгче долу в дясно ...

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само че не могат да се добавят камери от няколко месеца или година насам. Хората са започнали да ги маркират като полиция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От половин година  ползвам Waze и съм доволен както за полицейските постове тъй и за трафика.Ако е маркирана полиция,спряла кола или катасрофа предупреждава 0,5 км предварително.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
21 hours ago, Mkilla said:

Колега, къде е 100лв глобата в града? Глобите са по таблица в зависимост от скоростта в населено и извън населено място. За тези 100лв ако са те глобили си карал + 21 до 30км/ч отгоре. След 31 до 40км/ч ти е вече 400лв глобата. В случая камерата не е важна а е важно да караш в града с 50км/ч, особено зимно време поради 1 куп причини. Масово барутарниците с гуми на 7-8 години карат бързо ама ако ковнат спирачка и трябва да спрат извънредно, гледаме какво се случва по телевизията и фейсбук групите ежедневно. Та, карай си по ограниченията, няма да изгубиш нищо от тези 5 минути в които ще спестиш 2 светофара.

 

Със 73 съм карал.   На място където дори тролеите карат с над 50.... В същото време на главен булевард по цяла нощ фучат със 150,  явно без последствия.... Предния път, пак така,  глобиха ме за 13 км/ч ,  на самото влизане в едно село сложили камерата,  сякаш още щом видиш знака за населено място трябва така да нацепиш спирачките,  че тоя зад теб да се качи отгоре ти. Никога не карам особено бързо,  да, имам си кусури, признавам го,   понякога настъпвам, карам нервно, но това е инцидентно - най вече за да изпреваря някой пушилник и съобразено с възможностите на колата.  След това обикновено ме е яд на себе си че съм си изпуснал нервите,  защото и пътищата нищо не струват и не носят на подобно шофиране. . Дори съвсем наскоро (миналата седмица) искаха да ме бият задето съм карал бавно на може би най-натовареното и опасно кръгово в града.... Карах с 30.

Редактирано от Legend91
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Legend91, не се изкарвам най-примерният но особено в град като София и особено зимно време с колкото и да караш през деня, стигаш с разлика от 5 до 10 минути по-бързо от този който кара с ограничението. Като излезе бабата с тъмните дрехи привечер, да не се налага да спираш на студеният асфалт рЕзко, че не е приятно. Тези дето "фучат" със 150км/ч ги виждаме често какво става. Разликата при спиране от 50км/ч и 60км/ч и от 50км/ч и 70км/ч и вече нагоре до 0км/ч не е 1 път а няколко пъти и то с нови гуми. Не случайно е прието това да е ограничението в градски условия. В кварталите в други европейски градове, ограничението е 30км/ч. Ако искаш да дадеш "жега" на 3.0 купето, качи се на магистралата и покарай но в града според мен даже са ниски глобите които се прилагат в момента. Този който ще се "качи отгоре ти" си е негов проблем, не твой. Като иска да спре да си пази дистанция а не да ми кара броня в броня. 
Относно шофиранието, ние сме най-примерните щом минем границата и най-безрасъдните на местна почва. Ама чуждоземците те изпердашват с няколко стотин евро та чак при някои кредит се налага да теглят, че да плащат глобите. После са най-примерните шОфери години наред.
P.S На главните булеварди, ограничението е 70-80км/ч обикновенно. 
 


Клипът не е мой, нямам идея на кой е. Примерът е важен. И да го глобят пешеходеца, все тая като го удариш. Ти си виновен, че си с несъобразена скорост. 

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е че живеем с сбъркана държава. Само тук го има това понятие несъобразена скоророст(е, и в някой друга бивша соц република останало от ерата на милиционерите, която за съжаление няма изгледи да премине), целящо единствено да накисне по няй-бързия начин водача на мпс-то. Ограничението в градски условия си е логично, но не може докато шофираш да се оглеждаш за някой "идиот с черни дрехи канещ се да пресече натоварен булевард на нерегламентирано място в най-натовареното време-ами не му е мястото там, за такива също трябва глобите да са солени. Също с тая тъпотия която приеха ... пешеходна пътека, спри погледни и ако е благосконен водача на мпс-то ще те пусне. Или докато караш по магистралата да ти излезе стадо прасета, или кучета намерили пролука в оградата, ако въобще я има.  В такъв случай дори и да си под ограничението пак ще излезе органа със същата постановка несъобразена скорост...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
7 hours ago, didipov said:

Само тук го има това понятие несъобразена скоророст

??

 

А превишаване на ограничението за скорост не е ли „несъобразена скорост“ и как така го няма в други държави?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво не е ясно с понятието "несъобразена скорост".Ще ти дам пример:Еднопосочна улица,от двете страни синя зона и пълно с паркирани коли,до тях два тротоара пълни с хора включително деца.Ограничението си е градско,демек 50.Ти би ли карал там с 50 при почти нулева видимост от постоянно изкачащи пешеходци и деца между колите?Който е карал по Фердинандова в Бургас я знае.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или другото,първокласен двулентов двупосочен път,извън града вместо с 90 кара с 55км/ч.Мъчи 50 човека,зад него и създава само опасни ситуации,Това съобразена скорост ли е и кой,ще го глоби и накаже тоя?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя,  пресичащия,  го видях чак на второто гледане... На мен така са ми правили с тротинетки и колелета,  без светлини в средата на кръстовището,  но и полицията не ги спира. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Превишена и несъобразена скорост са 2 съвсем различни понятия.

Някой за опреснителен курс?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там е работата че те никога не слагат камерите и радарите на места където превишената скорост може да е  опасна,  както в тесни междублокови улички или централни булеварди с натоварено движение,  а вместо това ги слагат на места където ще съберат най-много пари: където няма движение,  няма пешеходци,  светофари.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Несъобразена скорост е толкова разтегливо понятие че няма как да има точна дефиниция...би трябвало да се движиш с такава скорост което ти позволява да спреш безопасно да спреш  пред всяко възникнало препятстие. Но ако се движиш с такава скорост то ще се образуват такива колони че предвижването с автомобил ще е ад. В гъсто населени райони точно за това  скоростта се ограничава до 30, така че ако случайно някой скочи пред колата ... да го потрошиш ако не успееш да реагираш на време, но поне ще е жив. Караш си извън града ... под ограниченито и в един момент попадаш на лед завърташ се и си в канафката...според милиционера пак ти си виновен, защото си карал със несъобразена скорост, а не пътно ... че не се е погрижило да третира този участък от пътя.
За камерите напълно съм съгласен че се слагат на "хранилки" не на участъци с висока концентрация на птп, тези участъци се "третират с табели".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 2/4/2021 at 11:59 PM, Mkilla said:

За тези 100лв ако са те глобили си карал + 21 до 30км/ч отгоре. След 31 до 40км/ч ти е вече 400лв глобата.

 

Тези стойности само за града ли са или и за извънградско?  Добре,  ами ако ме засекат на изпреварване? Преди време гледах по ТВ че точно това приказваха:  трябвало да се изпреварва в рамките на ограничението. Как се изпреварва  ТИР с 90 км/ч,  питам (господата от КАТ)?  На изпреварване дига от 140  нагоре. Ако няма никой напред,  присветвам с дългите (това свикнах почти винаги да го правя на  изпреварване за безопасност,  а вместо това някои се сърдят ) и минавам следващия ТИР със 160.  Да не стане така, че понеже искам да изпреваря бързо и безопасно  да ми друснат 1000 лв глоба?

 

Бтв,  това : https://www.avitel-bg.com/kiyo-vtx950gps---radar-detector

добро ли е? Законно ли е? Има радар детектори които се слагат на рег.  номер,  но те вече са на 1200 лв..... Garmin също имат услуга която поддържа база данни,  поне със статичните камери,  ако става за нещо,  може да ползвам и нея,  така и така имам навигация и няма да претрупвам таблото.

 

Редактирано от Legend91

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извадка от оспорване на фиш: "Пътната отсечка, обхваната от техническото средство, трябва да е предварително обозначена, което произтича от разпоредбата на чл. 165, ал. 2, т. 7 ЗДвП, която задължава контролните органи да обозначават места за контрол по спазването на правилата за движение от всички участници в движението, като поставят пътни знаци и техника за видеонаблюдение.“ Смисълът на това задължение на контролните органи се открива в принципа, залегнал в чл.32, ал.2 КРБ, че заснеманият водач следва да узнае, че бива заснеман,  в противен случай се нарушава негово основно човешко право. Именно поради това, знакът (който към процесната дата не е бил определен по вид) се поставя непосредствено преди началото на контролирания участък, за да представлява един вид „уведомление“ за водачите относно осъществяваното заснемане, а не се поставя, за да им даде възможност да намалят скоростта си."

 

Целият текст тук: https://legalacts.justice.bg/Search/GetActContentByActId?actId=%2FqDI6AspjH

%3D&actId=%2FqDI6AspjHU%3D

 

Излиза че ако не са поставили знак е можело да оспоря глобата.  В такъв случай утре ако мина оттам и знак отново няма, то мога ли пак да оспоря или не?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Няма да мине номера. Вече не са задължени да поставят каквито и да било обозначителни табели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам марухама на 10 години, бачка безупречно , спестила ми е доста фишове. Не знам дали лови триножките, с които разполагат в Кат от известно време. Реално не съм я ползвал последните две години, понеже карам лежерно, но това ми изяде главата един път точно при изпреварване на тир, който караше с 90.  Бяха ме хванали със 109. И си платих 70лв . Кво да се прави. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Legend91, за града е това което съм ти написал. Виж, търсиш под вола - теле в момента. Понеже даваш пример за извън града, това с изпреварването на тир или там каквото се движи с 90км/ч извън града е моментно и обикновенно точно в момента на изпреварване да има камера която да те снима, шанса е точно толкова голям, колкото като онези билетчета дето се търкат и да изтриеш голямата награда. Аз не познавам човек, който да е отнесъл фиш/акт точно в такъв момент. Ти в този момент вече си нарушител като се замислиш, защото този с 90км/ч пред теб те дразни и искаш да го задминеш т.е скоростта ти вече автоматично става над 100км/ч след изпреварване освен ако не си от тези които изпреварват и карат по-бавно от теб след това ;) 

 

Преди около 10-тина години на път към Атина имаше участък в който ограничението беше 50км/ч и ние карахме с 50км/ч. Това продължи поне 6-7км. Като водеща кола, зад нас колоната не и се виждаше краят. Никой не ни светкаше, никой не се направи на пилот от Ф1, ( шото бате аз съм мноу бърз а ти си ламер ) а просто изчакаха въпреки, че имаше много възможности да ни изпреварят. Тук това обикновенно продължава 15-20 секунди и се виждат димни завеси от дизел на 700 000км и шум от бензинов изстрадал мотор даващ яко газ с газовата уредба на 500 000км. 

Да, отпуска се човек от време на време но риска от глобата е най-малкото нещо което може да се случи и докато извън града този риск е по-малък то в градски условия нараства почти отвесно нагоре. Заблуден възрастен човек, луд пъпчив тинейджър с колелото, съседското разгонено куче и онзи на "само 1 пих"... са основният проблем. Снимали са те, плащаш и продължаваш напред, снимката я имаш за спомен и си имаш 1 на ум за много неща ако ме разбираш.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм особено сигурен... По принцип не изпреварвам ако напред пътя не е "чист" от насрещно движение. Което значи едни няколко км. Тези лазери работят доста отдалеч. При изпреварване на 1-2 ТИРа  ще се стопят обаче за нула време. Нищо не пречи накрая на правата отсечка в някой храст да чака триногата за "голямата награда". Другото, не харесвам толкова чистата скорост (извън града си карам между 100 и 120, след това от хубавите ни "магистрали" почва да тресе, съвсем не като на магистрала), колкото път със завои. А точно там става гадно, защото могат да те чакат навсякъде при това без да има особена опасност, примерно извън гъсто населения град, в парка, където обичам да си карам по завоите точно с около 70-80, без да ползвам спирачка, ей така за кеф. Не повече, но достатъчно за глоба. Иначе никога, никога не съм карал в тесни улички или по кръстовища и натоварени булеварди с над 50, дори в тесните улички, където няма възможност за разминаване, намалявам до 15 - 20 и съм най-бавния. Знам защото редовно ми се налага да минавам по такива улици и току трябва да правя път на някой засилил се с баничарка или бус за доставки. Специално пък това място, на което уж са ме снимали, а снимка така и не получих, съм абсолютно убеден, че ако се пусна по нанадолнището с едно добро шосейно колело, също ще премина 50 км/ч. Би било голям резил да те глобят за превишена скорост на колело! Има доста по-големи джигити от мен, а тези номера, които върти КАТ само те правят параноик и вместо да си гледаш пътя и знаците се озърташ за камери и глупости, сякаш дупките не стигат.... Не е правилно.

 

Всъщност,  нека се върнем на въпроса: заслужават ли си радар детекторите? Или при наличието на новите триноги камери е безсмислено да се дават пари за нещо, което няма да сработи навреме?  Функцията speedcams на Garmin,  някакви отзиви за нея? Колко струва единичен ъпдейт?

Редактирано от Legend91
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic
Преди 4 часа, Legend91 написа:

а тези номера, които върти КАТ само те правят параноик и вместо да си гледаш пътя и знаците се озърташ за камери и глупости, сякаш дупките не стигат.... Не е правилно.

Много точно....!

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Maruhama -та хваща и лазер. Само трябва да си пуснеш да засича лазер. Щом триножката има лазер както е показано на картинката по горе, ще я хваща и то бая отдалече. Обаче има проблем:  ще ти пищи от всички бензиностанции и какви ли не фалшиви лазерни отражения. Реално аз вече не я слагам понеже последно включвах и лазер честотите и насред полето пищеше това чудо , изнерви ме , прибрах я и оттогава карам със 100 макс извънградско. Вляза ли в населено съм макс 60 и това е. Ако не те дразни пищенето, взимаш детектор и ако случайно ти се направят им напомняш ,че това е детектор , а не заглушител и законът срещу детектори мълчи. В последно време контролът се затегна по маршрутите , които аз пътувам и това е много добре. Крайно време беше и да направят глобите малко по- солени. Като ни бръкнат в джобовете ще станем най примерните изпълнители на закона. И ще има повече оцелели. В България пътища няма в крайна сметка и по добре да си караме коли 1.3 с 90км/ч. От 3.5 v6 се отказах отдавна, а в градски условия колкото по малък мотор, толкова по добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно ми е да карам под 50! На светофар настъпваш да потегли,  веднага дига 40 и оттам освен ако не отпуснеш напълно газта продължава да ускорява.  Аз натискам съвсем малко,  колкото да поддържа поне 1500 об за да не се влошава мазането и така до следващия светофар съм отново за глоба,  със 60! Такова шофиране ми е дори по-опасно защото постоянно трябва да гледам таблото. Какво толкова някакви си 10 км/ч! В същото време,  мога да потеглям и като баба,  но тогава постоянно ще ми свиркат. И опитват да ме бият! Да,  може да мога да се справя,  но това не значи че искам всяко шофиране да ми се превръща в битка с разни агресивни идиоти! Цялата система е сбъркана защото вместо да ловят истинските джигити те се съсредоточават върху хора които просто вместо да са забили поглед в таблото гледат пътя!  Кое е по-добре,  кажете,  да гледам пътя или да следя постоянно дали СЛУЧАЙНО не съм ускорил до 51 км/ч??? Ай стига!

 

Относно двигателя   колата не е само за мое егоистично удоволствие ,  а трябва да мисля също и за живота на останалите членове на семейството. Как ще изпреваря,  когато сме трима с климатик и багаж с 1, 3??? Почти навсякъде около нас живеят семейства с членове убити от наркоманите по пътищата.  За България само 2 тона,  5 м кола и мощен двигател...

 

Относно ARH S1 : НИЩО не помага,  само laser jammer,  който обаче е  незаконен и се прави явно само по поръчка,  за ония Избраните,  които могат нощем да карат безнаказано със 150! Лазер детекторите засичат,  но вече е Твърде Късно.

Редактирано от Legend91

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
42 minutes ago, ivailopp said:

Като ни бръкнат в джобовете ще станем най примерните изпълнители на закона.

 

100 % съм ЗА, но знаеш ли колко нагли камикадзета са станали пешеходците и колоездачите? Хвърлят се на зебрата с поглед забит в телефона,  колоездачите и тротинетките карат в насрещното нощем без никакви светлини. И ако им кажеш нещо,  почват да ти сочат пръст! За такива кога ще има глоби?  Или понеже колелетата са "еко"  може да правят каквото си искат?  Колко милиарда опукаха нашите а дупките никнат в кърпеното от миналия месец.  Дори глупавите поляци ни задминаха..... Най-важния компонент на безопасността поне за мен е качественият път със знаци поставени" в очите" ти. В Германия и да искаш,  не може да не забележиш знак...

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Legend91 написа:

 

100 % съм ЗА, но знаеш ли колко нагли камикадзета са станали пешеходците и колоездачите? Хвърлят се на зебрата с поглед забит в телефона,  

За останалото съм съгласен, но съгласно закона, на забрата пешеходецът е с предимство, така че и да претича от трета глуха, като Юсеин Болт, ти си длъжен да си в кондиция да спреш и нямаш никакви правни оправдания ако не успееш и удариш някой на зебра. Така че трябва с едно наум и очите на 4, когато се минава през пешеходна пътека, че в днешно време 'зандана' дебне отвсякъде. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебне ли? Нали точно на пешеходна пътека щяха да ме прегазят и то на светофар. Оная зад волана завива наляво през кръстовището а гледа надясно, и настъпва газта при това! Ако не реагирах навреме да претичам,  щях да съм под колелетата.  В многоуважаемия КАТ отговора беше "нямаш доказателства!" Така явно се грижат за нас -  само когато трябва да откраднат пари! Съжалявам,  но пешеходците да се оглеждат! Даже са им го написали на асфалта!  В противен случай все едно да те съдят ако самоубиец реши да се хвърли под колата или под влака и по някаква случайност това да се окаже твоята!

Понякога дори си мисля че нарочно така се хвърлят.  А и са ми разказвали случаи за бабушкери които по този начин изкарват пари.  Последния път спирам.  Гледам я.  Пресича с високо вдигната глава,  отправена нейде в самолетите в небето! Махнах малко с ръка,  като за ненормален, тя моментално се обръща и ми крещи "КВО БЕ!"  Еми не мисля че тая беше съвсем с всичкия си...

Редактирано от Legend91

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре знам какви са пешеходците. Имам само едно ПТП. Наших една кака отзад понеже реши да спре в самото кръстовище при движение направо и при светещ зелен светофар за нас. Обаче трябва да допълня ,че каката наби злобно спирачки ,понеже ако не беше щеше да качи на предния си капак един пешеходец ,решил да пресича на червено собствения си пешеходен светофар. Последният естествено избяга набързо. За щастие аз успях да намаля преди да ми блокират колелата на старата кола ( без абс) и ударът не беше силен. Та някои пешеходци мислят, че за тях правилата не важат, но в случая законът  казва че аз съм виновен и аз си поех вина. Нямам какво да направя освен другия път да внимавам и за такива абсурдизми. То и за тира ме беше яд ,че един път превиших обичайните ми 100 км, а някакви хвърчат с по 150 и на тях сякаш не им пишат. Споко, всички сме яли дърво, не си само ти. Тия с БМВ си траят повечето 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една веднъж си изпусна бебето пред пешеходната пътека.  Толкова беше заета да отговори по скъпоценния телефон! Аз вече бях с крак на спирачката,  почти спрял.  Бебето хуква на зебрата.  Майката пищи.  Аз натиснах спирачка додолу вде едно не бях почти спрял  ами се движа с 200... .  Оная успя да си хване бебето,  но на мен сърцето ми бесня още половин час.  А можеше да получа и инфаркт. Въобще...  Един смотан телефон с глупавия фейсбук ли е по-важен от бебето и?!?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаеш горката колко изпуска от фейс лайфа заради това бебе. :)

Относно камерите:

Човек рано или късно свиква да не им бере грижата. че висят като Дамоклиев меч над книжката и портфейла му.

Карам си разумно и без паника. Градско с 2 тона / 5 метра и 6-глава ламя не е проблем да се движа в и под лимита, а извънградско е въпрос на настроение и приоритети. Не ме бива да живея в страх, че некой, нещо ...  Отговорността за решенията си е осъзнато моя и не виня някой че ми е навлязъл в периметъра - може би аз правя същото в неговия. Не че понякога не си мърдам устните - а, ла Стоичков, по нчкое камикадзе без кауза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...