Jump to content
Георги_Павлов

MDX 2014+

Recommended Posts

Здравейте, 

Някой с MDX  2014-2017?Искам малко инфо за автомобила(периоди на обслужване,поръчка на части......проблеми)

Благодаря

Редактирано от Георги_Павлов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2017г. започва фейслифта. 2014г. и 2015г. модела е с 6 степенен автомат, а след това е 9 степенен. Ако си обърнал внимание първите са със скоростен лост, а след това са копчета. До колкото съм чел, много хора се оплакват от 9 степенния автомат /по някога има някакво придърпване и неравномерно превключване при 1ва, 2ра и 3та, но не мога да си го преведа точно/. Някои се оправят при сервизна акция, други продължават да се оплакват и след нея. Често срещам постове и за алтернатора, който се скапва на около 120-150к мили, но това го има и при IIра ген. За други проблеми не съм срещал много постове и към момента не се сещам. Като цяло американците са много доволни. За около 3г. вече с части не съм имал проблеми /IIра ген./, но почти не ми се е налагало да сменян нещо извън т.н. консумативи. И при IIIта ген., мисля че не е по-различно. Намирал съм си и неща втора употреба в БГ, но за 3та ген. не съм срещал. Има много добри групи във фейса където можеш да ги проучиш ако не бързаш с покупката :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомата който слагат на MDX с девет предавки вече е на ZF , една от най добрите немски компании за автоматични трансмисии но въпреки всичко не могат да правят кутии като Хонда.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една лека презентация на колеги които иска да си закупят такъв автомобил. 

 

https://driving.ca/acura/mdx/reviews/road-test/suv-review-2016-acura-mdx-elite

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,

Аз вече я купих.... чакам да дойде.Спрямо Акорда 2,2 .....  ще видим и с него нямам никакви ядове,стана на 310к.

За автомата знам,казват,че след ъпдейт,се оправя,но разхода и удоволствието от 9-те степени са много по-добри

Вероятно ще я обслужа в Бултрако(офертата не се различава много от други сервизи,с оригинални части), но се чудя още за двигателното масло 0W20 фабрично или 5W40 по мнение на Бултрако

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готино сув-че! Как дойде до бг? Чрез посредник или сам си организира транспорта?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Георги_Павлов написа:

Канада...  Елит пакет

viber_image_2021-01-04_23-57-13.jpg

 Супер.

Шурека беше у нас по Коледа, той си взе един пикап ford f 150 raptor от Канада  Нември месец и сега си го стяга, та се загледахме в сайта които неговите приятели участват на търговете, беше кражба и пусната на търг с някои липсващи части.

Аз си харесах едно 2016 ACURA MDX ELITE на 124 000км за няколко хиляди канадски долара с дребни забележки, той поиска да я вземем но сестра му тоест жената се намръщи нещо. Търга мина след три дена, неговите хора следяха сделката и преди да приключи ми се обадиха дали не съм размислил но го оставихме за по нататък евентуално. Та след сделката шурека го сметна - всички разходи с таксите,цената на колата, кораба до Холандия,автовоза до София, данаци мита и технотеста излизаше малко под 31 000лв всичко. Незнам при теб колега Павлов как е цената но за мен си струва.

Това си бях заплюл:

 

resizer (7).jpg

resizer (8).jpg

resizer (9).jpg

resizer (10).jpg

resizer.jpg

resizer (1).jpg

resizer (2).jpg

resizer (3).jpg

resizer (4).jpg

resizer (5).jpg

Редактирано от Митко Йотов
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йотов...... 

Ще е в Бургас след 2 седмици.... същата...

Мина малко повече отколкото очаквах на търга и ми излезе под тази цена с "наши" хора

4 елемента за боя и пълно обслужване

viber_image_2021-01-04_23-57-334.jpg

viber_image_2021-01-04_23-57-33.jpg

viber_image_2021-01-04_23-57-316.jpg

viber_image_2021-01-04_23-57-302.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се замислям след лятото за нещо такова. Чудех се между 2ра и 3та генерация. Ама май тези от 2016 са си също сполучливи. 

 

На ЛС ще можете ли да кажете горе-долу каква цена ви стъпва идването до България ? И аз имам "наши хора" в Канада, та мисля тях да ги видя какво могат да ми намерят. 

 

едит: Сега видях каква е щяла да бъде цената. Което си е направо евтино за такава кола от 2016 година :) 

Редактирано от Drone
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 7.02.2021 г. at 10:34, Георги_Павлов написа:

Благодаря,

Аз вече я купих.... чакам да дойде.Спрямо Акорда 2,2 .....  ще видим и с него нямам никакви ядове,стана на 310к.

За автомата знам,казват,че след ъпдейт,се оправя,но разхода и удоволствието от 9-те степени са много по-добри

Вероятно ще я обслужа в Бултрако(офертата не се различава много от други сервизи,с оригинални части), но се чудя още за двигателното масло 0W20 фабрично или 5W40 по мнение на Бултрако

Бултрако сипват почти на всичко 5W40, Което си е меко казано цигания. Според мен си поръчай маслото от общите поръчки и го смени при някой доверен човек и не слагай 5W40 със сигурност.  

Аз имам друга чуденка, ако взема някоя ударена с гръмнала възглавница, случайно да знаете от бих могъл да поръчам възглавница ? 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Георги_Павлов  Да! Камиончето е същото, каквото му е писано това става, няма бягане от съдбата  :D:D:D. За България беше заплюто за България си дойде и едно честито от сърце.  Радвам се, че все пак е попаднала в български ръце :thumbs1:.         Какво съвпадение, и колко е малък света. 

Елит пакета е най високият при ACURA MDX, цената като ново му е 65 000 долара но не знам щатски ли или канадски защото имат разлика в курса на лева и всички дилъри казват, че ако се взима  MDX да е по възможност ЕЛИТ.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега, със здраве да си я карате и да й се радвате! Хубаво е, че ще може да разберем отзиви за колата от човек във форума.

Аз карам с 5w20,30,40 защото от нова /2008г./ заради Бултрако се кара само с такова масло и не виждам смисъл да минавам на 0w20 както го дават. Иначе ако сега си внеса кола задължително ще карам с масло по предписанията. 

Вноса от Канада/Америка става все по- достъпен и аз мисля следващата да си я внеса от там. Надявам се на 4та генерация след няколко години, преди електричните да станат много по-изгодни, но да сме живи и здрави пък ще видим :)

Въздушни възглавници до колкото съм чул могат да се внесат от Полша. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес от Бултрако ми заявиха,че е невъзможно(поне при тях) да се качи навигация на Европа.

Евентуално да питам Гармин

Някой с идеи къде може да се качи карта на Европа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудна Работа. Не мисля, че има такъв вариант. Евентуално в Руските форуми може да има някакво инфо. Там правят всякакви неща. 

Гледах, че GROM имат някакво устройство, което се закача към навигацията и ти я прави с андроид. 

 

Или това 

 

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 7.02.2021 г. at 10:34, Георги_Павлов написа:

Аз вече я купих.... чакам да дойде.

Като я получиш и лустросаш, ще ти честитим, и ще се пукаме с шампанско, и от гордост, че и тук има коли в предучилищна възраст.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в този SUV клас, какво мислите за Toyota Highlander 2015-6? Пак вървят същите пари горе-долу.

Даже Акурата се оказа, че е по-дълга от Toyota-та 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питах за навито  в Акура Канада,че съм се навил на RLX 2014 и оттам ми отговориха,че не подържат карти за Европа за съжаление.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навигацията да ти е проблема,колега...😁😁

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позачетох се за кутиите. Май най-добрия вариант е MDX от 2015. 2016 са първите модели с 9степпения автомат и има проблеми, но не са големи. 

Elite 2015 Има LCAS, Сляпа зона и всички други шукаритетни неща, които имат и най-новите коли :) 

За навигацията не мисля, че е чак такъв проблем, тъй като има bluetooth pairing с телефона и можеш да си пуснеш каквато искаш навигация през телефона. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е като навигацията на Хонда - ползват Гармин. Начинът за обновяване е повече от смотан - слагаш празна флашка, казваш, че искаш обновяване, записва ти данни за колата в папка "Garmin" (под формата на XML файл), после на компютъра инсталираш Garmin Express, от там даваш, че искаш да ти свали картите за дадено устройство (на база XML файла) и то ти сваля картите за... Северна Америка заедно с UNL ключовете им.

 

Аз пробвах вече да го излъжа на новата ми с данни от европейското ми HR-V, и да кача картите от неговите ъпдейти, но не стана. Предполагам, че ако си купиш карта от Geotrade може и да стане, но не съм стигнал до там.

 

Но на кой му трябва Garmin, когато мултимедията ти има Android Auto?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 7.02.2021 г. at 18:49, Митко Йотов написа:

От Канада или САЩ? А снимка?

Колко са разходите за един автомобил от САЩ до България?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Zlatozator мм да андроид ауто си е много добре :) Даже сега са пуснали нова версия, но не знам кога ще я има за CR-V

 

@5 GTT Мисля, че към 4000-5000лв. Само контейнера ти е 1000$ След това имаш траспорт в европа. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@5 GTT  Не знам колега, трябва да питам "шурека", но нещо от порядъка на 3.500 до БГ, по спомен на негови думи.

Редактирано от Митко Йотов
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 19 часа, Drone написа:

Позачетох се за кутиите. Май най-добрия вариант е MDX от 2015. 2016 са първите модели с 9степпения автомат и има проблеми, но не са големи. 

Elite 2015 Има LCAS, Сляпа зона и всички други шукаритетни неща, които имат и най-новите коли :) 

За навигацията не мисля, че е чак такъв проблем, тъй като има bluetooth pairing с телефона и можеш да си пуснеш каквато искаш навигация през телефона. 

 

https://www.thetruthaboutcars.com/2014/02/zfs-9-speed-9hp-transmission-puts-dog-clutches-on-the-leash/

 

не мисля,че има проблем,просто трябва да свикнеш.... това не е CVT

90% са доволни от това което чета по форумите,останалите 10% казват,че след ъпдейт нещата стават супер

2015 също има с  9 

Елит пакета е топ,дето де вика само топла вода няма....

Навито евентуално през Гармин,а да наистина мога да си пусна каквото искам през телефона,но предпочитам да не е така

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, Митко Йотов написа:

@5 GTT  Не знам колега, трябва да питам "шурека", но нещо от порядъка на 3.500 до БГ, по спомен на негови думи.

 

само контейнера е към 3300,от Канада за Щатите не знам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, Drone написа:

@Zlatozator мм да андроид ауто си е много добре :) Даже сега са пуснали нова версия, но не знам кога ще я има за CR-V

 

@5 GTT Мисля, че към 4000-5000лв. Само контейнера ти е 1000$ След това имаш траспорт в европа. 

 

 с такси и вътрешен транспорт,4-5 ще стигнат до Бургас или Варна

  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аа тези акури имат VCM :) Но не е като на Pilot или Odyssey, при които има проблеми.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следващия път ако ти трябва нещо, звънни на Мостауто, хората са много печени и могат да ти свършат работа. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато обявят автомобил на търг няма ли предварителен опис на всяка щета/детайл, който е за ремонт? Уж при тях всичко е точно и знаеш едва ли не кога колата е била на автомивка /поне така ми говорят, аз до момента не съм си вкарвал/. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но в крайна сметка не можеш да имаш кола от такъв Клас в европа. ще се оръсиш минимум 80000лв. Пък и какво има в тоя клас, което да е читаво ? Q7 ? GL? 

За частите има един човек в лексус форума, мисля, че вкарва всичко. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 35 с всичко до регистрация в КАТ. Може и малко по-малко, но горе-долу някъде тук. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.impactauto.ca/  нещо не се зарежда при мен. 

 

Screenshot_2.thumb.png.e307dec880880c857b6dbf4eda5a670a.png

 

Някой знаели нещо? Да не са го ограничили географски?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се зарежда. Виж през incognito mode дали ти се отваря 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Plamen-CRV написа:

https://www.impactauto.ca/  нещо не се зарежда при мен. 

 

Screenshot_2.thumb.png.e307dec880880c857b6dbf4eda5a670a.png

 

Някой знаели нещо? Да не са го ограничили географски?

Не работят. спрени са всякакъв вид сделки за не определено време за клиенти от Европа поради епидемичната обстановка. Пристанищата са пълни с контейнери за Европа и чакат пътуване, след освобождаване на на част от пратките тогава пак ще започнат. Инфото е на шурека който играе с неговите хора на търговете в този сайт. Това инфо го имам от преди няколко дена.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...