Jump to content
edri

Щракане при завиване с пуснат мигач

Recommended Posts

Здравейте, имам Jazz 2009 отскоро когато почна да въртя волана при включен мигач, от лостчето почва да се чува едно леко щракване.  Ако не дам мигач при завой, това щракане не се чува въобще. Идеи какво може да е? 

Редактирано от edri

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При ляв, или при десен мигач?

  • Хаха 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва се чува при всички. Поне на 3 различни модела Хонда се чува при пуснат мигач и въртене на волана щракане, няколко пъти. Не зависимо дали е ляв или десен. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да без значение посоката, прищраква. Как се оправя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как, не знам дори дали това е някакъв проблем изобщо. Аз лично си карам така. Според мене това са си зъбчетата, които когато завърти обратно волана да изключат мигача, непосредствено след завъртането му, а не чак в изходна позиция. 

Редактирано от Nikito82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо му пишеш изобщо Ники ,не виждаш ли, че се гаври с колегите. Ако имах възможност до сега да съм го бамнал.

Редактирано от Митко Йотов
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам защо мислиш, че се гавря? Реално имам проблем и питам някой, който е запознат за решение, нали за това е форума

Редактирано от edri

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, щом ти е направило впечатление, значи имаш повод да питаш.

Проблема е че не го правиш коректно.

Това е оригиналното ти първо изречение: Здравейте, имам Jazz 2009 отскоро когато почна да въртя волана при включен мигач, от лостчето почва да се чува едно леко щракване.

Колегите са реагирали така, понеже са решили че просто си пропуснал една запетайка. Мястото и обаче е от голямо значение!

Чели са го така: Здравейте, имам Jazz 2009 отскоро, когато почна да въртя волана при включен мигач, от лостчето почва да се чува едно леко щракване.

Аз съм го чел така: Здравейте, имам Jazz 2009, отскоро когато почна да въртя волана при включен мигач, от лостчето почва да се чува едно леко щракване.

Та, шегата си е шега (с добри чувства), но - пиши коректно - ако можеш?

 

По същество:

Изключващата мигача функция я имат всички Хонди. Първото зъбче щраква на 45 градуса завъртане и после със същия диапазон щраква при въртене на волана до крайно ляво или дясно положение. Ако звукът е еднакъв и мигача се изключва при първото щракване в обратна посока на волана, значи нямаш ядове с колата, а само с шегаджиите. :)

Ако щракането е с различна сила, то при леко завъртян волан и вкл. на лостчето, то ще се фиксира по-трудно (или изобщо няма да се фиксира във включено положение) и тогава имаш проблем.

А за посоката питах не случайно. Размества се фиксаторът на ключето в 1 от 2-те посоки и ефектът е различна сила, и честота на на щракането, и лоша (или никаква) фиксация на лостчето.

Сега пак провери каква е ситуацията при теб и внимавай как ще я опишеш!

 

"деца хайде да ядем!"

"деца, хайде да ядем!"

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, да еднакъв е звука прави го и в двете посоки. Иначе лостчето си изключва без проблем. Просто това щракане го нямаше до сега. Качвам видео

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ее, тогава "ДЖАЗмените" да кажат. Не съм имал такава, а на другите ми Хонди не е било така.

Ама да питам: Беше писал че ако мигача НЕ е включен, НЕ се чува щракане. Кажи сега, на клипчето включен ли е мигача, или не, понеже ни се чува, ни се види?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е при включен мигач, без значение посоката щрака. Когато не е включен няма прищракване. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора останали един с ума си вече . Това от механизъма които при връщане на волана ще изключи мигача .  Подобен механизъм на тресчотка е.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванка, това е ясно на всинца ни. Въпросът, е защо до сега не го е имало това щракане, или защо той чак сега го чува?

А почнах да разпитвам (та предизвиках смях), защото съм имал подобен проблем. В едната посока лостчето щракаше и се фиксираше, а в другата не. Но това беше на 30 годишен Сивик 3-та ген (знаеш го). На по-новите Хонди (каквито карат колегите), едва ли се е случвало.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Износване 

16123618030024903104259059305361.jpg

16123618178908900549974794369627.jpg

  • Харесвам 1
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic
Преди 1 час, ceco_accord написа:

предизвиках смях

Аз се смях, защото помислих, че го бъзикаш. Не предполагах, че може само в едната посока да е повредено. ;)

Иначе да, неграмотно зададен въпрос, какво друго да предизвика?

Под "неграмотно" разбирайте граматически и технически неграмотно.

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Споко - сите сме в кюпа. Колкото "по-умни" стАат колите, толко повече деградират водачите им (в общия случай).

Вчера пробвах моята дали ще спре сама - градско след друга кола. Намали до 30 км/ч и круиза се изключи - опрАай са сам.

Друго си е да знаеш къде е границата.

 

  • Харесвам 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Цецо,не му отпускай юздите на тоя айгър,че после няма удържане:D!

 

  • Харесвам 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, Krasi-mir написа:
  Скрий съдържанието

Аз се смях, защото помислих, че го бъзикаш. 

 

То всички за това.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Майтапа си е майтап, ама на гол гъз си е живо еб@не.

Вероятно е по-полезно темата да е "в Джаза", за да я види някой с такава кола и да успокои автора и.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложете и едно копие при сивиците,че мойта щрака веке 8-ма година.За да не пускам тема де :P.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...