Jump to content
maistora88

Парктроник звукова сигнализация

Recommended Posts

Здравейте колеги, днес както си включих на задна и парктроника издаде звукова сигнализация за 1 секунда и повече не му чух гласа. Реших че е изгоряло микрофончето дето пищи, въпроса е дали това микрофонче е общо с това за колана или ако караш на дръпната ръчна, понеже при тези двете звуковата сигнализация си работи, но на парктроника няма звук. Някой ако има идея да ме насочи къде да търся проблема, колата е 2.4 седан предфейс.

Редактирано от maistora88

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микрофона приема звук, говорител/свирка издава звук... поправи се...

Не би трябвало да е една свирката за всичко... Намери къде е парктроника и разгледай връзките и свирката къде е.

В Англия парктроника не е фабричен, монтира се от дилъра преди продажба или сам си монтираш някакъв. Не знам как е в БГ, друг да каже...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой знае къде е говорителчето на парктроника или самия парктроник къде е вързан под таблото ще ми бъде от полза, че не ми се ще да разглабям наред. Парктроникът ми се вижда фабричен на мойта. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че ако някой от датчиците изгори системата спира да работи, така че проблемът може да не е в говорителчето. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорд 7 няма фабричен парктроник и обикновено е поставян допълнително, от което следва въпросът от кой е поставян. Ако е поставян в представителство на Хонда може да е с еднотипен монтаж и някой да ти каже къде, какво как е направено, ако е поставян в различен от официалния сервиз монтажа може да е всякакъв и различен на всяка кола така че който и да ти каже какво е на неговата кола не се знае дали ще е така на твоята. На моята например е допълнително поставян в спец сервиз и е с документи но колкото и да съм ровил из багажника и купето не намирам устройството и дори зумера не мога да разбера къде е, свири ми някъде зад арматурното табло но не ми се рови само да си задоволявам любопитството, единственото което се вижда е датчиците на задната броня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, CCord написа:

Акорд 7 няма фабричен парктроник и обикновено е поставян допълнително, от което следва въпросът от кой е поставян. Ако е поставян в представителство на Хонда може да е с еднотипен монтаж и някой да ти каже къде, какво как е направено, ако е поставян в различен от официалния сервиз монтажа може да е всякакъв и различен на всяка кола така че който и да ти каже какво е на неговата кола не се знае дали ще е така на твоята. На моята например е допълнително поставян в спец сервиз и е с документи но колкото и да съм ровил из багажника и купето не намирам устройството и дори зумера не мога да разбера къде е, свири ми някъде зад арматурното табло но не ми се рови само да си задоволявам любопитството, единственото което се вижда е датчиците на задната броня.

И при мен свиреше някъде зад таблото, от където свири колана и ръчната, но не мога да го определя точно. Явно уикенда ще ръчкам да видя нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще е от полза, но моят парктроник е поставян в представителство на Хонда в Швейцария. Марката е Laserline. Пищялката е на дясната колонка на петата врата   (комби). Модула е залепен в нисшата на резервната гума под металната лайсна от долу. Захранването е под дясната колконка към задна светлина. Общо взето до таблото кабели от парктроника нямам.

Редактирано от Ivan_Ch
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също е Laserline само че монтиран в Италия и модула е зад облицовката(кората) на багажника от ляво,а говорителчето е над педала на съединителя.И при всяко включване на задна предавка издава еднократен звук,че работи и после си пищи като наближава стена примерно.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Draiman90 написа:

При мен също е Laserline само че монтиран в Италия и модула е зад облицовката(кората) на багажника от ляво,а говорителчето е над педала на съединителя.И при всяко включване на задна предавка издава еднократен звук,че работи и после си пищи като наближава стена примерно.

И при мен е така, ще проверя на тези места, които си описал.

Редактирано от maistora88

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...