Jump to content
Didooo

Свирене на деферинцяла...

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Според мен е важно,купи маслото от местен дилър в твоя град за 70 лв литъра,които те е ограбил,или го купи от представителство на Хонда.

Важно е да се знае, да не правят грешки и други хора.

Заповядай тук е 25лв 

https://www.ato24.de/en/honda-atf-dw-1-0-946-l.html

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никаква, ако при смяната не му е проверено състоянието. Но поне единият фактор (маслото) може да се изключи като проблем.

Всеки си преценява сам с какво и как д аси поддържа колите, независимо дали са 25 г. ръждилници или чисто нови от магазина.

Към 100лв. диференциал добави цената за смяна, нервите и времето без кола и така цената става съвсем друга.

 

Не твърдя, че само от дилър/Хонда трябва да се купуват консумативи и съм напълно съгласен, че за някои компоненти на по-стар автомобил може да се правят компромиси. Както казах, въпрос на желание и грижа за автомобила.

А иначе тези 27 лв. в повече са таксата спокоен сън, че поне маслото му е истинско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, CARPERA написа:

 

Заповядай тук е 25лв 

 

Докажи че е оригинално , ето ти казус ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Току-що, Terje написа:

че за някои компоненти на по-стар автомобил може да се правят компромиси. Както казах, въпрос на желание и грижа за автомобила.

А иначе тези 27 лв. в повече са таксата спокоен сън, че поне маслото му е истинско.

Сериозно ли пишеш , такса спокоен сън, само ще ти спомена че тоя ръждилник (какъвто и аз имам ) е конструиран и пуснат в експлоатация 1995 година , и тогава например DPSF НЕ Е имало , и за какви компромиси ми говориш . ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
6 minutes ago, fenabg said:

Докажи че е оригинално , ето ти казус ? 

Не  го продавам аз,че да доказвам нещо.

Използвам го и доста други хора без никакви забележки.⁰

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 5 минути, CARPERA написа:

Не  го продавам 

Така де не знаеш какво е но го ползваш и предлагаш . 
Отговор от ХОНДА ! на имейл. 
- Не можем да гарантираме за продукти носещи нашето лого и тн. и тн. закупени извън нашите представителства .  Ако те съмнява колегата който им писа в Германия е тук от форума и е познат на повечето ! 
 

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, fenabg написа:

Сериозно ли пишеш , такса спокоен сън, само ще ти спомена че тоя ръждилник (какъвто и аз имам ) е конструиран и пуснат в експлоатация 1995 година , и тогава например DPSF НЕ Е имало , и за какви компромиси ми говориш . ?

Доколкото се очаква дилърите да познават марката, са му продали правилното масло, което би трябвало да се влага в диференциала. И поне този фактор за някакви проблеми с диференциала след смяната би трябвало да се елиминират. А дали е подходящото масло предвид възрастта, пробега и екплоатацията на колата е съвсем друг въпрос.

Относно компромисите - ти сам спомена, че караш твоята кола с АТФ, а не с оригинално мясло. И съм далеч от мнението, че непременно трябва да се слагат фабрични течности в автомобила, но нали трябва да е мирна главата и човек да спи спокойно. И докато джоба понася тези глезотии, защо не. Иначе варианти хиляди - и тук от форума и по сервизите и дори и на Илиянци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, fenabg написа:

Така де не знаеш какво е но го ползваш и предлагаш . 
Отговор от ХОНДА ! на имейл. 
- Не можем да гарантираме за продукти носещи нашето лого и тн. и тн. закупени извън нашите представителства .  Ако те съмнява колегата който им писа в Германия е тук от форума и е познат на повечето ! 
 

 

А ти мислиш ли, че ще отговорят нещо друго 😁.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 9 минути, Terje написа:

- ти сам спомена, че караш твоята кола с АТФ, а не с оригинално мясло. 

1 написах ти кога е направена тая кола 
2 на дифа пише атф !!! и нищо повече , например слагай оем масло от общите поръчки и при смяна изсмучи със спринцовка несливаемия остатък 

3  защо аджеба трябва  да я карам с ое масло ?
4 такса спокойствие  се купува с познаване на агрегатите на една кола не със 70 лева .

 

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 5 минути, Terje написа:

 

А ти мислиш ли, че ще отговорят нещо друго 😁.

Отказвам се да пиша повече , ................. Всеки ми отговаря с недомлъвки и никакви факти .

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом на диференциала пише АТФ, значи това трябва да са му продали в дилъра. Друг е въпроса, ако Хонда са решили, че по-новото масло (и по-скъпо) е съвместимо и са му продали него. Очакването е, че в дилъра са му продали маслото, което пише по дебелите книги. А че има други варианти, спор няма.

 

преди 5 минути, fenabg написа:

Отказвам се да пиша повече , .................

Не твърдя, че на този сайт продуктите са оригинални. Единственото успокоение, е че сайта е немски (или поне в немски домейн), но и това в наши дни не е особена гаранция.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е маслото от представителството на Хонда

https://bmeshop.bg/maslo-atf-dw1-avtomatichna-transmisiya

Струва 42.80 лв за литър,това че някакъв дилър( продавач) от  местен магазин,  е решил да забогатее като го дава по 70 лв литъра е друг въпрос.

Колегата така е не каза от къде го е взел.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Terje написа:

А иначе тези 27 лв. в повече са таксата спокоен сън

 

Сори, ама това на мен това ми звучи нелепо

 

Ето днес един човек ми казва, че си е купил от еМАГ един 9-годишен морално остарял уред за 150 лева, каквите съм имал и съм продавал за не повече от 50.

И това само защото е купил преди това друг подобен уред от някакъв там некоректен, а уредът се оказал неработещ и онзи продавачът се е покрил.

В случая еМАГ некоректни ли са или човекът си е напатил и само защото някой му е казал "купувай ASUS" той отишъл и се набутал доброволно като за тези пари можеше да си вземе нещо сериозно/съвременно/ПО-ДОБРО.

 

Аз спокоен сън мога да имам само ако ида да си правя Хондата при 2-ма, 3-ма души в цялата страна.

Както и да е, бая сте пописали. :)  Авторът се похвали още март месец с добър резултат, така че заключвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...