Jump to content
bo_zapryanov

теч на моторно масло CRV 2.2 CDTI 140 hp. 2006 г.

Recommended Posts

Здравейте , колеги !

  От смяната на моторното масло до момента съм изминал към 2 хиляди километра , а в момента имам сериозна липса според щеката . Маслото беше налято до максимум , а в момента е малко преди минимума  . Легнах под колата и забелязах някакво омазняване посамия двигател , но нямам следи на паркинга от масло , нито пред блока нито на фирмения гараж. Въпроса ми е вашите хонди горят ли масло или , това си е за майстор , не само за доливане ? Благодаря предварително !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,  не горят масло. 

Колко масло наляхте? След смяната му, предполагам запалихте колата за да напълни филтъра, а проверихте ли го после, докъде е маслото на щеката? Ако се съмняваш че имаш теч, виж на кората под двигателя, дали имаш масло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Запрянов, на моята кола слагам motul eco clean 8100 0w30  C2 , колкото сложа, толкова източвам т.е. не гори нито грам масло. Ако го губи (теч на масло) или го гори значи някъде има компрометиран елемент респ. проблем. Дизела на Хонда не е маслояд. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 31.01.2021 г. at 11:10, bo_zapryanov написа:

Здравейте , колеги !

  От смяната на моторното масло до момента съм изминал към 2 хиляди километра , а в момента имам сериозна липса според щеката . Маслото беше налято до максимум , а в момента е малко преди минимума  . Легнах под колата и забелязах някакво омазняване посамия двигател , но нямам следи на паркинга от масло , нито пред блока нито на фирмения гараж. Въпроса ми е вашите хонди горят ли масло или , това си е за майстор , не само за доливане ? Благодаря предварително !

Разкачи маркуча на турбото, преди смукателя и ако е омаслен, турбото е причината. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , съжалявам че чак сега отговарям по темата , но нямах такава възможност. Колата беше закарана от баща ми до някакъв майстор , какво е пипал и сменял така и не ми обясниха съществено , но от тогава до сега (близо седмица) , няма омазняване , течове или зацапване по пистовия ремък . Моля , колегите от Хасково и региона , бихте ли ми казали за майстори /сервизи наистина разбиращи от хонда .! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново колеги . По колата е сменян семеринг , пистов ремък щото беше яко омазнен от вътрешната страна и някакви "тапи" . Гледах я днес на служебния канал  -  по картера продължава частично да се стича слабо моторно масло. Тези дни пак ще е карам до "майстора"  😐.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледнете маслоохладителя. Там има разни гуменетки, които течаха и при мен.

Към 85 лева бяха всичките. Колата беше на почти 8 години и вече течеше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 26.02.2021 г. at 14:16, bo_zapryanov написа:

Здравейте отново колеги . По колата е сменян семеринг , пистов ремък щото беше яко омазнен от вътрешната страна и някакви "тапи" . Гледах я днес на служебния канал  -  по картера продължава частично да се стича слабо моторно масло. Тези дни пак ще е карам до "майстора"  😐.

Колега,има ли развитие по откриването на теча? Щото и по моята видях омазняване отпред по мотора и се стича на картера....Май всички протичат от едни и същи места....🤔

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...