Jump to content
tenata_73

Акорд 8 обороти празен ход на студен двигател

Recommended Posts

Здравейте. Колата е Акорд 8, 2.2, 150к.с. дизел,автомат. Сутрин на студено като я запаля, държи около 900 оборота за около макс минута. После падат на 850 и така си остават. Мислих си, че така е нормално. Вчера познат си купи си купи същата, но ръчка. Като я запали оборотите бяха около 1200 и след малко паднаха на 900. Сега се чудим на кой колата поддържа правилни обороти на студено? Как е при вас колеги? Какви са ви оборотите на студен двигател?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, CARPERA написа:

Заповядай виж ги в твоето ръководство.

 

https://omanual.ru/Honda/

Благодаря колега, ще се поровя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CARPERAтова не е ли за бензин. Колегата пита за дизел. 

Редактирано от goga

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не открих нищо за оборотите тук. Колеги с 8-мици, какви са ви оборотите сутрин на студен двигател? 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 900об при 2.2 150кс.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,аз съм с ръчка когато е студено оборотите са около 1200 при запалване и постепенно пада до около 900

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 2.0 бензин съм, ръчка и при мен като е стуедно са 1200 и се свалят до 900 някъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, storish05 написа:

Около 900об при 2.2 150кс.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
 

Това при студен старт ли? Автомат или ръчка си?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ръчка. Никога не съм виждал стрелката да подминава 1000об на студен двигател. Днес пак се загледах колко оборота държи сутринта при -7гр. и стрелката си беше под 1000об.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@storish05  А би трябвало. Изчисти си дросела и направи адаптация и ще видиш разликата.

 

Колегата пита за дизела как стоят нещата, а там те са различни при студено първо палене. Ама така е когато колега не си попълни профила. има колеги които на такъв профил изобщо не отговарят.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз за дизел говоря. Имам и другите познати със същия двигател - и при тях е като при мен.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 23 часа, martito написа:

Здравейте. Колата е Акорд 8, 2.2, 150к.с. дизел,автомат. Сутрин на студено като я запаля, държи около 900 оборота за около макс минута. После падат на 850 и така си остават. Мислих си, че така е нормално. Вчера познат си купи си купи същата, но ръчка. Като я запали оборотите бяха около 1200 и след малко паднаха на 900. Сега се чудим на кой колата поддържа правилни обороти на студено? Как е при вас колеги? Какви са ви оборотите на студен двигател?

Здрасти, колега и аз съм с Акорд 2.2 150hp.И като е студено държи 1200 оборота и ми пуши доста. И също така имам чувството, че работи на 3 цилиндъра за около 10сек и след това всичко е нормално. При него как работи двигателя като я запали  и пуши ли? Мисля да проверя утре подгряващи свещи, макара че не ми сещвети нищо на таблото. 

Редактирано от Joreto1405
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Joreto1405 написа:

Здрасти, колега и аз съм с Акорд 2.2 150hp.И като е студено държи 1200 оборота и ми пиши доста. И също така имам чувството, че работи на 3 цилиндъра за около 10сек и след това всичко е нормално. При него как работи двигателя като я запали  и пуши ли? 

Да, при него има пушек. И леко тресене в началото. При мен е нормално и няма пушек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Току-що, martito написа:

Да, при него има пушек. И леко тресене в началото. При мен е нормално и няма пушек. Но все си мисля, че трябва да са ми по-високи оборотите, ама може и да е нормално.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоята е бензин, значи и при него тресе както и при мен, може и да е нормално знам ли. Утре след като проверка подгряващите свещи ще пиша. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Joreto1405 написа:

Здрасти, колега и аз съм с Акорд 2.2 150hp.И като е студено държи 1200 оборота и ми пуши доста. И също така имам чувството, че работи на 3 цилиндъра за около 10сек и след това всичко е нормално. При него как работи двигателя като я запали  и пуши ли? Мисля да проверя утре подгряващи свещи, макара че не ми сещвети нищо на таблото. 

Колега,имаш изгоряла подгревна  свещ .Щом пали като трактор и пуши си за свещ.Индикация няма да ти светне

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, утре ще ги проверя. Но нямам си на идея какви са цените им и каква марка да сложа ако е там проблема. 

Редактирано от Joreto1405
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Тех-ко са около 30лв БР с отстъпката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зравейте а какъв се указва проблема решихте ли го. При мен се случи същия проблем. Ако знаете да ме насочите. Смених свещите но без резултат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...