Jump to content
Миро 01

Биалетки за фарове

Recommended Posts

Здравейте. Миля да ме посъветвате какво да правя. Става дума за двете биалетки за фаровете за Хонда CR-V трета генерация. Блокирали са и двете и отзат на кантара и отпред на сензора. Проверих в Бултрако и от там ми отговориха че цената на задната която се продава заедно с кантара е 250 лв., а на предната която се продава заедно със сензора е над 300 лв. Проверих и по моргите но положението там също не е добре. Навсякъде са със скъсани уплътнения и блокирали. Моля посъветвайте ме какво да правя. Лек ден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси има тема за тези биалетки. Птодават се отделно. Има и заместители...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам този проблем. Но за сега го реших с реглаж на фаровете!

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм на 100% сигурен, но тази система трябва да е изправна, защото имаше нещо общо с работата на автомата. За който е с автомат разбира се. Поправете ме ако греша...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам моя дзвер е автомат, след като го взех фаровете светеха много ниско. Биалетките са здрави и двете няма корозия по тях. Като запаля не забелязвам да мърдат самите рефлетори и затова отидох и на стенд за реглаж ги настроиха ръчно и от тогава вс е ок!

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На запалени фарове спираш срещу стена. Взимаш още двама с тебе отваряш багажника и сядате на колата отзад. Ще вирне муцуната и трябва да свали фаровете. Ако не го прави имаш проблем.

Ти принудително си ги регулирал, но ако сработи това в един момент пак ще отидат нанякъде и няма да си ок. Или имаш проблем с биалетка или със датчика до нея. Тези датчици имат отношение сякаш с автомата при спускане по надолнище...нещо такова ми се върти в главата.

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем може да има и в лош контакт на моторчетата, които регулират самия фар. Но тест е нужен, за да си сигурен. Само ще добавя, че трябва да си на достатъчно разстояние от стената, че да забележиш достатъчно добре повдигането на светлинния лъч и евентуалното му връщане надолу.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е! Имам HDS не сам го разучил все още и не знам дали с диагностиката може да ги накарам да се раздвижат? Както на пример при Опел с Оп Ком може.

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 18.01.2021 г. at 11:06, Миро 01 написа:

Здравейте. Миля да ме посъветвате какво да правя. Става дума за двете биалетки за фаровете за Хонда CR-V трета генерация. Блокирали са и двете и отзат на кантара и отпред на сензора. Проверих в Бултрако и от там ми отговориха че цената на задната която се продава заедно с кантара е 250 лв., а на предната която се продава заедно със сензора е над 300 лв. Проверих и по моргите но положението там също не е добре. Навсякъде са със скъсани уплътнения и блокирали. Моля посъветвайте ме какво да правя. Лек ден.

Рeшихте ли проблема с биалетките и по какъв начин?

Редактирано от itcebel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни тук... 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го реших! Купуваш афтърмаркет от Алиекспрес/може само биалетки/ и си ти! Продават и само датчици!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...