Jump to content
CR-V21

Демонтаж/монтаж на таван !

Recommended Posts

Адмирации колега!

Сподели този безконечник от къде го закупи/намери/?

Щипки намират ли се за замяна на счупените?

Редактирано от shopa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно намерих часта в ОЛХ, щипки има на много места. Аз лично пазарувам от aliexpress. Но ако на някои му се дава по левче за щипка ги има в тонекс на горубляне. Поръчал съм си 1000 броя щипки(миксирани) от китайците за 14 долара. 

Screenshot_20210117-215032.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Забравих да попитам: "Има ли вариант без разглобяване да се смажат, почистят каналите? Имам едно странно задържане при отваряне на щорите, като леко ги почукна и се отварят нормално!  Ако се забавя с "помощта"  се чува ел.моторчето, но без ход на щората. Като помогна в последващ момент и от плавно отварянето става камшично/ като ластик/!! Можеш ли да обясниш принципа на действие на самата щора, да знам какво да очаквам? 

Случайно да си я снимал тази частбезконечника/?

Благодаря предварително!

Редактирано от shopa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам предната панорама е проблемната? 

Редактирано от CR-V21

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,точно тя!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да почистиш каналите няма да успееш, но да я смажеш е възможно. Аз лично използвах WD 40.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със силиконов спрей е по-добре. WD40 почва да трупа прах и става по-зле след време. Проблема е само при отваряне на предната нали? Иска да я побутнеш и се прибира с гръм и трясък?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от София мога да помогна лично! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, frizzante написа:

Със силиконов спрей е по-добре. WD40 почва да трупа прах и става по-зле след време. Проблема е само при отваряне на предната нали? Иска да я побутнеш и се прибира с гръм и трясък?

Не съм съгласен с теб колега! 

DSC_3371.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
17 hours ago, frizzante said:

Със силиконов спрей е по-добре. WD40 почва да трупа прах и става по-зле след време. Проблема е само при отваряне на предната нали? Иска да я побутнеш и се прибира с гръм и трясък?

Да, точно с нея е проблема! Смазването дали ще помогне? Иии.. има ли нещо специфично при смазването? Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Не съм съгласен с теб колега! 
DSC_3371.thumb.JPG.14f8104e8ad16055d898d5f3b90efc84.JPG
Възможно е. Не съм чел тези характеристики. Говоря от практика. Където и да съм ползвал WD ако е на открито винаги почва да трупа прах. Например ограничителите на вратите, наскоро ги сменях и първоначално им пръснах малко WD на новите, за 1 месец бяха насъбрали прах и мръсотия. Забърсах ги и пръснах със силиконов спрей, сега не виждам да трупат прах по тях...Не пречи да се пробва...
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Да, точно с нея е проблема! Смазването дали ще помогне? Иии.. има ли нещо специфично при смазването? Благодаря!
Опитай да почистиш самата повърхност по която се движи щората. Аз пуснах телефона на видео запис и го наврях там горе обикаляйки добре за да видя после какво е положението. Ще видиш къде да почистиш и смажеш. От тогава нямам проблем. Един съвет - зимата дръжте я тая щора отворена. Ако е затворена става голям конденз и влага по стъклото и тая вода отива по механизмите а от там проблем.
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, frizzante написа:
преди 55 минути, CR-V21 написа:
Не съм съгласен с теб колега! 
DSC_3371.thumb.JPG.14f8104e8ad16055d898d5f3b90efc84.JPG

Възможно е. Не съм чел тези характеристики. Говоря от практика. Където и да съм ползвал WD ако е на открито винаги почва да трупа прах. Например ограничителите на вратите, наскоро ги сменях и първоначално им пръснах малко WD на новите, за 1 месец бяха насъбрали прах и мръсотия. Забърсах ги и пръснах със силиконов спрей, сега не виждам да трупат прах по тях...Не пречи да се пробва...

Възможно е и не оспорвам,но в случая не е на открито и се надявам да съм направил правилния избор.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 17.01.2021 г. at 22:27, shopa написа:

Благодаря!

Забравих да попитам: "Има ли вариант без разглобяване да се смажат, почистят каналите? Имам едно странно задържане при отваряне на щорите, като леко ги почукна и се отварят нормално!  Ако се забавя с "помощта"  се чува ел.моторчето, но без ход на щората. Като помогна в последващ момент и от плавно отварянето става камшично/ като ластик/!! Можеш ли да обясниш принципа на действие на самата щора, да знам какво да очаквам? 

Случайно да си я снимал тази частбезконечника/?

Благодаря предварително!

Може колега, между кората и тавана има достатъчно място за да го смажеш. Аз при монтиран таван от там я досмазах! 

IMG-54d01d86e57d191da5d08f98a87d11b7-V.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги :) тъкмо се бях засилил да оправям този малък проблем, който леко дразни. При мен се получава на предната щора, затваря се с лекота, но при отваряне иска побутване, което я изстрелва като стрела :) отделно забелязах следи от конденз, но вече разбрах от къде идват! Ще пробвам идеята със телефона и силиконовия спрей. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...