Jump to content
serafim4e

Питане за подсветка на таблото и други копчета

Recommended Posts

Здравейте съфорумци! От 2 дена съм собственик на хонда 2004г, 150 к.с., бензин, с ГИ Романо и всичко ми е много  различно като усещане. Преди карах ситроен ксара. Имам питане за таблото - вижда ми се много слабо осветено - така ли е по принцип. Не видях да има копче/бутон за усилване на осветеността. До копчето, което е за регулиране на фаровете, има още две - за какво служат? И последно засега - като си пусна светлините - късите, на таблото не ми светва икона, че са пуснати, а за дългите имам такава икона. Има ли икона за късите светлини? Със сигурност ще имам още въпроси, още повече че я купих с проблем тази кола, а майсторът ми  все още е много зает и не сме я вкарали в бокса за смяна на консумативи и да видим  какъв е точно проблема, но я карам така. Благодаря много на отзовалите се!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.

Нямаш проблем с таблото, така си свети и няма копче за усилване. За късите също е стандарт, няма лампа на таблото.

Моята е '03-а и няма други копчета до това за регулиране на фаровете. Снимай твоите, да ги видим.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, но съм сгрешила, в тъмното толкова съм видяла, че много бързах. Благодаря колега! Намерих си една книжка под седалката - на анг. за колата тази сутрин. Най-после да я огледам на светло и спокойно принцесата ми, а вечерта ще разгледам книжката. Хубав ден!🙂

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и добре дошла!

Да, префейсът (2002-2004 година) нямат индикация за късите на таблото.

 

image.png

 

Този бутон не се ли върти? Карал съм 2003-та, но не помня вече.7

Кажи какъв е проблемът, с който е купена колата.

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, dindin написа:

Този бутон не се ли върти? 

Не се.

Само сменява и нулира трипа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При дизела се върти и от там се увеличава осветлението на таблото - при бензиновите не е ли същото. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При фейслифта таблото е друго и може би я има тази функция.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам при дизела се върти и увеличава и намалява силата на подсветката. Въртиш без да го натискаш.

Ако не е от този бутон, трябва да има друг, но със сигурност трябва да може да се регулира подсветката. Тази екстра я има накакви ли не талиги, та на црв-то няма да я има.

Редактирано от cucy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! В книжката ми за колата е показано,че за някои типове има копче между циферблата на оборотите и скоростта....Жалко,на мен ми е тъмно и ми липсва иконката за късите,макар че щом свети значи си включил и фаровете. Сигурно лятото ще забравям да ги включвам...

Проблемът е,че като запаля и тръгна след 10 м ми угасва. После паля и тръгвам без проблем. Това само при студен двигател. Но днес не го направи. Може да е от бензиновия филтър - не е сменян," защото няма такъв". Аз пък в нета прочетох, че има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...