Jump to content
Bidjo

Тема за обсъждане автомобили (CR-V) от обяви

Recommended Posts

Как най-лесно си взимаш кола от чужбина, без да ходиш да гледаш на място?
Е не знам как е най-лесно, но поне трябва да имаш познат, роднина или някой твой човек, който да види колата на живо и да я спазари на място.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Какво ще кажете за тази обява? Странно че иска бартер за 3ка, защо ли?! Много ми е интересно как частно лице дава една година пълна гаранция 🙂

    

https://mobile.bg/21581282809535057

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За първи път виждам едната предна седалка с Ел. регулиране а другата пасажерска да е ръчно. Възможно ли е това или е "збурютак" нещо. Нека колеги с 4ген. да споделят дали е нормално. Иначе бартера е ясен, даваш си тройката и още 15 бинбирика и си окъпан.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моите седалки на трета са така - електрическа и ръчна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колеги,
Какво ще кажете за тази обява? Странно че иска бартер за 3ка, защо ли?! Много ми е интересно как частно лице дава една година пълна гаранция
    
https://mobile.bg/21581282809535057
Тази обява стои поне от 1 година, понеже аз като търсех съм я срещал още тогава.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит празник колеги!

 

Да, миналият януари като взех моята 3ка, тази се предлагаше също. Явно има нещо, че да не се продаде повече от година. 

 

Отделно много ме радват писания от типа "всички екстри за модела" 🙂, а на прима виста не му виждам дистроника и lane assistant-a.

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги пасажерската седалка е с ръчно регулиране.

Тази обява стои повече от година и цената беше около 38к.Сега е паднала.

Освен LKAS и АCC ,за да претендира за всички екстри за 4та ген трябва да се види има ли асистент за мъртва точка, която за мен е изключително полезна и приложима екстра.От снимките не се разбира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези екстри не се ли срещат само при фейслифт? Тази не е фейс, и да същата се продава поне от есента на 2018 г.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, какво мислите за тази обява  https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21600062450953344  ? С около 3000лв е по-евтина от другите модели, които са около 2008год. Предполагам е от Канада.... не можах да намеря мн информация..имали ли някакви съществени разлики, освен двигателя, с европейските версии? За газ прочетох,че няма проблем. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямат фар за мъгла, няма ксенон, нямат лупи, фара има жълт маркер. Страничните огледала нямат мигач. Нямят стъклен таван имат люк. Нямат повечето сензор за дъжд и светлина. Бутоните на подгрева са горе до лоста за скоростите. Нямат повечето глезотии които имат европейките...Дистроник, завиващи фарове, нави с камера. Май имаше и такива които не са 4х4, но не съм сигурен. Някой са с черни пластмасови огледала, дръжки на вратите и лайстна на задния капак, тази конкретно не е.

Огледай за ръжди. За газ няма да имаш проблеми. Мотора е винаги 2.4 бензин.

За мен лично фаровете са отвратителни на вид спрямо ЕУ модела.

 

 

 

 

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Frizante е прав, не всички американки/канадки са 4х4 и трябва да се внимава. Това което е посочено като км.пробег всъщност може да са мили 😉 Също така радиото на тези зад океана работи с различна стъпка на търсене на честота, съответно не се хващат всичко БГ станции.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това ниво на оборудване ми се струва скъпа. Иначе на снимките изглежда добре.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията, май ще отида да я видя. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21600062450953344&slink=jcpg7f  

Само ме интересува.....някой наясно ли е автоматика на канадските какъв тип е.....5-степения или CVT?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стандартният пет-степенен си е. Колата е съмнително евтина.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Благодаря за информацията, май ще отида да я видя. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21600062450953344&slink=jcpg7f  
Само ме интересува.....някой наясно ли е автоматика на канадските какъв тип е.....5-степения или CVT?
Внимавай много, че като гледам борсата е в близост до горубляне, а там какви са матрапази...
По-добре виж това:

https://m.mobile.de/auto-inserat/honda-cr-v-2-0i-vtec-automatik-executive-friesenheim/319232143.html


Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви, 

търсенето ще продължи. Просто ми хвана окото и я проверих в carfax и километрите излязоха реални. Но от 3год. не е била в движение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Здравейте колеги,

 

Варненската от линка по - горе я гледах.

Стегната е колата и ми хареса, но като се наведох отдолу имаше твърде много ръжда по окачването и това ме спря.

 

Някой от София има ли шанс да погледне тази:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21607178332602869

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, 

Вместо да се разкарваш до София, виж тази бургазлийка:

https://mobile.bg/21609082008469575

Откъм екстри е много добре, има дистроник и ACC, a третото динстанционно май е за печка, което е хубава и скъпа екстра.

 

Като сложиш времето, което ще загубиш до Сф и обратно, плюс пътни и други  разходи, разликата в цената няма да се окаже толкова голяма. А предполагам и на място ще може да смъкнеш поне още няколко стотака.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам я няколко пъти обявата, но нещо не ми допада нито салона, нито цвета.

Имал съм кола същия цвят и си имам моите съображения.

Отделно гледам е от Швейцария и вече си представям гледката отдолу.

Не знам как е възможно за автомобили 2010 да са толкова зле от към корозия, вече гледах над 10 и то в горния ценови диапазон.

Има още една в Бургас, която е представителството им. Мислех вчера да ходя за нея, дават и даже 2 гаранция. Но при поредното вглеждане в снимките видях корозия, високо където се затваря шофьорската врата. 

Модела ми харесва, но още няколко и тая ръжда ще ме откаже :)

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен лично, повърхностна ръжда по окачване не ме притеснява. Такава имат, бих казал, всички коли, дори и в добрата стара Англия, където солта по пътищата е кът. Отдавам го на факта, че металът е по-дебел и, най-вероятно, няма антикорозионна защита. Притеснително е, ако корозията е и в дълбочина, а не само повърхностна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Krasi-mir написа:

Такава имат, бих казал, всички коли

За всички не знам, но на азиатските определено са много лошо обработени компонентите по окачването. Хонда не прави изключение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Off Topic

За мен "всички коли" означава японски коли. Останалият свят не може да прави коли. :D

 

Извън кръгът на шегата - има значение за кой пазар е правена колата.

Колите правени за Англия са с почти нулева антикорозионна защита. Закарах в България 9-годишно Паджеро Пинин без точка ръжда. На третата зима там вече беше тотален гнилоч отдолу.

 

Между другото, т.нар. "англичанки", т.е. Хонда правена в Англия, не гният. Имах две 15-годишни CR-V 1 JDM - гнилоч отсекъде. Настоящето ми 17-годишно CR-V 2 "англичанка" няма грам ръжда. Имах и 14-годишен японски Сивик 5 - гнилоч. Имах Ровър 420 дизел (брат близнак на Сивик 6). Беше на 9г, когато отиде в България - дори и след 5 годин каране там си беше без ръжда.

Докато работех в сервиз съм сравнявал Сивик 6 японки и англичанки, 10-12-годишни. Японките бяха под всякаква критика, докато англичанките бяха бетон.

 

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами проблем им е ръждата определено.

Дори да е само по окачването, пак си е проблем. Тръгнеш да сменяш нещо елементарно и се почват мъките, няма развиване.

Още си спомням на една Мазда как сменях биалетки с ъглошлайфа. 

Ако ги дават за 3000лв, нямаше да се вглеждам толкова. Но отиваш гледаш кола за 17-18000лв и като клекнеш ти става лошо. :(

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 1 час, hristtov написа:

Снимката е от вчера....

Брех, такава лъскарка, а пък :wacko:

Коя част на колата е това и откъде е внос?

Редактирано от inspektora

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво се случва с нашия модел. Сега пуснах от любопитство търсене по критериите, с които избирах навремето (автоматик, частно лице, без нов внос + гледам да е купувана нова в БГ), и в Мобиле например не намерих нито една обява! Може би собствениците не си ги продават? А в момента има голямо търсене, поне мен често ме разпитват хора на паркинга. Нищо чудно, че държат цена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, inspektora написа:

Брех, такава лъскарка, а пък :wacko:

Коя част на колата е това и откъде е внос?

Колата е от Германия... Италианките са значително по-добре, но са с много щети по интериор и отвън. Личи си разликата в грижите на собствениците от Германия и Швейцария, но там пък има ръжда. Нещо е трудно с този модел. 

Гледаш на снимки лъскави, а те леш...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги настоящи и бъдещи. Търся CRV 3 какво мислите за това?

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21613385013749223&slink=jg3ppm

 

отворен съм и за други предложения. Интересува ме само ръчка бензин. Благодаря за помощта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По описание изглежда добре, ако те устройва нивото на оборудване и липсата на автоматик. Странно, че салонът не е сниман. Цената е  висока, дано да подлежи на договаряне. Колата май е внесена през 2020 - въпросът е откъде?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази на снимки е перфектна, чак се чудя къде са скрили уловката:

 

https://mobile.bg/21616146326329798

 

Почнах сериозно да се чудя дали да я погледна като пристигне. Ама нещо Плевен не ми вдъхва доверие.. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://m.mobile.bg/details/21616172243325808

 

https://m.mobile.bg/details/21597390014970262

 

Здравейте колеги, какво мислите за тези двете. Някой виждал ли е някоя от тях. Едната е на съфорумник. Другата пък с газ. Ще съм благодарен за мнението ви. 

Благодаря на всички за бързият отговор

По принцип май предпочитам ръчка, как им е автоматикът? 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, valdaleev написа:

https://m.mobile.bg/details/21616172243325808

 

https://m.mobile.bg/details/21597390014970262

 

Здравейте колеги, какво мислите за тези двете. Някой виждал ли е някоя от тях. Едната е на съфорумник. Другата пък с газ. Ще съм благодарен за мнението ви. 

Благодаря на всички за бързият отговор

По принцип май предпочитам ръчка, как им е автоматикът? 

 

Тази с газовата уредба ходих да я гледам. Предния ляв фар не е оригинален. Вътре е много уморена според мен. Не пожелах дори да я палят и да я пробвам. Тръгнах си след 2 минутен оглед. Все пак това е мое мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, кирчо_баретата написа:

Тази с газовата уредба ходих да я гледам. Предния ляв фар не е оригинален. Вътре е много уморена според мен. Не пожелах дори да я палят и да я пробвам. Тръгнах си след 2 минутен оглед. Все пак това е мое мнение.

Благодаря колега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, Flameff написа:

Тази на снимки е перфектна, чак се чудя къде са скрили уловката:

 

https://mobile.bg/21616146326329798

 

Почнах сериозно да се чудя дали да я погледна като пристигне. Ама нещо Плевен не ми вдъхва доверие.. 

 

Защо да има уловка? За тия пари може да си вземеш чисто ново пежо 3008 - 2020 г. от магазина с гаранция. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 21.03.2021 г. at 22:48, note написа:

По описание изглежда добре, ако те устройва нивото на оборудване и липсата на автоматик. Странно, че салонът не е сниман. Цената е  висока, дано да подлежи на договаряне. Колата май е внесена през 2020 - въпросът е откъде?

По какво прецени, че е внесена 2020г?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3 hours ago, Bizzito said:

 

Защо да има уловка? За тия пари може да си вземеш чисто ново пежо 3008 - 2020 г. от магазина с гаранция. 

Навън ги гледам същата година и с по-ниско ниво на оборудване са за тия пари. Отделно сложи разходи за докарване в БГ, печалба за търгаша и ще излезе, че я е взел за около 26к. Да кажем, че 130к. км ще ги приемем за реални.

Ще видим колко ще се задържи, да не стане, като перфектния пернишки екземпляр, който се продава от две години 😉

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 19 часа, Flameff написа:

Тази на снимки е перфектна, чак се чудя къде са скрили уловката:

 

https://mobile.bg/21616146326329798

 

Почнах сериозно да се чудя дали да я погледна като пристигне. Ама нещо Плевен не ми вдъхва доверие.. 

Ще се въздържа от коментар на последното Ви изречение, но ще отговоря на първото, - не дейте да идвате, не сте добре дошъл.

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 23 минути, Flameff написа:

Навън ги гледам същата година и с по-ниско ниво на оборудване са за тия пари. Отделно сложи разходи за докарване в БГ, печалба за търгаша и ще излезе, че я е взел за около 26к. Да кажем, че 130к. км ще ги приемем за реални.

Ще видим колко ще се задържи, да не стане, като перфектния пернишки екземпляр, който се продава от две години 😉

 

Ами попаднала му е, все пак тия хора с това се занимават. Може и да е била ударена малко, трябва да се гледа. Ако няма нещо фрапантно няма проблеми. Купувал съм блъскана кола и после аз съм я блъскал 2 пъти. Като се направи като хората няма пробеми.

Иначе то за почти всички коли в мобиле важи това. Ако погледнеш цените са 1:1 с тези в чуждите сайтове. Да се чудиш, ама таквиа са, чукнати или на 300 хил.

 

Off Topic

 

  

преди 11 минути, Митко Йотов написа:

Ще се въздържа от коментар на последното Ви изречение, но ще отговоря на първото, - не дейте да идвате, не сте добре дошъл.

 

Аз съм от Малчика ;) Подкрепям.

 

 

Редактирано от Bizzito
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

12 minutes ago, Митко Йотов said:

Ще се въздържа от коментар на последното Ви изречение, но ще отговоря на първото, - не дейте да идвате, не сте добре дошъл.

 

В никакъв случай изречението не е насочено срещу града и жителите му, а по-скоро дали е надеждна дестинация за покупка на автомобил. Както има много известни на всички ненадеждни такива.

Така че ако има и други засегнати се извинявам. Надявам се да не са го приели лично като колегата.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...