Jump to content
Bidjo

Тема за обсъждане автомобили (CR-V) от обяви

Recommended Posts

Точно това имам и аз предвид. В няколко теми вече се въздържам да кажа нещо, че да не ми се обиди някой.

@tomekki - понеже  в другата тема тръгна от луксозни возила като Акура, не мисля, че целта ти е да вземеш какъв да е таралясник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тази сивата СРВ 2008 EXL ме притесни ръждата на това място (Мисля, че от снимката се вижда).

IMG_20200627_121353774.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оо да, за това трябва да се внимава с Канадките, там има модели само на предно. Може червената затова да е по-евтина.

 

Къде на снимката имаш предвид? Принципно щом в двигателния отсек има, представям си отдолу какво ще е.

Ето ти една снимка на Канадския Сивик, за който говорих. За какво да се оглеждаш.

IMG_20190504_132828.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази ръжда от снимката горе може да я намериш по всяка една кола, тя не е критерий за корозия на купето. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Bizzito написа:

Оо да, за това трябва да се внимава с Канадките, там има модели само на предно. Може червената затова да е по-евтина.

 

Къде на снимката имаш предвид? Принципно щом в двигателния отсек има, представям си отдолу какво ще е.

Ето ти една снимка на Канадския Сивик, за който говорих. За какво да се оглеждаш.

IMG_20190504_132828.jpg

Ясноо, добре благодаря ти. Ще я огледам пак днес. И в САЩ има модели само на предно. А червената пише, че е All wheel drive, което е ок. Но не знам дали правилно ги изписва Карфакс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, tomekki написа:

FRONT WHEEL DRIVE W/ 4X4

А да не би това да значи Front wheel drive Wiithout 4x4 ? Тоест само предно?

Относно тези две коли от Канада за ръжда не знам, но оборудването им не е топ.Нямат навигация. Сякаш не виждам и парктроник, а червената дори няма бутони отляво на волана. @note споменава панорама, но сякаш не видях.

Ако не греша тази червената я имаше в темата за конкретни обяви, т.е. е възможно да стои отдавна.Ако е така е ясен знак,че нещо не й е наред, още повече ,че е фейслифт. Гарантирано и двете коли са претърпявали ПТП или не дай си боже наводнения.Вече в каква степен не знам, най-добре си плати десетина долара за подробен CARFAX репорт. Поне това е лесно за Северна Америка.

Тук в Европа е безумно,че Хонда няма единна система и единствено,ако колата е влизала по сервизна акция може да са й записали километрите.Инак хвърляш боб, за да гадаеш.

Подреди си приоритетите за това каква кола искаш.

Аз взех CR-V 4 по следните доводи:

1.Първо ме грабна купето като визия

2.Имам 2 деца и в този клас това е най-просторния SUV

3.Надежден двигател, без особено капризи ,който ако обслужвам когато и както трябва вярвам, че ще се отблагодари както подобава.

Ако исках много бърза кола щях да си карам още Ауди А6 или друго подобно. Помисли какъв тип шофьор си с оглед стила ти на каране.

Относно бензиновия автомат, както ти каза @Krasi-mir и други колеги просто свикни да мачкаш педала на газта и си готов. Не се притеснявай да я вкараш в обороти. Има и друга опция:с перата на волана сваляй предавки ако искаш. 

Имай предвид, че има ситуации в които за части от секундата трябва да се изнесеш отнякъде с оглед безопасност.Тогава просто натискаш педала докрай и те няма. Понякога няма време да натискаш съединител, да сменяш скорост, да натискаш педала и т.н. Скоро имах подобен случай при ляв завой с 4 ленти на движение по нагорнище.

Успех!

 

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 


Някой да познава добър сервиз за преглед/ диагностика на СРВ в Ботевград?


Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 29.06.2020 г. at 13:51, vespa написа:

Тази ръжда от снимката горе може да я намериш по всяка една кола, тя не е критерий за корозия на купето. 

 

За коя от двете снимки говориш?

 

На 29.06.2020 г. at 14:06, tomekki написа:

Ясноо, добре благодаря ти. Ще я огледам пак днес. И в САЩ има модели само на предно. А червената пише, че е All wheel drive, което е ок. Но не знам дали правилно ги изписва Карфакс.

 

Знам, ама то от САЩ почти няма внос. Масово са от Канада. Гледай дали има кардан и диференциал, пък кво пише не гледай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за твоята снимка от окачването на канадски сивик. Ръжда по елементи на окачването не значи, че е тръгнала ръжда по купето. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, не значи, но аз такава кола не бих си взел. Немските са по-леко напъплили, но тази специално беше направо ЛЕШ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, тъй като съм доста "бос" по отношение на CRV, някой може ли да си каже мнението за този автомобил?
https://www.cars.bg/offer/5eb62cf0cdbf620af848b423
Причината за да се насоча към него е, че е съгласен на бартер за друг автомобил. 
По телефона човека ми каза, че е внос от Kанада, платено е мито и технотест, има сервизна книжка за всички осблужвания, тръгнала е малка ръжда по ръбовете на вратите. 
Като цяло, струва ли си да ходя до Пловдив да я гледам и някой случайно гледал ли я е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей, 

 

Може ли снимки, понеже виждам, че обявата не е достъпна? Ако е същата, за която си мисля, то продавача ми беше дал номера на Рамата й и бях видял в carfax, че е тежко удряна и с превъртян километраж. Но не знам дали е същата, дано да не е .

Редактирано от Pavel_Pavlov
Предходно мнение не се цитира
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отпадна размяната, като се продаде ще издирвам пак. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

някой ще ме посъветва ли как да проверя тази кола. Някой от Плевен, който може да удари едно рамо за оглед или поне сервиз в града.

Благодаря предварително

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21594658787573009

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравийте,

да попитам и аз.

Търся CR-V.  Скоро намерих с някакво обяснение от собственика:

" Колата е внос от Италия. Без Ръжди. Оргинално е взет без ДПФ, ЕГР Софтуерно и механично е премахнат! Кара се всеки ден 216650 km - Сменено масло на ДВГ и сички филтри, кара се с Castrol Edge Titanium FST 5w30 180000 км сменен комплек маховик 217400 км - Масло на скоростна кутия, диферинциално, антифриз и маслото на кормилната рейка. Всичко със Хонда ОЕМ масла 218500 км - Сменен пистов ремък и Обтящна ролка 03. 06. 2020 - Нов Акумулатор с 2г гаранция Обслужен климатик и профилактиран до 2022 има ГО и ГТП до 02. 28. 2021, Винетка годишна до 30. 12. 2020, Платен данък за 2020 "

Трябва ли да се притеснявам че са махани разни неща? Че са правени ремонти? Колата е 2007г. 222000км. Заслужава ли 12к?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Има ли някой от Перник? Моля да споделите Вашето мнение за тази обява. https://m.mobile.bg/details/21608203867070571

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Nadia1 Пратих човек от съседната борса да я погледне. Коментара му беше, че я бива, хубава е. Толкова.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся нещо читаво, истинско, на малко километри?

https://www.autoscout24.ch/de/d/honda-cr-v-suv--gelaendewagen-2013-occasion?vehid=8283864&backurl=%2Fautos%2Fhonda--cr-v%3Fyearfrom%3D2010%26fuel%3D14%26make%3D29%26model%3D237%26vehtyp%3D10&yearfrom=2010&fuel=14&make=29&model=237&vehtyp=10

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много висока цена е това за стара кола. Вярно е на малко километри и запазена ама след 2-3 години ще е морално остаряла вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И е ниво на оборудване - comfort. Принципно това е най-ниското ниво на оборудване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,ориентирал съм се към марката. Хареса ми едно CR-V в немското mobile. Може ли вашето мнение за колата. Първа Хонда ще ми е евентуално,както и първи автоматик. Как са като подръжка тези автомобили,автомат или ръчна скоростна е по-добре. Някакви препоръки,мнения ще ми бъдат полезни,благодаря.

https://m.mobile.de/fahrzeuge/details.html?dam=0&fr=2007%3A&ft=PETROL&id=302233443&ml=%3A125000&ms=11000%3B5%3B%3B%3B&p=%3A9000&s=Car&sfmr=false&tr=MANUAL_GEAR&vc=Car

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомат е по-добре. Поддръжката не е нещо скъпо или особено - смяна на течности и консумативи по график. Ако е читава бройка ще посещавате майстора веднъж годишно за обслужване. Трябва да се предвидят средства за каско (не повече от 1 000 лв. годишно) комплект хубави летни и зимни гуми (по 800-900 лв.) При този модел проблеми дава климатикът, писано е доста в раздела.

На обяви аз лично вече не вярвам, държа колата да се провери в сервиз и да има пълна и проследима история.

Редактирано от note
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

От нашето Mobile - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21611775601899686

 

Много запазена, всички екстри (без Нави), евентуално разлика с италиански сервиз по книжка ок едва 3000 км. Последните 20-30к км са без печат на Хонда, ма пак са писани в стила на италианците.

 

Има дребни забележки отвън, не съм я гледал още на сервиз, но ми се струва ок. Може би малко много за тази година откъм пари?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте,ориентирал съм се към марката. Хареса ми едно CR-V в немското mobile. Може ли вашето мнение за колата. Първа Хонда ще ми е евентуално,както и първи автоматик. Как са като подръжка тези автомобили,автомат или ръчна скоростна е по-добре. Някакви препоръки,мнения ще ми бъдат полезни,благодаря.

https://m.mobile.de/fahrzeuge/details.html?dam=0&fr=2007%3A&ft=PETROL&id=302233443&ml=%3A125000&ms=11000%3B5%3B%3B%3B&p=%3A9000&s=Car&sfmr=false&tr=MANUAL_GEAR&vc=Car

От германия гледай да е директно от собственика частно лице (немец задължително, а не някой пришълец). На борсите цените са поне 1500евро нагоре и там вярата за реални км също е под въпрос понякога. Особено, ако борсата се стопанисва от турци. Също гледай и колата да е преминала по възможност скоро TUV, а не да е подготвена за експорт.

 

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic
преди 48 минути, nesorab написа:

колата да е преминала по възможност скоро TUV

Не знам, как "работи" TUV, ама се чудя, в Германия може ли всеки да направи това

 

https://www.check-mot.service.gov.uk/?_ga=2.150493942.1755785754.1613286592-980284204.1592392056

 

Проверка по рег.номер.

Напиши номера на моето CR-V - D20SES.

 

Показва всички MOT-та от 2006-а до днес.

 

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, VOMISAREG7 написа:

Може би малко много за тази година откъм пари?

   Може би заради дизела? Като оборудване е супер, светлият салон! Не виждам от снимките доколко е запазен. Трябва да се провери в сервиз, да се види какво има за правене по нея.   Аз лично бих избягвал коли нов внос от непроверени продавачи, но това си е мое мнение, а и изборът на читави бройки не е голям.

Редактирано от note
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 2/14/2021 at 9:41 AM, note said:

   Може би заради дизела? Като оборудване е супер, светлият салон! Не виждам от снимките доколко е запазен. Трябва да се провери в сервиз, да се види какво има за правене по нея.   Аз лично бих избягвал коли нов внос от непроверени продавачи, но това си е мое мнение, а и изборът на читави бройки не е голям.

 

Запазена е, за сервиз - предстои. Бултрако гледат ли ги? Мислех там...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може в Бултрако. Не знам в момента дали работят в събота. Може и в Мотобокс/Овча купел, но трябва да отидеш на място да се уговориш с момчетата. Другият вариант е чрез Cars Help - могат да направят документална проверка + оглед за удари + оглед в някакъв техен доверен сервиз. Аз даже тях съм ги ползвал за първоначален оглед на място и съм много доволен.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 16.02.2021 г. at 8:56, note написа:

Другият вариант е чрез Cars Help

Аз съм адски недоволен от Cars Help (от Теодор, конкретно). Наех го за оглед и през цялото време стоя с ръце в джобовете и си говореше с продавача какво ще си купува след тази. Дори не погледна колата отдолу, докато не го подсетя. Не ми даде никаква полезна информация за плюсове и минуси на конкретния автомобил. Само "няма такава цена", а цената беше най-високата на бг пазара (близо 20к). Накрая се обадих на други и отидох в сервиз.

Редактирано от dindin
  • Благодаря 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е, все пак в сферата на услугите се случва да има доволни и недоволни. Би ли споделил кои са другите или кой е сервизът, ще  е полезно за колегите? Че в София е малко тегаво с майсторите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от известно време се оглеждам за Хонда ЦРВ бензин (по възможност автоматик) до около 12-14к лв. Тази обява ми хвана окото и ви моля за мнение: https://m.mobile.bg/details/21613316998758448

Освен по-високата цена спрямо годината (която може пък да е оправдана) какво мислите? Тотално бос съм в огледите, пък и колата се оказа, че може да се гледа само във Враца към момента. Car Help (или други) дали мога да ги ползвам като е извън града?

 

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е втора генерация. Най-добре пиши в раздела за втора генерация. Там ще ти дадат най-обективно мнение. Моето лично мнение е твърдо не, 13 хиляди за кола модел 2002 г.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този народ е изперкал, да искаш толкова пари за 20 годишен кашон си е гавра с хората и то по най брутален начин. но ако някой глупак се излъже да ги даде не е за съжаление.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата изглежда добре.

Модела е 2003 г. , но тази е с първа регистрация 2006г (фейса) бензин - нали такива бензинови Хонди се търсят :).

Нямам идея, дали цената е висока за бензинка от тази година и за 2-ра генерация, но ако е подържана като света и е в кондиция, бих я предпочел пред 3-та генерация , дори и с година две по-нова (лично мнение).

Газта, ако я има е с въпросителна/удивителна за внимание и проверка, както и цвета на задната броня, която е пребоядисвана, (предполагам козметично).

Гледане на място , каране и пазарлък му е истината.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви. Ще се опитам да се организирам за оглед с някой по-разбиращ от мен.
 

Откъм цена - подобни на тази екземпляри 2ра генерация след фейслифта бяха пускани за около 11к последните два месеца. Но бяха с ръчни скорости и изчезнаха за няколко дни. Успях да видя една, която си беше гледана, но докато запазя час за оглед в сервиз и я бяха взели. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да сподели мнение за тези две обяви, дали си заслужава да се разкарвам до София.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21609345663231440&slink=j1pgd5

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21608571039753108&slink=j1pgd5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Някой да сподели мнение за тези две обяви, дали си заслужава да се разкарвам до София.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21609345663231440&slink=j1pgd5
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21608571039753108&slink=j1pgd5
Моето мнение е, че са им малко множко паричките, особено на първата с ръчните скорости. А за конкретно състояние трябва да си се видят на място. На картинки всички изглеждат, като от магазина. Аз миналата година лятото, като търсех тук в бг тези от борсите, които гледах или бяха с някакъв удар или с пипани км. Ако те интересува за инфо накрая взех от германия читав екземпляр 2.0 бензин автомат 2009г (не фейслифтова) и ми стъпи в бг на 15000лв в комплект зимни/летни гуми с джанти.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как най-лесно си взимаш кола от чужбина, без да ходиш да гледаш на място?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...