Jump to content
aHToHuo

Проблем с масло

Recommended Posts

Здравейте,имам странно питане,мотора е 1.7 купих я на Коледа преди седмица ще сменям маслото вадя щеката нивото е малко преди мах. Точа старото махам филтъра и отварям капачката изтича ми около 5 литра,знам че трябва да е 5.5л. и наливам новото масло пак 5 вдигам щеката след малко и нивото е един сантиметър над мах. След един ден източих близо 800мл. И сега е малко под мах. Ако може някой да ми обясни какво става ще съм много благодарен

Редактирано от aHToHuo
Пропуск на информация

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че си източил 5л и си налял точно 5л., защото може да си източил по-малко и да си нялал повече и там да ти идва разликата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Източих 5 може и малко повече сигурен съм сложих Тотал 5/40 

Редактирано от aHToHuo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В двигателя се сипва първоначално по-малко масло и се гледа щеката, за да няма сакатлъци с препълване. Всеки може да сбърка, аз на това бих отдал случая. Не виждам как ще излезе 5л, ще влезе пак толкова и ще се окаже толкова препълнен. Евентуално ако старият филтър е бил за друга кола, някакъв огромен, а новия по-малък. Имал съм такива случаи – на стария сивик бяха сложили някакъв буркан 400мл. Но чак такава разлика…

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, aHToHuo написа:

Източих 5 може и малко повече сигурен съм сложих Тотал 5/40 

При следващата смяна ще си покаже. 

Иначе защо си сложил толкова дебело масло на дизел и то насред зимата? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Pavel_Pavlov написа:

В двигателя се сипва първоначално по-малко масло и се гледа щеката, за да няма сакатлъци с препълване. Всеки може да сбърка, аз на това бих отдал случая. Не виждам как ще излезе 5л, ще влезе пак толкова и ще се окаже толкова препълнен. Евентуално ако старият филтър е бил за друга кола, някакъв огромен, а новия по-малък. Имал съм такива случаи – на стария сивик бяха сложили някакъв буркан 400мл. Но чак такава разлика…

Филтъра беше същия,но маслото може би не беше сменяно мнооого време беше по плътно и филтъра затлачен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Rakeem написа:

При следващата смяна ще си покаже. 

Иначе защо си сложил толкова дебело масло на дизел и то насред зимата? 

Между 5/30 и 5/40 се колебах но едно майсторче каза че 5/40 е добре няма да има проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тея думи"едно майсторче каза" са затрили много двигатели,или ако погледнеш от другата страна ,са осигурили доста работа.

Махай тоя Тотал най честите ментета тук в Бг.

Има тема за маслата,там ще намериш доста инфо.

  • Харесвам 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението за Тотал,но въпроса ми беше как източвам 5литра а наливам 4.2 и ми е на мах.на щеката както беше преди това със старото

Редактирано от Pavel_Pavlov
2.8. Не цитирайте човека, който е непосредствено преди вас в списъка с мнения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ночно мотор ето таблицата с количествата,сравни

https://docs.google.com/spreadsheets/u/0/d/18IV4V8vpBlpLht78IJwiptLA0RPjpcSvzF97TGIp8cU/htmlview#

Ти сам казваш че е било маслото много гъсто което си източил и според теб е старо доста старо.

Възможно е нещо да е запушено по самия мотор .

Може да трябва промивка която най добре става в масло ,покарай товя 3-4  хил и го смени.

Дизел ли е колата при дизелите се сменяше капачката на масления филтър в коато има клапън.

Имаше тема за това и проблема произхождащ от този капачка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, CARPERA написа:

Кой ночно мотор....

Дизел ли е колата...

1.7 CDTI.

Дизел е.

Бърза справка в таблицата и интернет показва 5л.+0,2л.за филтъра,Но...

Аз за себе си правя така --наливам по-малко,паля,гледам по щеката и ако трябва доливам.Обявените количества за двигателя са ориентировъчни и затова има измервателна пръчица!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От пет години карам 1.7 дизел Сивик като сменям маслото наливам 4,5 литра и на щеката показва по средата. Като сменям маслото винаги им казвам колко да сипят. Само един път забравих и наляха всичките 5 литра и отиде на максимума. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина по таблицата 1.7 го дават с 5литра,днес проверявам по щеката паднало е между мин.и мах. Долях го още 300мл.сега е с 4.5 и е малко под мах. Както беше преди да източа,предполагам че не е проблем че е малко под макса,а не между тях вие какво ще кажете. И да си я карам ли така с това масло или да го сменя пак след 3,4000 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че е малко под максимума не е проблем. За марка масло не толкова компетентен за да давам препоръки. Аз лично ползвам ЛИКИ МОЛИ от 25 години и до сега не съм останал разочарован. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Quote

Филтъра беше същия,но маслото може би не беше сменяно мнооого време беше по плътно и филтъра затлачен

Сложил си Тотал,предното масло излязло почти като грес, а ти се чудиш дали да  хвърлиш това на 3-4хил.

Аз бих дори направил втора къса смяна на масло,но всеки решава сам как да си поддържа двигателя.

Ето има поръчка в която може да се включиш и да си вземеш хубаво масло,на  хубава цена.

Маслата за дизелови двигатели

https://www.ato24.de/en/car/engineoil/acea-c3/5w-30.html

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...