Jump to content
DDDimitrov

ПАЗЕТЕ СИ КАТАЛИЗАТОРИТЕ!!!

Recommended Posts

Здравейте колеги, Аз съм един от пострадалите, но не пиша за това. След като разбрах че катализаторите на HONDA са в полезрението на крадците заради цената, реших да пусна едно предупредително съобщение. За определени модели чух че има вариант за защита. Хората са професионалисти, колите са проверени предварително, отнема им 3-4 минути на кола, без никакъв шим, има го на запис.

Ако можете вземете мерки, не е приятна изненадата.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, на кой модели може ли да поясниш и какво точно се прави ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3-4 минути? Тези са били някакви аматьори. По принцип ги свалят за 15 секунди макс.

Решението е да се махне катализаторът и на негово място да се сложи резонаторно гърне. Но да се направи със скоби на тръбите с цел лесен монтаж обратно на катализатора, когато е необходимо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Моята е акорд 6 генерация, при този модел може се облече с ламарина пода на колата без да пречи на нищо, има две важни условия:

1. Не трябва да се спира притока на въздух към катализатора да не прегрее и да се стопи.

2. трябва да е облече но с ламарина, Защо?.... разглеждах инструментите с които работят, не трябва да могат да прекарат диамантени проволки, верига с карбидни ролки и други подобни инструменти. Видях снимка на човек който си е направил решетка от арматура, е не успял да го защити.

Относно заместителя как съм го направил, още се тества, не мога да кажа че съм намерил трайно решение, от няколко дена я карам минал съм 200-250км за сега всичко е наред не свети нищо, няма разлика във вървенето, даже е една идея по тиха колата. Никой не даде някакво решение как се е справил по нашенски, казаха ибей, но цените не отговаряха.

 

Резонансното гърне аз си го направих, външния корпус е изработен от 3мм, тръба със същия диаметър е надупчена на много ситно с 4мм свредло в участъка на корпуса, кухината между тръбата и корпуса съм запълнил с високо температурна вата за камини ( има и керамична на 1300 градуса), но не намерих. Сонда е монтирана страницата на вече гърнето между тръбата и корпуса, а НЕ директно на тръбата, поне след тридневно четене из форуми тука и чужди разбрах че не става, даже и с удължители за сондата.

Това съм направил, споделям това което знам за момента, дали ще е ефективно решение, времето ще го покаже.

Ако има нещо неясно, пишете ми.

Редактирано от DDDimitrov
редакция
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
5 hours ago, DDDimitrov said:

Никой не даде някакво решение как се е справил по нашенски, казаха ибей, но цените не отговаряха.

 

Какво имаш предвид, какви бяха цените? Мисля, че не разбирам напълно какво имаш предвид под „нашенски“.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип е много лесно да се дадат едни пари и всичко се оправя, аз си купих катализатор със сонда, но от блъсната кола, имам го но не исках да го слагам, причините са ясни, утре пак няма да го намеря. Цените в ибей са доста по високи от това което четох във форума особенно за някои марки, има подобни цени в щатите и канада но като сложиш 70-150 долара доставка и мито пак идва доста солено за един нормално работещ човек. Извинявам се на еколозите, да си призная и на мен не ми е приятно, но докато държавата не сложи ред, така ще е, ако трябва ще го слагам и махам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само един въпрос - как да си ги пазим, тези катализатори ?:)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Ако е самостоятелно или групово - въоръжена охрана. Ако е обществено - полит решение за криминализиране на търговията с тях. От клавиатурата не става.

 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

 

Колегата много ясно го е казал как да се пазят катализаторите, но никой не чете внимателно, никой...:

На 10.01.2021 г. at 18:51, DDDimitrov написа:

ако трябва ще го слагам и махам


 

 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема ,какво точно се обсъжда ,принципно де,нещо има за катализаторите ,ама какво ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, ceco_accord написа:

Ако е самостоятелно или групово - въоръжена охрана. Ако е обществено - полит решение за криминализиране на търговията с тях. От клавиатурата не става.

С пушката от балкона на пусия, иначе няма спасение... Цитат: "Ей тоя го дебнем от четвътък...!!!"  ;) :lol::lol::lol:

До там сме се докарали за съжаление...

 

преди 41 минути, emod написа:

Колегата много ясно го е казал как да се пазят катализаторите, но никой не чете внимателно, никой...:

На 10.01.2021 г. at 18:51, DDDimitrov написа:

ако трябва ще го слагам и махам

Това не си е работа...

Едно време беше: "Кой ми открадна чистачките?", а сега: "Кой ми открадна катализатора?".

Отстрани погледнато, имаме еволюционно развитие технически, а реално погледнато сме примати, по-зле от преди 40 години... :(

Жалко... !!!

Редактирано от dandilov
  • Харесвам 3
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко я ,къде ли ни са се смеели зад кулисите сдсарите ,като дивеехме по митингите навремето -само сдс кой не скача е червен ,помните ли ,червен зелен пенбян ,цялата държава отиде на майната си ,едно време в районното бой да като си кажеш всичко -сега всички имат права и не можеш ги пипна ,пък и като дойде и марковски -всички са невинни .Разруха,това стана с цялата държава ,че и продължава .

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво - издънил се е, а може и други да са причините.

Добре е постадалите в тая тема да си пуснат жалби.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, ceco_accord написа:

 

Добре е постадалите в тая тема да си пуснат жалби.

Полза никва от жалбите.Ония в РПУ-то си ги знаят кои са ,но стойноста на откраднатото е под стойноста на мин. работна заплата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходи в Бултрако и си купи ДПФ за 650лв. 

Тънкият момент е да има повече жалби, за да могат да му ги припишат, да го натистнат и да пропее за останалите тарикати.  

Редактирано от Rakeem
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ги сваля тоя човек без канал тези катализатори -трябва да е много пластичен за да се навира и да работи под колите ,риск голям е ,ако те хванат куките -добре ,собственика ако го хване ,става лошо ,преди години зад нашия блок съседния през ноща един от собствениците на колите усетил едно цигане да тараши колите ,слязал и го гепил и се развика ,аз чух гирултията и излязох на терасата ,за минути се събраха от блока им 20 човека поне ,като питбули се нахвърлиха над цигането -счупиха го от бой ,викаше като откачено -помооощ убиват ме ,ама по едно време остана само безмълвно парче месо -всички се разотидоха ,след 10 минути дойде патрулка и го натовари ,какво е станало отам нататък не знам ,хората са така озверели вече от безпаричието и от скапания живот ,че хванат ли на място бандита посегнал на имуществото им и са способни на всичко -знаят че ако само сигнализират на полицията ,после съда ги пуска ,че си и отмъщават после бандюгите .Сравняваме се с всичко от европа и америка ,тука кога ще стане като в щатите ,имуществото ни да е неприкосновенно и дойде ли бандит -вадя двуцевката за глигани и му пръскам картуната без да го мисля боклука .Щом 30 години не стана ,значи няма да стане изобщо .В България е пълна анархия ,може би още малко им трябва на хората за да им кипне -после естествения подбор ще играе ,но не ковид 19,подбора на Ганю Балкански ,където парите няма да имат значение .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, borko 30 написа:

като питбули се нахвърлиха над цигането -счупиха го от бой ,викаше като откачено -помооощ убиват ме

"borko 30"...Силни думи,като за социални мрежи,но е това същото циганче,може да им "разкатае фамилийте" на твоите комшии в правно отношение.Така е устроен днешния свят,че правия може да стане грешен!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

З@еби правото, знае къде живеят и им знае колите, недай боже да мине с теслата някоя вечер......ще им сипе повече от кривото ни право. 

Редактирано от Rakeem
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кучетата например ,помнят ако са ги били някъде и там не припарват ,нооо човека е особено животно,хем виновен ,хем ходи да отмъщава -после какво очаква ,с погача и печено пиле ли да го посрещнат .Чувството за безнаказаност ги води напред ,но хване ли ги Ганьо докато му тарашат колата -вече не вика полиция ,ами налага с голямата сопа наред докато здрав кокъл не остане -да ходи да се жалва за боя после ,ако може да докаже  нещо .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 27.01.2021 г. at 22:47, borko 30 написа:

Как ги сваля тоя човек без канал тези катализатори 

За една 1-2 минути работа. Мен ме учудва наглостта им посред бял ден, и това в голямата "бяла" държава Англия.

 

 

Или пък тези- запушили улицата с две коли и крадеца си работи на спокойствие.

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаше там наш Ганьо наоколо да ги спипа ,че като извади гьостерицата и бой докат си забраят името ,и там нямаше да се крадат катализатори .

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 11.01.2021 г. at 21:01, Emicha написа:

Само един въпрос - как да си ги пазим, тези катализатори ?:)

До колкото събрах информация, заварят стоманизирани детайли по тръбата около катализатора. Този метод спасява от тръбореза, но не и от диамантената проволка, въпреки всичко ще ги  забави малко. Както писах по горе на някои модели може да се сложи ламарина, това е най сигурния начин, но не трябва да се спира потока от въздух който го охлажда.

Всичко е заради паладия който влагат, цената се е вдигнала многократно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...