Jump to content
dragnev

въпрос за халогените

Recommended Posts

Здравейте колеги искам да попитам за халогените. Понеже имам само една врътка(копче) за пускане на халогените която е на лоста с фаровете и светят само отзад търсих друго копче да ги пусна, но не намерих на таблото ми свети индикация само оранжева  за задните халогени и няма индикация за предните който не светят проверих всички релета и предпазители под волана и капака и всичко си е ок та въпроса ми е как се сменя крушката и дали проблема не е някъде в окабеляването благодаря за помоща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На лоста за мигачите трябва да имаш две означения .Ако имаш още въпроси може и на Л.С.

20180401_143438.jpg

Редактирано от kaloian311

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам отделно копче за предните халогени. Намира се до копчето за управление на огледалата. Едно продълговато. А задните светлини за мъгла се включват от врътката на лоста за мигачите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крушките на халогените се сменят доста трудно на место, ако изобщо могат да се сменят без да се сваля бронята... Иначе смъкваш бронята и сменяш.... Но първо провери дали проблема ти е от крушките, защото аз имах същия зор и проблема се оказа от някаква връзка, която се намирала между двата халогена, но за това ми сваляха бронята

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако завъртиш копчето напред-ти се включват халогените,ако завъртиш назад- ти се включва светлината за мъгла отзад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно зависи коя година е колата. При мен 2001 си има отделно копче на таблото за предните халогени.

 

Сменял съм крушки на предните халогени и при мен не се сваля бронята, само сваляш фарчето и вадиш крушката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето лостче е като на снимката на колегата @kaloian311 ,фейслифт

Редактирано от Georgi Mihov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам копче нито до бутоните за огледалата книто на лоста за светлините

IMG_20210108_135402.jpg

IMG_20210108_154807.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А халогените свързани ли са за инсталацията на колата, да не е сменена бронята тук, често докарват коли с удар и тук ги правят.

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата ти е фейса и ти се занимава мога да ти дам лостче за проба дали ще ти тръгнат халогените.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата стоково е само със заден фар за мъгла. Ако има предни фарове за мъгла, някой ги е слагал допълнително и трябва да се пита този човек (преден собственик) как е преправена инсталацията и как се включват, защото стоково няма. Така, че и да се смени листчето на волана едва ли ще се включат!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...