Jump to content
Hidden_Force

Нов Ключ за Акорд (2008г, Автомат, 2.4) или Конвертируема кутийка

Recommended Posts

Здравейте, колеги и за много години!
 

Искам да сменя ключа на Акорда (2008г., 2.4, Автомат), така че да стане с кутийка по-компактен. Нещо като този.


Говорих с няколко ключари (във Варна) и общо взето повечето бяха на мнение, че със стандартна конвертируема кутийка не е оптимален вариант. Чипа вътре остава по-настрани и т.н. и може да има проблем и да ме остави някъде.
 

Препоръчват нов ключ да се направи, при който няма да има никакви рискове и ще си върши добра работа. На едно място дадоха оферта за 160лв за този вариант, на друго 135лв. А относно опцията с конвертируема кутийка между 50-60лв.
 

Ще споделите ли личен опит, и също някой ако има препоръка за конкретен ключар във Варна ще съм благодарен?
 

PS: Аз към втората опция за нов ключ по-скоро засега се ориентирам, но все пак да чуя и някой, който има опит от първа ръка.
 

Благодаря предварително.

Редактирано от Hidden_Force

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. От 2 години съм с този ключ и проблеми нямам. Имам и резервана  кутийка ако те интересува пиши ми лично. Ключаря ми отказа да натеже китайската заготовка и се наложа дз ползвам перото от стария си ключ. Дистанционното пасва перфектно в нея. За чипа мястото е достатъчмо близо. Общо взето това е.

1609853549884..jpg

Редактирано от Ivan_Ch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ключаря,програмира ли чипове и на каква цена,ако знаеш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избира се подходящото от тези 4 модела:  https://www.aliexpress.com/item/4000898915016.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.3ec82e0eemN1sf  ,  Отива се с новото перо при ключар който да го нареже/издялка по модела на старото и с кутията и перото всичко е готово, след това от старата кутия се прехвърлят чипа и дистанционното в новата и всичко е ОК. Правил съм го на Опел без никакъв проблем, като гледам на Хонда нещата стоят по идентичен начин, дори перото е същия вид и първия ключар (най-добрия в Бургас) го развали та след това си го плати двойно и чаках следващо от Ибей. Направиха ми го в София точно за 2 минути, по една за всяка страна, сглобяването и разглобяването си го направих собственоръчно срещу самопочерпка разбира се. Излезе ми около 15 лв. преди 6 години. 

Не всички ключари програмират чипове и дистанционни, даже бих казал в това отношение добрите ключари са малък процент.

Редактирано от CCord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко това съм го правил,исках да знам евентуално цена за същинското,а именно програмирането на чипа.

Имам един нов непрограмиран,за трети ключ.Не че ми се е налагало,но пристигна от алито,преди 3 години и се подмята из нас:tooth:.

Абе...,бели дертове дет се вика,то така е с Хондите:)!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Преди десетина години са ми взимали 50 лв за програмиране на чип на Пасат. Пича беше приярел на мой познат и ме тарифира като за наши хора. Сега просто прежалих по захабения ключ и си прехвърлих перото чипа и дистанционното. Даже сега се сещам, че и дистанционното е Китайче. Моето едното нещо бъгяса и започна да точи батерията за 2-3 дни. Иначе си работи, но ...

 

Редактирано от Ivan_Ch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сточна гара в София преди 2-3 години ми програмираха 2 за около 60 лв :) с нарязването. Вече имам общо 3, като слотовете на колата са точно толкова, тоест ако някой има стар ключ, вече няма да е активен.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам тази, вече около година съм с нея, първият ключар при когото бях не можа да изреже правилно ключа, не ми взе пари, вторият се опита да оправи бакиите на първия, но все още ключа вървеше тегаво, и просто ми предложи да се направи наново с друга заготовка, поради невъзможността да се поправи първата, в крайна сметка срещу 15лв и това, което взех се сдобих с желания ключ. Твърдя, че е падал често, и въпреки първоначалното ми мнение, че няма да издържи ме опровергава напълно. 

https://a.aliexpress.com/_mq8enFR

 

Такива проблеми с това, че чипа е далеч-няма как да има. Има си специално място, или ако няма, си вземаш направо вътрешна кутийка, но не от изрязаните, а цяла и прехвърляш платката с бутоните и чипа вътре в нея, малко лепило да не играе, прехвърляш в новия ключ и си 6.

https://a.aliexpress.com/_mND0KQt

 

Редактирано от sashua

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, sashua написа:

първият ключар при когото бях не можа да изреже правилно ключа, не ми взе пари, вторият се опита да оправи бакиите на първия, но все още ключа вървеше тегаво

Как е влезнал въоще?

Има калпави заготовки,по дебели са и не стават за нищо.Имах такъв сучай,но ключарят,беше човек и не прави безмислени опити,да ми го пребута.За радост,поръчаната от мен заготовка от Китай, стана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При първия като ходих, изряза нещо, което изобщо не влизаше, сам го установи, настояваше за още опити, в крайна сметка не му се получи, преди това ме предупреди, че тези са от "скъпите", съгласих се и на цената, която каза, дори платих, но след неуспешните опити ми върна парите, и просто се отказа. 

 

Вторият успя да го докара до това да влиза, дори да отключва, но просто вървеше тегаво, обясни ми, че повече няма какво да направи поради калпавите изпълнения на първия, и че ако реша да карам с тази заготовка, ще прецакам пластините до месец, два. Реших да му се доверя, извади нова заготовка и за 2 минути беше готов с перфектен ключ, дори по-евтин и от първия. 

 

А относно дебелината, нямаше проблеми с това, шублерът си го показа. 

Редактирано от sashua
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, явно просто тези, с които говорих се опитват да си пробутат по-скъпия продукт в случая нов ключ. Казват, че имало опасност, можело да не работи добре и т.н. Но изглежда не стоят точно така нещата.

 Благодаря за мненията!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сплавта на китайските ключове е неприятна за повечето ни ключари и някои отказват да ги нарязват, други с малко мрънкане свършват работата. Аз бях от тези, на които им помрънкаха, но сега имам 3 ключа, но с оригинален дизайн - не с прибиращ механизъм.

Редактирано от smirky
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...