Jump to content
DDDimitrov

Откраднат катализатор, проблем!!!

Recommended Posts

Здравейте, и аз като много други хора днес се изненадах неприятно, след запалване на колата разбрах че съм без катализатор. Колата е хонда акорд 6 генерация, порблема е такъв, има сонда на него, от няколко места чух че не може да се откачи софтуерно. 

Въпросът ми е:   Някой успял ли е да сложи сонда на гърне и да е усяал да излъже компютъра?

Признавам си не ми се слагат втора ръка на по 20г, или някакви измислени катализатори, които я станат, я не, и най голямата причина е че даже и да я възтановя системата не се знае колко време ще я ползвам, при този хит. За статистиката над 30 автомобила само за една вечер, това ми казаха в районното, 3 са на нашата илица.

Ще съм благодарен ако някой сподели опита си! 

 

Редактирано от DDDimitrov
пропуск

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти случка, но има решение. Преди години моят взе да се разпада и сложих нов - неоригинален.

Тази тема (снимки в пост 21) може да ти е плезна, а из форума има и други.

Колата от 2015-та не е при мен, но поддържам връзка с новия и стопанин и до сега не е имал ядове с него, или с мотора и сондите - заради него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ибейските катализатори вършат работа, коментирано е във форума. Потърси такъв. Ако се колебаеш за марка, можеш да заложиш на Magnaflow. Аз за мен поръчах от немския ибей с доставка до немски адрес на фирма куриер. Доставката до Германия беше безплатна, а до България още 3лв на кило. Мисля, че няма да ти излезе особено по-скъпо от това да сложиш резонаторно гърне и втулка за втората ламбда сонда, а звукът ще се запази в голяма степен непроменен (което не може да се каже за резонаторното гърне). А разправиите, които искаш да избегнеш, може и да не успееш със залъгването на втората сонда. Отделно от това са и другите плюсове – няма да тровиш въздуха за всички, сутрин като палиш на студено няма да си активираш рециркулирането на въздуха, за да запазиш купето годно за пребиваване, накрайника на ауспуха ти няма да почернее, ако колата гори някакво масло. И ненапоследно място говори се, че от средата на годината ще започват да вкарват екостикерите. Дали ще стане, кога ще стане и какви ще са детайлите не се знае, но е по-вероятно да не се вкараш в разправии, ако просто сложиш афтърмаркет кат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, на един приятел му откраднаха катализатора по празниците. И той така разбра сутринта, че и ламбдата били срязали.

В София беше в Ем Комплект му сложиха "катализатор" по неговите думи, те нали работят с на Vito-03 продуктите. Ето им го каталога:

http://www.vito03.com/exhausts/?make=10

 

За протокола е Сивик 7ма.

viber_image_2021-01-04_20-59-18.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито на печелившите и аз съм от тях 2000г 1.8 от дес съм без катализатор

 

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато има кой да изкупува, ще има и кой да краде.

https://automedia.investor.bg/a/2-novini/44342-nebival-bum-v-krazhbite-na-katalizatori

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускайте си жалбите 

 

Родната полиция да си размърдат задниците малко и да поработят

Редактирано от Pavel_Pavlov
Сливане на последователни постове
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-много една песен от Веско Маринов...

Редактирано от Pavel_Pavlov
Предходно мнение не се цитира
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво точно могат да направят, да сложат по един полицай на всяка улица. 

Те коли крадат и после едвам ги намират, в редките случаи, в които ги намират, ти един катализатор, който на следващия ден ще е на парчета искаш да намерят. Не може да се разчита на полицията за такъв тип кражби, трябва сами да взимаме мерки да не се случват. 

Редактирано от Pavel_Pavlov
Предходно мнение не се цитира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм готов, направих си гарне и чека не свети даже за сега излъгах компютъра.

Който има проблем да ми пише. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми се оплака познат че и неговия катализатор са откраднали във вторник през ноща .Колата е Акорд 6 1,8 в кичука Пловдив .Каза че е изкарал късмет че  сондата му е преди катализатора и е сложил резонантно гърне и чека не свети.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 19 часа, nakata написа:

Днес ми се оплака познат че и неговия катализатор са откраднали във вторник през ноща .Колата е Акорд 6 1,8 в кичука Пловдив .Каза че е изкарал късмет че  сондата му е преди катализатора и е сложил резонантно гърне и чека не свети.

Привет, моята е същата но 2.0, сондата е след катализатора. в момента са Хит хондите и в часнмост 6 генерация, поне такива сами наблюденита. Няма да казвам каква цена им дават на тарикатите дето се занимават с тия каражби, да не насърчавам хората. Проблемът е голям, нанасят щети за лиляди и не се виждат резултати от държавата!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ламбда сондата ми е там сложих гърне с меката връзка с труда 100лв. За сега чека не е светвал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...