Jump to content
denis

Неработещо радио

Recommended Posts

Здравейте, 

Имам Сивик 5г. 1.5. Колата е с оригинален касетофон "Pioneer" с надпис "Honda" на отвора за касетките. Касетофона работи, работи и трансмитера, който съм включил към запалката, но радиото не работи. Чува се само шум, все едно не е на станция. Отзад касетофона е свързан посредством една шорока букса. Не трябва ли да има отделен кабел за антената, който да се връзва към касетофона или нещо бъркам? Благодаря предварително! 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом трансмитера работи значи и радиото трябва да работи, търси проблема в антената, буксата или кабела м/у нея и радиото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега не съм виждал радио без отделна букса за антената. Буксата е като жак, но е с диаметър около 6-8mm.

Не съм сигурен, но си мисля, че на тази кола антената е в колонката между предното стъкло и вратата. Телескопична е, и за да работи радиото добре трябва да е издърпана. Ще работи и прибрана, но ще хваща само станциите с най-силен сигнал.

 

Както каза @CCord , търси проблема в антена, кабел, букса, ако си на 100% сигурен, че трансмитера работи.

 

п.п. Не очаквай чудеса от трансмитера. Ползвал съм такъв на CR-V1 (антената е телескопична в колонката) и не става. Нито сигналът е сигнал, нито звукът е звук.

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги!

Да, радиото има букса и изглежда точно както я описа колегата

Krasi-mir. Сега остава да намеря и самия кабел  за антената, защото не виждам такъв при кабелите. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След обстойно ровене кабела с буксата беше намерен. Беше заврян  някъде, но сега всичко е наред. Вече има радио и музика в колата. 

Благодаря за коментарите! 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...