Jump to content
CARPERA

Пратки от Англия след 1.01.2021 год???????????

Recommended Posts

Някой има ли инфо, с това дължимо ДДС,колко процента ще е,20%?

 

Quote

Споразумението между ЕС и Великобритания е безмитно но с дължимо ДДС.

Отиват ли на кино всичко купено от  https://www.coxmotorparts.co.uk/

след като ще му начисляват ДДС

.След като генерираш пратка към офиса на долуспоменатата фирма в офиса им в Лондан ти начислява 20%ДДС.

Eто примерно сайта на фирмата който носи до Бг,и много от нас го ползват какво пише.

https://www.uktobg.com/news/pratki-ot-velikobritaniq-sled-1012021-god

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много бързаш,то те не знаят,какво ще е и как...!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, мисля, че още не е ясно. Май има пак някакъв гратисен приод, докато се дговорят за тези неща. Има шанс за някои неща да няма мито, но ще видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То те все още не знаят кое как ще става ... а какво остава за нашите митничарчета. Ако все пак някой няма търпение или е попаднал на супер сделка от острова то следва да си подготви стандартните документи, както при внос от Китай: фактура, банково извлечение, митническа декларация, с разбити разходи (отделен транспорт) и чака ... да види колко ще му начислят. Не мисля че някой от гореспоменатите фирми ще продължи да вози(поддържа адрес в UK) ако ги задължат да представят документи за всяка една пратка в камиона....

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох търговската спогодба - засега слагат нулеви ставки, НО!

Информацията я имаше на едно място синтезирана за купувачите от Ирландия - при ВНОС (разбирай покупка от Англия) имат лимит от около 22 евро, при които няма да се плаща ДДС и около 200-300, при които няма да се плаща мито.

И това е до месец юли някъде ... След това на всичко ще се плаща ДДС. :) Но английският търговец не трябва да начислява английско ДДС ако UK е страната на произход.

Засега печелят евтините покупки. 

 

Покупките се утежняват, щото търговецът ще трябва да декларира стойности. 

Понеже всички пазаруват от Амазон (ще си спестя коментарите за него) - би трябвало:

1. Нещо, което струва грубо 20 евро да е показано на цена около 18;

2. При покупка върху нещото ще се начислят 20% ДДС, които Амазон ще събере от купувача автоматично.

 

Как ще е в България - не знам, но за по-сигурно се пригответе за пазаруване като от Китай. :)

Транспортните фирми (знаете ги) са най-засегнати от задаващата се бумащина и бюрокрация.

 

А англичаните да са живи и здрави. В крайна сметка си се отделиха :D

 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля че заради гордостта  англетата го поеха и не искат да си признаят с цената на загуби дори.

Имам пратка която е в Лондон в момента.

В тази фирма https://www.uktobg.com/

Когато пристигне ще разбера дали вече ще пазарувам от eBay.

Ако не забравя ще говоря утре с фирмата имат ли някаква яснота.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е по темата,но е свързано с сайтовете за хонда части,които съм ползвал.

За голяма изненада останових,почти двойни цени,от тези преди нова година в този сайт,от който съм пазарувал:no:.

При запитване,това ми отговориха:

 

"...Thank you for looking at our online store.

Unfortunately Honda had a price rise on January 1st 2021 and consequently our purchase prices have gone up leading to us having to increase our selling price.

Kind regards

Lee"

Дали е заради брекзит,незнам?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 1/4/2021 at 9:24 PM, CARPERA said:

Аз си мисля че заради гордостта  англетата го поеха и не искат да си признаят с цената на загуби дори.

Имам пратка която е в Лондон в момента.

В тази фирма https://www.uktobg.com/

Когато пристигне ще разбера дали вече ще пазарувам от eBay.

Ако не забравя ще говоря утре с фирмата имат ли някаква яснота.

 

Да говарих с фирмата която носи от Англия,дължа за сума над 30лв ,20%ДДС

Ами мисля че скоро ще затворят.

Жалко.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те този е-мел получих днес от gabco.org

Цитат

Уважаеми Клиенти,
уведомяваме Ви че склад UK ПРЕКРАТЯВА приемането на пратки и препращането им към България.

* Получаването на пратки ще бъде отказвано от наши служители в склад UK и връщани към изпращача, до 10.02.2021.

* Може да се свържете с продавача (онлайн магазина) и да го уведомите, че няма да сте в състояние да приемете пратката и ако е възможно тя да бъде пренасочена към удобен за Вас адрес, вместо да Ви възстанови сумата.

* Според новите изисквания ние вече сме задължени:
- ВСЯКА ПРАТКА да е съпроводена с набор от документи като фактура за покупката, митническа декларация, сертификат за произход и др. (според пратката).
- В България пратката трябва да мине през митница/митническо бюро/митнически склад ...
- Все още не е ясно дали и на кои пратки в България ще се начислява ДДС, което няма нищо общо с митата и таксите от които повечето от пратките са освободени (споразумение за Brexit) .
- По-горе изискваните документи, ние с предоставяната от нас услуга, ни е невъзможно да набавим,подготвим и окомплектоваме с всяка една пратка, пристигаща на адреса в UK, защото не разполагаме с тази информация.

 

Редактирано от ogibo
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно- от там няма повече,, далавера" с частите... 👍🤪😔

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е споразумението между ЕС и ЮК. На който му се чете тук всичко е написано, нещата касаещи вноса са около 50-та страница:

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/BG/TXT/PDF/?uri=CELEX:22020A1231(01)&from=BG

 

Това са правилата за работа с малки пратки и електронна търговия за всички страни, които влизат в сила от 01.07.2021

Не е ясно все още кои платформи ще се включат , но според мен би трябвало всички големи платформи да се включат и при пазарене от търговец да няма никакви формалности при получаване( това е на теория, какво ще се случи ще видим след 1-и :) )

 

https://ec.europa.eu/taxation_customs/sites/taxation/files/guidance_on_import_and_export_of_low_value_consignments_final.pdf

 

https://ec.europa.eu/taxation_customs/sites/taxation/files/vatecommerceexplanatory_notes_30092020.pdf

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...